Edirne Bulgaristan Konsolosluğu

Edirne Bulgaristan Konsolosluğu

Edirne Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemlerini karara bağlamaktadır. Öte yandan, Türkiye’de yaşayan Bulgar vatandaşları için tam yetkili konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

Yetki Alanları

Aşağıdaki illerde ikamet eden T.C vatandaşları Vize başvurularını Edirne Bulgaristan konsolosluğuna gerçekleştirebilir.

  • Edirne
  • Kırklareli
  • Tekirdağ

Bulgaristan Konsolosluğu Edirne

Edirne Konsolosluğu, Türkiye’deki diğer Bulgaristan temsilciliklerinden farklı olarak, ülkenin tamamından akredite acenteler vasıtasıyla vize başvurusu almaktadır. Belirli bir yetki alanı yoktur.

Konsolosluğun iletişim bilgileri aşağıdaki bölümde verilmiştir;
Adres: Talat Paşa Bulvarı, No: 31, EDİRNE
Telefon: +90 (284) 214 06 17
Faks: +90 (284) 214 84 82
E-mail: konsolosluk.edirne@mfa.bg
Web Sitesi: http://www.mfa.bg/embassies/turkeygc
Çalışma Saatleri: Pazartesi – Cuma 09:00 ile 13:00 saatleri arası
Pasaport Teslim Saatleri: Pazartesi – Cuma 09:00 ile 12:00 saatleri arası

Vize ve Pasaport İşlemleri

İşlemlerin, prosedürlere uygun bir şekilde başlatılabilmesi için, kişinin seyahat amacının net olarak belirlenmesi ve buna uygun evrakların hazırlanması gerekmektedir.

Bulgaristan vize başvurularında parmak izi gerekmediği için evraklar kargo/kurye ya da direkt müracaat ile ofislerimize ulaştırılabilir. Vizem.net merkez ofisine ulaşan evraklar, vize danışmanlarımız tarafından detaylı kontrol sürecinden geçirilir. Eksik ya da hatalı belge olmaması durumunda vize başvuru işlemi aynı gün içinde başlatılır ve başvurunun kısa sürede sonuçlanması sağlanır.

Seyahat amacınıza uygun vize türünü ve gerekli belgeleri öğrenmek için arayınız: 0850 241 1868

Konsolosluk Vize Randevu ve Takip

Edirne Bulgar Konsolosluğu resmî web sitesi üzerinden vize randevu başvuru takip işlemi yapılamamaktadır. VFS Global aracı kurumu yada akredite acenteler üzerinden randevu ve vize takibi yapılabilmektedir.

Akredite acentemiz aracılığı ile yapılan bireysel başvurularda vize takibi baştan sona operasyon ekibimiz tarafından yapılıp, tüm güncellemeler 5 aşamalı SMS olarak gönderilmektedir.

  1. Pasaportun merkez ofisimize ulaştırılmasından sonra. (Elden ya da kargo ile)
  2. Başvuru formu ilgili danışmanımız tarafından doldurulduktan sonra
  3. Gerekli evraklar hazırlanarak randevu tarihi alındıktan sonra
  4. Vize başvurusu onaylandıktan sonra
  5. Tekrar adrese kargolandıktan sonra (eğer elden alınmayacaksa)

Gerekli evraklar İstanbul merkez ofisimizce hazırlandıktan sonra Edirne’deki saha ekibimize iletilir. Saha ekibimizden atanan bir danışman tüm başvuru ve evrak teslim işlemlerini başvuran adına gerçekleştirir.
Başvuru ve Danışma Hattı: 0216 706 5586

Bulgaristan Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar

Bulgaristan turistik vize başvuruları genellikle 5 – 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak, konsolosluktaki vize talep yoğunluğuna göre bu süre uzamaktadır. D vizesinin sonuçlanma süresi ise ortalama 30 – 45 gün arasında sürmektedir.

Bulgaristan’a seyahat etmek isteyen kişilerin, yukarıdaki işlem günlerini dikkate alması ve seyahat tarihinden en az 15 gün önce başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Vizem.net aracılığıyla yapılan başvurular, bireysel başvurulara göre daha kısa sürede sonuçlanmaktadır.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: