İzmir Bulgaristan Konsolosluğu

İzmir Bulgaristan Konsolosluğu

Bulgaristan’ın “İzmir Bulgaristan Konsolosluğu” temsilcilik statüsünde hizmet vermektedir. Bu nedenle, İzmir’de ikamet eden T.C vatandaşları için vize başvuruları, ve diğer konsolosluk hizmetleri için Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği yetkilidir.

Vize ve Pasaport İşlemleri

Bulgaristan vize başvurularında parmak izi gerekmediği için evraklar kargo/kurye ya da direkt müracaat ile İstanbul ofislerimize ulaştırılabilir. Vizem.net merkez ofisine ulaşan evraklar, vize danışmanlarımız tarafından detaylı kontrol sürecinden geçirilir. Eksik ya da hatalı belge olmaması durumunda vize başvuru işlemi aynı gün içinde başlatılır ve başvurunun kısa sürede sonuçlanması sağlanır.

Seyahat amacınıza uygun vize türünü ve gerekli belgeleri öğrenmek için arayınız: 0850 241 1868

Konsolosluk Vize Randevu ve Takip

İzmir Bulgaristan Konsolosluğu temsilcilik statüsünde olduğundan vize randevu ve başvuru takip işlemi yapılamamaktadır. Akredite acentemiz aracılığı ile yapılan bireysel başvurularda vize takibi baştan sona operasyon ekibimiz tarafından yapılıp, tüm güncellemeler 5 aşamalı SMS olarak gönderilmektedir.

  1. Pasaportun merkez ofisimize ulaştırılmasından sonra. (Elden ya da kargo ile)
  2. Başvuru formu ilgili danışmanımız tarafından doldurulduktan sonra
  3. Gerekli evraklar hazırlanarak randevu tarihi alındıktan sonra
  4. Vize başvurusu onaylandıktan sonra
  5. Tekrar adrese kargolandıktan sonra (eğer elden alınmayacaksa)

Gerekli evraklar İstanbul merkez ofisimizce hazırlandıktan sonra Edirne’deki saha ekibimize iletilir. Saha ekibimizden atanan bir danışman tüm başvuru ve evrak teslim işlemlerini başvuran adına gerçekleştirir.

Başvuru ve Danışma Hattı: 0216 706 5586

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: