Acil Bulgaristan Vizesi

Acil Bulgaristan Vizesi Başvuru Süreci 2023

Acil Bulgaristan vizesi, Bulgaristan Konsoloslukları vize değerlendirme sürelerini oldukça azalttıkları için ek bir hizmet olarak sunulmamaktadır; ancak konsoloslukların acil durumlar için uyguladıkları prosedürler bulunmaktadır.

Acil Bulgaristan vizesi için en önemli adım gerekli evrakların mümkün olduğunca erken Bulgaristan konsolosluklarına ulaşmasıdır.

Türkiye’deki Bulgaristan dış temsilcilikleri tarafından akredite edilmiş yetkili bir kurum olan vizem.net, akreditasyonu sayesinde danışmanlık hizmeti verdikleri şahısların başvuru belgelerini evrak tamamlanmasını takip eden iş gününde konsolosluklara ulaştırabilmektedir.

Vizem.net ile yapılan acil Bulgaristan vizesi başvurularında başvuranın vizem.net ofisine şahsen uğramasını gerektirmeden yapılabilmektedir. Vizem.net danışmanlığında konsolosluğa gönderilen Bulgaristan acil vizesi belgeleri, vize sonuçlandıktan sonra en kısa zamanda başvuru sahibine geri gönderilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Bulgaristan Konsolosluğu Acil Vize Şartları Nelerdir?

Bulgaristan Konsolosluğu acil vize şartlarını yerine getirmek için ölüm, doğum, hüküm giyme, hastalanma gibi gerekçelerin kanıtlayıcı belgeler eşliğinde Bulgaristan Konsolosluğuna verilmesi gerekmektedir. Acil vize şartlarını yerine getiren kişiler Bulgaristan Konsolosluğu ile iletişime geçip hizmetten faydalanabilmektedir.

Bulgaristan Express Vize için Nereden Randevu Alınmalıdır?

Bulgaristan express vize için önceden randevu almaya gerek yoktur. Bulgaristan express vizesi almak isteyenler gerekli evrakları vizem.net merkez ofisine göndererek vize başvuru süreçlerinin başlamasını sağlayabilmektedirler. Vizem.net saha ekibi, Bulgaristan acil vize başvurularını Bulgaristan konsolosluğuna ulaştırmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Bulgaristan Acil Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bulgaristan acil vize başvurusu adımları aşağıda listelenmiştir.

  1. Gerekli belgelerin hazırlanması: Acil vizeye başvurma sebebine ve başvurulacak vize türüne göre gerekli evrakların eksiksiz ve gerçeklikle uyumlu olarak hazırlanması gerekmektedir. Belgeler ardından vizem.net’e elden ya da kargo ile ulaştırılabilmektedir.
  2. Başvurunun düzenlenmesi: Vizem.net’in Bulgaristan vize departmanı evrakları inceleyerek gerekli düzenlemeleri ve eklemeleri yapmaktadır. Vizem.net’in Bulgaristan vizesi danışmanları başvuran için vize başvuru formunu uygun şekilde düzenlemektedir.
  3. Başvurunun konsolosluğa iletilmesi: Vize başvurusunun aciliyetini belirterek en kısa sürede sonuçlanmasını talep eden bir dilekçenin eklenmiş olduğu başvuru belgeleri evrakların vizem.net’e ulaşmasının ertesi iş günü Bulgaristan başkonsolosluğuna iletilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Acil Bulgaristan Transit Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Acil Bulgaristan transit vize başvurusu, Bulgaristan’dan sonra gidilecek ülkenin vizesi pasaportta bulunduğu takdirde vizem.net merkez ofisine gerekli evrakların gönderilmesi ile yapılabilmektedir.

Bulgaristan için Hızlı Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Bulgaristan için hızlı vize başvurusu, gerekli evrakların vizem.net merkez ofinie ulaşmasından itibaren 3-4 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Bulgaristan Express Vize Başvurusu Aynı Gün Alınabilir Mi?

Hayır, Bulgaristan express vize başvurusunun sonuçlanması en az 3 gün sürmektedir.

Acil Bulgar Vizesi Kaç Euro’dur?

Acil Bulgar vizesi ücretleri ortalama 100 Euro olup başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Acil vize uygulaması sadece kısa süreli vizeler için yapılmaktadır ve D tipi uzun süreli vizeler için acil vize uygulaması bulunmamaktadır.

Acil Bulgaristan Transit Vizesi Kaç Euro’dur?

Acil Bulgaristan transit vizesi, 100 eurodur. Vizem.net aracılığıyla yapılacak acil Bulgaristan transit vize başvuruları, başvuru tarihindeki Garanti BBVA satış kuru üzerinden hesaplanarak euronun yerine lira ya da Dolar olarak da ödenebilmektedir.

Acil Vize Bulgaristan Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Acil vize Bulgaristan takip ve sorgulama işlemleri vizem.net aracılığıyla 4 aşamalı SMS bilgilendirme ile yapılmaktadır.

Vizem.net Bulgaristan acil vizeyi takip için atılan SMS’ler aşağıda listelenmiştir.

  • Gerekli evrakların ulaşmasını takiben
  • Başvuru hazırlanarak form ve dilekçe yazıldıktan sonra
  • Pasaportun Konsolosluğa iletilmesinin ardından
  • Pasaportun tekrar alınarak adrese kargolanmasından sonra
Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: