Bulgaristan Vizesi için Otel ve Uçak Rezervasyonu

Bulgaristan Vizesi için Otel ve Uçak Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Türkiye’den Bulgaristan’a seyahat etmek isteyen, umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi vatandaşların, Bulgaristan dış temsilciliği tarafından istenen evrakları hazırlayarak vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Bulgaristan vizesi almak için, seyahat tarihlerinde Bulgaristan’da kalınacak otelden rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.

Bulgaristan vizesi başvurularında, seyahat planının bir teyidi olarak, başvuru dosyasında otel rezervasyonu belgesine yer verilmesi beklenmektedir. Bulgaristan davetiye vizesi dışındaki tüm kısa süreli vize başvuruları için, gerekli belgeler ile birlikte otel rezervasyonunun ibraz edilmesi Bulgaristan vize şartları arasında yer almaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvuru süreçlerinde, uygun başvuru sahipleri için otel ve uçak rezervasyonu işlemleri, uzman danışmanlar tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Bulgaristan Vizesi için Otel Rezervasyonu Şart Mıdır?

Bulgaristan vize başvuru formunda konaklama seçeneği otel olarak işaretlenmiş ise, vize başvuru dosyasında otel rezervasyonu belgesinin ibraz edilmesi şarttır.

Bulgaristan Otel Rezervasyonu Hangi Tür Vize Başvuruları için Gereklidir?

Bulgaristan otel rezervasyonu, aşağıda listelenen vize başvuruları için gereklidir.

  • Bulgaristan turistik vize
  • Bulgaristan fuar vizesi
  • Bulgaristan ticari vize

Bulgaristan Otel Rezervasyonu Hangi Siteler Üzerinden Yapılabilir?

Bulgaristan otel rezervasyonu yapılabilecek siteler aşağıda verilmiştir.

  • Agoda
  • Hotels
  • Booking
  • Air Bnb

Bulgaristan Vize Otel Rezervasyonu Booking Üzerinden Yapılabilir Mi?

Evet, Bulgaristan vizesi için otel rezervasyonu işlemleri Booking sitesi üzerinden yapılabilmektedir, ancak ücretsiz iade imkanı sunan otellere ait rezervasyonların başvuruda sunulması, vize reddi ihtimalini arttırmaktadır. Bulgaristan vize başvuru dosyasında sunulan otel rezervasyonu ile birlikte ödeme dekontunun da eklenmesi önerilmektedir.

Bulgaristan için Ücretsiz Otel Rezervasyonu Vize Başvurularında Kabul Edilir Mi?

Evet, Bulgaristan vize başvuruları için ücretsiz otel rezervasyonu kabul edilmektedir, ancak ödemesi yapılmış otel rezervasyonu sunulması vize onayı olasılığını arttırmaktadır.

Bulgaristan’da Otel Rezervasyonu Nasıl Teyit Edilir?

Vize başvurularının değerlendirme süreci dahilinde Bulgaristan Konsolosluğu, konaklama rezervasyonunun teyidi amacıyla, rezervasyon bilgileri sunulan otel ile iletişime geçilebilmektedir. Vize başvurusunda ibraz edilen konaklama rezervasyonunun sahte olması durumunda, başvuru reddedilmektedir.

Bulgaristan Vizesi için Uçak Rezervasyonu Gerekli Midir?

Evet, Bulgaristan vizesi için uçak rezervasyonunun yaptırılması gerekmektedir. Bulgaristan’a kara yoluyla ya da farklı araçlar ile gidilecekse, seyahat planı dahilinde ulaşım yolunu gösteren destekleyici belgeler başvuru dosyasına eklenmelidir.

İnterrail programı kapsamında Bulgaristan’a seyahat edecek kişilerin, vize başvuru dosyasında ulaşım belgesi olarak satın alınmış Bulgaristan İnterrail biletini beyan etmeleri gerekmektedir.

Bulgaristan Uçak Bileti Rezervasyonu Ücretsiz Yapıldığında Vize Onayını Etkiler Mi?

Bulgaristan uçak bileti rezervasyonu ücretsiz olarak yapılmış ise, bu durumun vize onayı üzerinde doğrudan bir etkisi bulunmamaktadır, ancak vize başvurusunda sunulacak ulaşım belgesinin, satın alınmış bilet olarak sunulması tavsiye edilmektedir.

Bulgaristan Vizesi için Uçak Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vizesi için uçak rezervasyonu, kullanılacak hava yolu şirketine bağlı olarak resmi internet sitelerinden ya da havayolu şirketine telefon ile ulaşarak yapılabilmektedir. Türk Hava Yolları, Aegean Havayolları, LOT Polish Airlines, Aeroflot, Qatar Airways ve Scandinavian Airlines hava yolu şirketleri üzerinden Bulgaristan için uçak rezervasyonu yapılabilmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: