İngiltere Vize Fotoğrafı Özellikleri

İngiltere Vize Fotoğraf Ölçüsü ve Özellikleri Nelerdir?

İngiltere vize fotoğrafı, tüm İngiltere vize başvuruları için gerekli belgeler arasında yer almaktadır ve vize başvurularında sunulacak fotoğrafların belirlenen kriterleri karşılaması gerekmektedir. İngiltere vizesi için fotoğrafın belirlenen standartlara uymaması halinde, vize başvurusu reddedilebilmektedir.

İngiltere Vizesi İçin Fotoğraf Gerekli Midir?

Evet, İngiltere vizesi için fotoğraf gereklidir. İngiltere vizesi başvurularında gerekli olan fotoğraf son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır.

İngiltere Vize Başvurusu için Kaç Fotoğraf Gerekir?

İngiltere vize başvurusu için 2 adet fotoğraf gerekmektedir.

İngiltere Vizesi Fotoğraf Özellikleri Nelerdir?

İngiltere vize fotoğrafı; baş ve üst omuzlar görünür şekilde ve düz krem veya açık gri arka planda çekilmiş olmalıdır. Vize fotoğrafında kırmızı göz olmamasına ve odaklı çekilmiş olmasına dikkat edilmelidir. İngiltere vize başvurusunda bulunan kişinin başvuru sırasında sunacağı fotoğrafta; başvuran kişiden başka insanlar veya nesneler bulunmamalıdır. Vize başvurusu için gerekli olan fotoğraf profesyonel bir standartta basılmış ve bilgisayar yazılımı tarafından değiştirilmemiş olmalıdır; fotoğrafın hiçbir tarafında işaret olmaması gerekmektedir.

İngiltere vizesi başvuruları için ileriye dönük şekilde doğrudan kameraya bakan, ağzı kapalı düz bir ifade ile gözlerin açıkça göründüğü iki adet fotoğraf sunulmalıdır. Vize fotoğrafında mecbur olmadıkça gözlük takılmamalıdır; fakat gözlük takılması gerekiyor ise takılacak olan gözlük, güneş gözlüğü veya renkli gözlük olmamalıdır. İngiltere vizesi için gerekli evraklar arasında bulunan fotoğraflarda dini ya da tıbbi nedenler dışında başörtüsü takılmamalıdır.

İngiltere vizesinde ibraz edilecek fotoğrafın doğru ve yanlış çekimleri için örnek bir görsel aşağıda verilmiştir.

İngiltere Vizesi Fotoğraf Özellikleri Nelerdir?
İngiltere Vizesi Fotoğraf Özellikleri Nelerdir?

İngiltere Vize Fotoğraf Ebatı Ne Olmalıdır?

İngiltere vize fotoğrafının ebatı 45 milimetre yüksekliğinde ve 35 milimetre genişliğinde olmalıdır. İngiltere biyometrik fotoğraf ölçüleri talep edilen standartlara uygun olmalıdır.

İngiltere vize fotoğraf ölçülerinin belirtildiği bir görsel aşağıda verilmiştir.

İngiltere Vize Fotoğraf Ebatı Ne Olmalıdır?
İngiltere Vize Fotoğraf Ebatı Ne Olmalıdır?

İngiltere Vize Fotoğrafında Gözlük Takılabilir Mi?

İngiltere vize fotoğrafında sadece zorunluluk olan hallerde gözlük takılabilmektedir. Vize fotoğrafında gözlük takılması gerekiyor ise belirli şartlara uyulmalıdır. Vize fotoğraflarında güneş gözlüğü veya renkli gözlük takmamak, gözü kapatmayan, gözleri çerçeveleyen ve parlama, gölge veya yansıma yapmayan bir gözlük takmak gerekmektedir.

İngiltere Vize Fotoğrafında Başörtüsü Takılabilir Mi?

İngiltere vize fotoğrafında başörtüsü, sadece dini ya da tıbbi nedenler ile takılabilmektedir; fakat bu nedenler dışında başörtü takılmamalıdır.

Çocuklar için İngiltere Vize Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?

Çocuklar için İngiltere vize fotoğrafında çocukların tek olması ve yanlarında başka bir kişi daha olmaması gerekmektedir. 6 yaşından daha büyük olan çocukların vize fotoğraflarında kameraya bakması veya düz bir ifadeye sahip olması; 6 yaşından küçük çocukların ise gülüyor, ağlıyor veya kahkana atıyor olmaması gerekmektedir. Bebeklerin vize fotoğraflarında oyuncak veya emzik bulunmamalıdır. Bir yaşının altında olan çocukların vize başvurusu için gerekli olan fotoğrafta gözlerinin açık olması beklenmemektedir. Vize fotoğrafı çekilirken bebeğin başının el ile desteklenmesi kabul edilmektedir, fakat fotoğrafta el görünmemelidir.

Biyometrik İngiltere Vize Resmi Nerede Çektirilir?

Biyometrik İngiltere vizesi resmi fotoğrafçılar veya TLS yetkili aracı kurum başvuru ofisinde çektirilebilir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: