İngiltere Vize Uzatma İşlemleri

İngiltere Vize Uzatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vize uzatma, çeşitli sebeplerle vize süresini uzatmak isteyenlerin ilgili kuruma başvuruda bulunarak gerçekleştirebilecekleri bir işlemdir. İngiltere vizeleri için vize süresi uzatma işlemi, vize hamili İngiltere sınırları içerisindeyken online olarak yapılabilmektedir. Vize uzatma işlemleri için ilgili vize türüne göre sağlanması gereken şartlar ve uygulanan ücretler değişiklik göstermektedir.

Vizem.net, kısa ve uzun dönemli İngiltere vize başvuruları ve uzatma işlemleri için danışmanlık hizmeti sunan akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İngiltere'de Vize Uzatma İşlemi Hangi Vize Türleri için Yapılabilir?

İngiltere vize uzatma işlemi, transit vize ve 1 aylık verilen ücretli iş ziyareti vizesi (permitted paid engagement) haricinde kalan tüm kısa süreli ziyaretçi vizeleri ve uzun süreli vizeler için yapılabilmektedir.

Kısa Süreli İngiltere Vizesi Ne Kadar Uzatılabilir?

Kısa süreli İngiltere vizesi, standart ziyaretçi vizesi için en fazla 6 aya kadar uzatılabilmektedir. Vize uzatma işlemlerine başvuruda bulunan kişilerin İngiltere'ye sağlık sebepleri ya da akademik ziyaret amacıyla gitmeleri halinde vize uzatma süreleri değişiklik göstermektedir.

Uzun Süreli İngiltere Vizesi Ne Kadar Uzatılabilir?

Uzun süreli İngiltere vizesinin uzatılma süresi, kişinin sahip olduğu vize türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

İngiltere Vize Süresi Uzatma Şartları Nelerdir?

İngiltere vize süresi uzatma şartları aşağıda listelenmiştir.

  • Başvuruların İngiltere sınırları içerisinde yapılması
  • Geçerli gerekçelere ilişkin gerekli evrakların sunulmuş olması
  • Başvurular sonuçlanana kadar İngiltere sınırları içerisinde kalmak

İngiltere Turistik Vize Uzatma Şartları Nelerdir?

İngiltere turistik vize uzatma şartları arasında başvuru sahiplerinin İngiltere’de kalmak için 6 aydan az bir izni olması yer almaktadır. İngiltere’de kalmak için 6 aydan az izni olan kişilerin, gerekli şartları sağladıkları ve 1000 İngiliz sterlini olarak belirlenmiş olan başvuru harcını ödedikleri durumlarda en fazla 6 aya kadar vize süresini uzatma hakları bulunmaktadır. İngiltere’de 3 ay süre ile bulunmuş başvuru sahibinin vize uzatma başvurusu yaparak ülkede 3 ay daha kalmak için hak kazanması mümkündür.

İngiltere Evlilik Vizesi Uzatma Şartları Nelerdir?

İngiltere evlilik vizesi uzatma şartları arasında; başvuru sahibi kişilerin belirttiği evlilik ilişkisinin gerçeklik taşıması, eşlerin toplamda en az 18.600 İngiliz sterlini tutarında gelirleri olması, başvuru sahibinin herhangi bir kanunu çiğnememiş olması ve başvuru sahibinin talep edilen düzeyde İngilizce yeterliliği sunabiliyor olması yer almaktadır.

İngiltere Öğrenci Vizesi Uzatma Şartları Nelerdir?

İngiltere öğrenci vizesi uzatma şartları arasında; başvuru sahiplerinin İngiltere'de öğrenci vizesi ile kalıyor olması, başvuru sahiplerinin sürdürmekte olduğu akademik çalışmaların güncel kurs seviyesinden üst bir seviyede olması ve Confirmation of Acceptance for Studies (CAS) belgesine sahip olması yer almaktadır.

İngiltere Çalışma Vizesi Uzatma Şartları Nelerdir?

İngiltere çalışma vizesi uzatma şartları, başvuru sahibinin meslek durumuna ve kişinin sahip olduğu çalışma vizesi türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İngiltere çalışma vizesi süresini uzatmak isteyen kişilerin; İngiltere’ye giriş yaparken bildirilmiş olan işinin aynı olması, meslek kodunun geçerli olması ve kişiye sponsorluk sertifikasını veren işveren ile çalışmaya devam ediyor olması gerekmektedir.

İngiltere Tıbbi Tedavi Vize Süresi Uzatma Şartları Nelerdir?

İngiltere tıbbi tedavi vize süresi uzatma şartları arasında; başvuru sahibinin tıbbi bir tedavi için ülkede kalmaya devam etme gerekliliği yer almaktadır.

İngiltere tıbbi tedavi vize süresi uzatma işlemleri için İngiltere sağlık vizesi hamilleri; İngiltere’de almış oldukları bir tıbbi tedavinin ücretinin ödenmiş olduğu, kişinin ileri tarihlerde görülmesi planlanan tıbbi tedavi için yeterli finansal duruma sahip olduğu ve görülmesi planlanan tıbbi tedavi için gerekli kriterlere uygun oldukları durumlarda vize sürelerini ek olarak 6 ay uzatabilmektedir.

İngiltere tıbbi tedavi vize süresi uzatma işlemlerinin kaç kere yapılabileceği ile ilgili herhangi bir sınırlandırma bulunmamakla birlikte her bir başvuru için 1000 İngiliz sterlini ücret ödenmesi gerekmektedir.

İngiltere Akademik Vize Süresi Uzatma Şartları Nelerdir?

İngiltere akademik vize süresi uzatma şartları arasında; başvuru sahibi kişinin akademik kariyeri için ülkede kalmaya devam etmesi gerekliliği yer almaktadır.

İngiltere akademik vize süresini uzatmak isteyen kişilerin, İngiltere akademik ziyaretçi vizesi dahilinde ülkede 12 aydan az bir süre ile kalma hakları bulunduğu durumlarda toplam izin süresini 12 ay yapmak için başvuruda bulunmaları mümkündür. İngiltere akademik vize süresini uzatmak isteyen kişilerin eşleri ve çocukları, her bir başvuru sahibi için 1000 İngiliz sterlini ödeme yapılması şartı ile İngiltere’de 12 aya kadar kalmak için başvuruda bulunabilmektedir.

İngiltere Vize Uzatma Başvurusu Nereye Yapılır?

İngiltere vize uzatma başvurusu, online olarak Birleşik Krallık Vize ve Göç İdaresi'ne yapılmaktadır.

İngiltere Vizesi için Süre Uzatma Başvurusu Ne Zaman Yapılmalıdır?

İngiltere vizesi için süre uzatma başvurusu, kişinin güncel vizesinin süresi dolmadan önce yapılmalıdır. İngiltere vizesi için süre uzatma başvuru süreçleri ile ilgili çeşitli uygulama ve gereklilikler kişilerin sahip olduğu vize türüne bağlı olarak değişebilmektedir.

İngiltere vizesi için süre uzatma başvurusu kişinin güncel vizesinin süresi dolmadan yapıldığı durumlarda, vize uzatma başvurusunun değerlendirme süreci sonlanana kadar kişi İngiltere’de kalmaya devam etme hakkına sahiptir.

İngiltere Vize Süresi Uzatma İşlemi Nasıl Yapılır?

İngiltere vize süresi uzatma işlemi, online olarak Gov.uk internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Gov.uk internet sitesi üzerinden yapılan İngiltere vize uzatma işlemi sırasında başvuru sahiplerinin biyometri bilgilerini ve başvuru için gerekli olan destekleyici belgeleri vermek için bir hizmet noktası seçmeleri gerekmektedir. İngiltere vize süresi uzatma başvuruları için gerekli olan belgeleri vize merkezinde teslim etmek yerine online başvuru sistemi üzerinden yüklemek mümkündür.

İngiltere vize süresi uzatma işlemi online başvuru ekranı için örnek bir görsel aşağıda verilmiştir.

İngiltere Vize Süresi Uzatma İşlemi Nasıl Yapılır?
İngiltere Vize Süresi Uzatma İşlemi Nasıl Yapılır?

İngiltere'de Vize Uzatma Başvurusu için Parmak İzi Vermek Gerekir Mi?

Evet, İngiltere’de vize uzatma başvurusu için parmak izi vermek gerekmektedir.

İngiltere'de Vize Uzatma için İşlem Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere’de vize uzatma için işlem ücreti; standart ziyaretçi vizeleri için 1000 İngiliz sterlini ve öncelikli işlem hizmetinden yararlanılması durumunda ana ücrete ek olarak ekstra 800 İngiliz sterlinidir. İngiltere vize uzatma ücreti, uzun süreli vize türleri için vize başvuru sahibinin meslek durumu ve vize türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

İngiltere Vize Süresi Uzatma İşlemleri Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

İngiltere vize süresi uzatma işlemleri ortalama 8 hafta içerisinde tamamlanmaktadır.

İngiltere'de Vize Süresinin Bitmesi Durumunda Ne Yapılır?

İngiltere’de vize süresinin bitmesi durumunda; kişilerin İngiltere’den çıkış yapması ya da vize süresinin bitiminden önce yeniden başvuru yapmış olmaları gerekmektedir. İngiltere’de vize süresinin bitmesine rağmen kalmaya devam eden kişilerin, ülkeden ihraç edilmeden önce ülkeyi terk etmek için 30 günlük bir süreleri bulunmaktadır. İngiltere’de vize süresinin bitmesine rağmen kalmaya devam eden kişilere 1 ile 10 yıl arasında geçerli olabilen İngiltere’ye giriş yasağı verilebilmektedir.

İngiltere vize uzatma başvurusunu gerekli zaman zarfı içerisinde yapmamış kişilere, kanıtlanabilir nitelikte gerekçeleri olduğu durumlarda vize süresinin bitiminin ardından 14 günlük bir yeniden başvuru yapabilme süresi verilmektedir. İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından kişilerin vize geçerlilik süreleri ile ilgili herhangi bir bildirim yapılmamakta ve kişilerin bu bilgileri kendilerinin takip etmeleri gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığı ile yapılan İngiltere vizesi başvurularında vize geçerlilik süresi ve konaklama süresi gibi detaylara dair SMS ile başvuru sahibine bilgi verilmekte ve vize süresinin bitimine 3 gün kala vize süresinin bitiş bildirimi başvuru sahibine tekrar SMS olarak iletilmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: