İngiltere Sertifika Programları

İngiltere Sertifika Programları ve 2023 Yılı Fiyatları

İngiltere sertifika programları; sertifika sahibinin ilgili branştaki ustalık seviyesini, kişinin önceden katıldığı kursları etkin şekilde tamamladığını ya da belirli bir konuda yapılan testleri geçecek kapasitede olduğunu göstermektedir.

İngiltere son 1000 yılı aşkın süredir öğrenme merkezi haline gelmiştir ve köklü, seçkin birçok eski üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Yabancı öğrenciler İngiltere meslek kursları sayesinde eğitimlerini tamamlayarak iş bulma imkanına sahip olmaktadır. İngiltere sertifikaları farklı akademik nitelikleri tanımlamakta ve eğitim alınan branştaki yeterliliği kanıtlamaktadır. İngiltere sertifikalarına popüler örnekler olarak İngilizce dil bilgisinin yeterliliğini kanıtlayan TOEFL ve IELTS dil sertifikaları gösterilebilir. İngiltere sertifika ve diploma programları kapsam, akreditasyon, süre ve kabul işlemleri olarak birbirlerinden farklılaşmaktadır.

İngiltere sertifika ve diploma programları belirli üniversiteler ve devlet kolejleri bünyesinde düzenlenmektedir. İngiltere sertifika programları yüz yüze, çevrimiçi ve karma olarak düzenlenmektedir ve süreleri 1 aydan 2 yıla kadar değişebilmektedir. İngiltere sertifika programları öğrencilere staj imkanı, mesleki İngilizce, iş deneyimi desteği, ayarlanabilir başlangıç tarihi, özel program tercihi, esnek sertifika programı süresi ve kolay katılım avantajları sunmaktadır.

İngiltere sertifika ve diploma programları farklı branşlarda verilmektedir; küresel dijital pazarlama, grafik & tasarım, psikoloji, iç mimarlık, film endüstrisi yönetimi ve uluslararası ilişkiler gibi sertifika programları en çok tercih edilen sertifika programları arasında yer almaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İngiltere Sertifika Programı Nedir?

İngiltere sertifika programları kişinin katıldığı eğitim programını başarıyla tamamladığını göstermesi açısından diplomaya benzemektedir ancak eğitim süresi bakımından lisans programlarına göre çok daha kısadır ve genellikle birkaç ay içinde tamamlanmaktadır.

İngiltere sertifika kursları belirli bir alanda kariyer yapmak isteyenlerin bilgi ve becerilerini artırmak, meslekle ilgili ilk adımı atmak ya da iş yerlerinin ilgili pozisyonlarına uygunluğunu kanıtlamak isteyenlere yardımcı olmaktadır. İngiltere sertifika ve diploma kursları arasındaki temel fark öğretim seviyesidir. İngiltere sertifika kurslarında, üniversitelerin lisans derecesinin ilk yılına (FHEQ seviye 4) eşdeğer seviyede eğitim verilirken İngiltere diploma programlarında üniversitelerin lisans derecesinin ikinci yılına (FHEQ seviye 5) eşdeğer eğitim verilmektedir.

İngiltere'de Sertifika Programlarına Kimler Başvurabilir?

İngiltere sertifika programlarına başvuru yapabilecek kişiler aşağıda listelenmiştir.

 • Lise mezunları
 • Üniversite öğrencileri
 • Lisans mezunları
 • Yüksek lisans mezunları
 • Yöneticiler
 • Uzmanlar

İngiltere Sertifika Programları Fiyatları Ne Kadardır?

En çok tercih edilen İngiltere sertifika programlarına ait fiyatlar aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Sertifika programıEğitim süresiOrtalama fiyat
Grafik ve tasarım4 - 5 ay1.610 sterlin
Film endüstrisi yönetimi3 ay4.100 sterlin
Uluslararası ilişkiler3 ay4.100 sterlin
Küresel dijital pazarlama8 ay3.900 sterlin

İngiltere 1 Yıllık Sertifika Programlarının Fiyatı Ne Kadardır?

İngiltere 1 yıllık sertifika programlarının fiyatı eğitim kurumuna, eğitim türüne ve lokasyona bağlı olarak değişmektedir. Glasgow Caledonian University’de COSCA Counselling Skills Certificate yıllık 1.820 sterlin, SOAS London University’de Certificate in Politics and International Studies yıllık 9.250 sterlindir.

İngiltere 2 Yıllık Sertifika Programlarının Fiyatı Ne Kadardır?

İngiltere’de 2 yıllık sertifika program fiyatları farklılık göstermektedir. Royal Business College’da Human Resources Management sertifika programı yıllık 4.300 sterlin, Open University’de Professional Certificate in Chemistry sertifika programı 4.752 sterlindir.

En Popüler İngiltere Sertifika Programı Hangileridir?

İngiltere’de en popüler sertifika programları aşağıda listelenmiştir.

 • CertHE Business and Management
 • Advanced Certificate in Terrorism Studies
 • Postgraduate Certificate (PGCert) in Digital Media Management
 • CertHE Business Psychology
 • BSc (Hons) Psychology
 • Customer Service Skills Certificate
 • Brand and identity design
 • PGCert Criminology and Criminal Psychology
 • PGCert Legal Technology

İngiltere Hukuk Sertifika Programları Hangileridir?

İngiltere’de hukuk sertifika programı bulunan eğitim kurumları; King’s College London, Cambridge Law Studio, The London School of English, Wimbledon School of English ve Anglo Continental’dir. Londra sertifika programları arasında 2021 yılı verilerine göre dünyanın en iyi 35 üniversitesinden biri olarak gösterilen King’s College London hukuk sertifika programı 2 hafta sürmektedir.

İngiltere'den Mesleki Sertifika Almanın Avantajları Nelerdir?

İngiltere’den mesleki sertifika almanın avantajları aşağıda listelenmiştir

 • Uluslararası geçerliliği olan sertifika
 • Kısa sürede yeterli mesleki eğitim
 • Staj imkanı
 • Mesleki İngilizce
 • Düşük maliyet
 • Meslek değiştirme olanağı
 • İstihdam imkanı

İngiltere'de Sertifika Eğitimi Alanlar Çalışabilir Mi?

İngiltere’de sertifika eğitimi alanlar çalışabilmektedir.

İngiltere sertifika programları çalışma izni ile İngiltere’de okumak ve çalışmak 6 aydan uzun süreli programlar için geçerlidir ve haftalık 20 saat çalışma sınırı bulunmaktadır.

İngiltere'de Sertifika Programı için Hangi Vize Türü Alınmalıdır?

İngiltere’de sertifika programları için sertifika program süresine bağlı olarak vize başvurusu değişmektedir.

İngiltere sertifika programlarına yönelik olarak başvuru yapılabilecek İngiltere vize türleri; İngiltere ziyaretçi vizesi ve İngiltere öğrenci vizesidir. 6 aydan kısa süreli İngiltere sertifika programlarında İngiltere ziyaretçi vizesi alınırken, 6 aydan uzun süreli İngiltere sertifika programlarında İngiltere öğrenci vizesi alınması gerekmektedir.

Vizem.net Türkiye'den yapılan tüm İngiltere vizesi başvurularında Birleşik Krallık yeni vize sistemi doğrultusunda danışmanlık hizmeti veren ve 2017-2021 yılları arasında %98.3 ile en yüksek başvuru onay oranını elde eden akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: