İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İngiltere vize başvuru formu, İngiltere vize başvurularında gerekli olan belgelerden biridir. Başvuru sürecinin en önemli noktalarından biri olan İngiltere vize bilgi formu, eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır. İngiltere vize başvuru sürecinin başarılı bir şekilde ilerlemesi, başvurunun onaylanması için başvuru formunda verilen bilgiler ile diğer vize evraklarında yer alan bilgilerin birbirini destekler nitelikte olması gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda İngiltere vize başvuru formu, başvuru sahibinin kişisel bilgileri ve seyahat amacı doğrultusunda deneyimli danışmanların desteği ile doldurulabilmektedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

İngiltere Vizesi Başvuru Formu Elle Mi Doldurulur?

İngiltere vize başvuru formu, istisnai durumlarda ve belirli ülke vatandaşları tarafından elle doldurulabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere vize başvuru formunu online olarak doldurması gerekmektedir.

Online İngiltere Vize Formu Nereden İndirilir?

Online İngiltere vize formu, başvuru formunu online dolduramayan kişiler tarafından Gov.uk üzerinden temin edilmektedir. Kuzey Kore, Afganistan gibi ülke vatandaşları ve dezavantajlı kişiler bu forma Gov.uk adresinden erişim sağlayabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, vize başvuruları için İngiltere vize başvuru formu pdf belgesini bilgisayarına indirmeden, çevrimiçi başvuru portalını kullanmaktadır.

Birleşik Krallık Vize Başvuru Formu Hangi Bilgileri İçerir?

Birleşik Krallık standart ziyaretçi vize başvuru formunun içermesi gereken bilgiler aşağıda listelenmiştir.

 • Kişisel bilgiler
 • Pasaport bilgileri
 • İletişim bilgileri
 • Aile bilgileri
 • İş bilgileri
 • İngiltere seyahatinin finansmanı
 • Önceki yurt dışı seyahat bilgileri
 • Önceki İngiltere seyahat bilgileri
 • UK ulusal sağlık sigortası bilgileri
 • Adli sicil bilgileri
 • İngiltere’ye seyahat amacı
 • Geçmişte alınan vize reddi bilgileri

İngiltere Online Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İngiltere online vize başvuru formu, Gov.uk başvuru portalı üzerinden online olarak doldurulmaktadır. İngiltere vize başvuru sistemi ziyaret, çalışma, öğrenim gibi başvuru amacına bağlı olarak kullanıcıyı ilgili vize formuna yönlendirmektedir. Başvuru portalında form doldurma işlemini, daha sonra devam etmek üzere kaydetme seçeneği bulunur.

Aile ile yapılacak İngiltere seyahatlerinde her aile bireyi için ayrı vize başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Her aile bireyi başvuru formunu kendi doldurabileceği gibi aile içerisinden bir kişi de aile bireyleri adına başvuru formunu doldurabilmektedir. Bireysel ya da aile için yapılan başvurularda, başvuru ücretleri her aile bireyi için ayrı ayrı ödenmektedir.

İngiltere Online Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
İngiltere Online Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İngiltere Vize Başvuru Formu Hangi Dilde Doldurulur?

İngiltere vize başvuru formunu, farklı dillerde görüntüleme seçeneği bulunmakla birlikte sadece İngilizce olarak doldurmak gerekmektedir. Türkiye'den yapılan başvurularda Türkçe dil seçeneği ile sorular görüntülenebilmekte, ancak başvurunun kabul edilmesi için İngiltere vize başvuru formu Türkçe olarak değil, İngilizce olarak doldurulmalıdır.

İngiltere Vize Başvuru Formunda Değişiklik Yapılabilir Mi?

İngiltere vize başvuru formunda doldurma işlemi tamamlandıktan sonra değişiklik yapılamamaktadır. İngiltere vize başvuru formunda hata yaptığını düşünen ve başvurusunda güncelleme ya da değişiklik yapmak isteyen kişilerin, başvurularına onay verdikten sonra düzenleme imkanı bulunmamaktadır. İngiltere vizesine başvuru yaparken vize başvuru formunun dikkatli bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

İngiltere vize başvurusunda hata yaptığını düşünen kişilerin https://www.gov.uk/cancel-visa adresine girerek başvurularını iptal etmeleri gerekmektedir. İptal edilen İngiltere vizesi başvurularında ücret iadesi talebi, vize başvuru merkezinde biyometrik kayıt işlemleri tamamlanmadan önce, www.gov.uk web sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

İngiltere Vizesi Başvuru Formunu Doldurduktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

İngiltere vizesi başvuru formunu doldurduktan sonra Birleşik Krallık Vize ve Göç İdaresi başvuru portalı üzerinden vize başvurusu için randevu almak ve başvuru ücretini ödemek gerekmektedir. Birleşik Krallık Vize ve Göç Portalı üzerinden doldurulan başvuru formunun ön sayfasının bir çıktısı alınarak vize randevusu sırasında beyan edilmesi gerekmektedir.

İngiltere Vize Formu Doldurma Hizmeti Nasıl Alınır?

İngiltere vize formu doldurma hizmeti, TLS Contact vize başvuru merkezinden 990 TL karşılığında satın alınabilmektedir. İngiltere vize formunu doldurma hizmeti sunan TLS Contact, form içerisinde istenen bilgilerin doğru ve eksiksiz cevaplandırılması konusunda başvuru yapan kişilere yardımcı olmaktadır. TLS Contact tarafından sunulan başvuru formu doldurma hizmeti, vize sonucunu etkilememektedir.

Sık Sorulan Sorular

Vizem.net danışmanlarına Birleşik Krallık başvuru formları ile ilgili gelen soruların yanıtlarına aşağıda yer verilmiştir.

İngiltere Vize Başvuru Formu VAF1 Nedir?

İngiltere vize başvuru formu VAF1, İngiltere’ye yurt dışından yapılan ziyaretler için doldurulması gereken bir formdur. İngiltere ziyaretçi vizesi, turist vizesi, transit vizesi almak için VAF1 başvuru formunu doldurmak gerekmektedir.

Online İngiltere Vize Başvuru Formu VAF1A Nasıl Doldurulur?

Online İngiltere vize başvuru formu VAF1A, İngiltere’ye kısa süreli ziyaret amacıyla giden kişilerin doldurması gereken bir belgedir. İngiltere’ye turistik amaçlı seyahat, İngiltere'de yaşayan çocuğunu ziyaret etmek, kısa süreli eğitim programlarına katılmak ve transit geçiş yapmak amacıyla İngiltere’ye gidecek kişiler VAF1A formunu doldurmaktadır.

İngiltere turist vizesi başvuru formu içerisinde başvuru yapan kişin adı soyadı, doğduğu ülke, doğum tarihi, hangi vize türüne başvuru yaptığı, ne kadar sürelik vize istediği, seyahat tarihleri gibi bilgiler istenmektedir. İngiltere turist vizesi başvuru formu VAF1A doldurulurken bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Online İngiltere Vize Başvuru Formu VAF1A Nasıl Doldurulur?
Online İngiltere Vize Başvuru Formu VAF1A Nasıl Doldurulur?

İngiltere VAF2 Vize Formu Nedir?

İngiltere VAF2 vize formu, 6 aydan daha uzun süre İngiltere’de kalacak olan girişimcilerin, yatırımcıların, üstün yetenekli kişilerin, nitelikli ve geçici işçilerin, din adamlarının, sporcuların ve eğitim almak için ülkeye gelen öğrencilerin vize başvurusu yapmaları için gerekli olan belgedir.

İngiltere VAF2 vize formunda kişisel bilgiler, pasaport bilgileri, biometrik ikamet izni teslim noktası, iletişim bilgileri, aile bilgileri, seyahat masrafları, iş bilgileri, geçmiş yurt dışı ziyaretleri ve adli sicil kaydı gibi bilgiler istenmektedir. Bilgilerin eksiksiz ve doğru olması vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmaması için önemli taşımaktadır.

İngiltere VAF2 Vize Formu Nedir?
İngiltere VAF2 Vize Formu Nedir?

İngiltere Tır Şoförü Başvuru Formu Nedir?

İngiltere tır şoförü başvuru formu, İngiltere’de tır şoförlüğü yapmak isteyenlerin doldurması gereken bir formdur. İngiltere tır şoförü başvurusu yapmak için gerekli evraklar İngiltere’de geçerli ehliyet, uluslararası sürüş izni, pasaport, sağlık belgesi, sürücü yeterlilik sertifikası, tıbbi ve teori testi gibi evraklardır.

İngiltere tır şoförü başvuru formu, vize başvurularından bağımsız olarak İngiltere şoför alımı yapan firmalara başvuru yaparken doldurulması gereken bir formdur. İngiltere tır şoförü başvurusu yaparak kabul edilen ve İngiltere’de tır şoförü olarak çalışacak kişilerin kalış süresi ve kişisel durumuna göre kısa süreli veya uzun süreli çalışma vizesine başvurması gerekmektedir.

İngiltere Vatandaşlık Başvuru Formu Nedir?

İngiltere vatandaşlık formu, gerekli şartları sağlayarak İngiltere vatandaşlığına geçiş yapmak isteyen kişilerin doldurması gereken formdur. İngiltere vatandaşlık başvuru formu ve ek belgeler aracılığıyla beyan edilen bilgiler ile birlikte, başvuru sahibinin en az B1 seviyesinde İngilizce konuşması ve bunu belgelemesi, 18 yaşından büyük olması, bulaşıcı bir hastalık taşımaması, temiz bir adli sicil kaydına sahip olması ve İngiltere Anayasası’na ve toplum yaşamına uyum sağlayacağını kanıtlaması gerekmektedir.

İngiltere vatandaşlık başvuru formunu doldururken doğru ve eksiksiz bilgi vermeye dikkat etmek ve yanıltıcı cevaplardan kaçınmak gerekmektedir. Başvuru yapan kişinin adı soyadı, doğum tarihi ve ülkesi, cinsiyeti, telefon numarası, e-mail adresi, İngilizce seviyesi, aile bilgileri ve doğduğu ülke, iş durumu gibi bilgiler, İngiltere vatandaşlığı için yapılan başvuruda gerekli belgelerden biri olan vatandaşlık formu içerisinde istenen bilgilerdir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: