İngiltere Vize Mülakatı

İngiltere Vize Mülakatı ve 2024 Yılında Sorulan Sorular

Vize mülakatı, vize başvuru sahibinin vizeye uygunluk durumunu test etmek ve kişinin verdiği bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek gibi amaçlarla yapılan bir görüşmedir. İngiltere kısa süreli ziyaretçi vize başvurularında vize mülakatı istisnai durumlar dışında başvuru sürecinin bir parçası değildir ve genellikle uzun süreli vize başvuruları için gerekli görülmektedir.

Aracı kurum başvuru merkezinde yapılan İngiltere vize randevusunun ardından başlayan vize değerlendirme sürecinde başvuru sahibinin; yanlış vize türüne başvuru yapmış olduğu, çelişkili bilgiler sunmuş olduğu ya da başvuru dosyası içerisinde sahte evrak ibraz etmiş olduğu tespit edilirse, ilgili vize memurunun başvuruyu doğrudan reddetme ya da başvuru sahibini mülakata çağırma hakkı bulunmaktadır.

Vizem.net aracılığı ile yapılan başvurularda gerekli vize evraklarının kontrolü ve çevrimiçi yükleme işlemleri uzman danışmanlar tarafından yapılmakta, biyometri işlemleri ve mülakat gerektiren durumlarda İngiltere saha danışmanı başvuru sahibine refakat etmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İngiltere Vize Mülakatı Hangi Vize Türleri için Yapılır?

İngiltere vize mülakatı; her başvuru için yapılmamak ile birlikte genellikle İngiltere çalışma vizesi, İngiltere iş kurma vizesi ve uzun süreli öğrenci vizesi türleri için yapılır. Kısa süreli İngiltere standart ziyaretçi (turist) vizesi başvuruları için istisnai durumlar dışında mülakat yapılmamaktadır.

İngiltere Vize Görüşmesi Nerede ve Ne Zaman Yapılır?

İngiltere vize görüşmesi, vize için biyometri kaydının verildiği aracı kurumun vize başvuru merkezinde yapılır. İngiltere vize görüşmesi başvurunun ve başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak randevu gününde ya da randevudan daha ileriki bir tarihte yapılabilmektedir.

Vize değerlendirme süreci içerisinde başvuru sahibinin mülakata katılması gerekli görüldüğü durumlarda, Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi tarafından başvuru sahibine e-mail ile bilgilendirme yapılarak mülakat tarihi ve saati bildirilmektedir.

İngiltere Konsolosluğu Vize Görüşmesi Yapar Mı?

Hayır, İngiltere Konsolosluğu vize görüşmesi yapmaz. İngiltere vize başvuruları için vize görüşmeleri, aracı kurum başvuru merkezinde, Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi yetkilisi ile online görüşülerek yapılmaktadır.

Vize başvuru işlemleri İngiltere Başkonsolosluğu tarafından yürütülmemekte ve kurum tarafından Türkiye’de ikamet eden veya ziyaretçi durumundaki İngiliz vatandaşlarına yönelik; pasaport ve kimlik yenileme işlemleri, noterlik işlemleri, doğum işlemleri, ölüm işlemleri ve evlilik işlemleri gibi işlemler yapılmaktadır.

İngiltere Vize Görüşmesi Nasıl Yapılır?

İngiltere vize görüşmesi, video konferans ile yapılır. Video konferans olarak yapılan İngiltere vize görüşmesinde başvuru sahiplerine İngiltere Vize ve Göç Dairesi görevlisi çeşitli sorular yönlendirir. İngiltere vize görüşmesi sırasında başvuru sahibinin vermiş olduğu cevaplar vize başvurusunun değerlendirme süreci için önem taşımaktadır.

İngiltere vize başvuru merkezinde teknik aksaklıklar olması nedeniyle mülakat yapılamaması halinde vize başvuru sahibine telefonla ulaşılmakta ve bu şekilde mülakat yapılabilmektedir.

İngiltere Vize Mülakatı İngilizce Mi Yapılır?

Evet, İngiltere vize mülakatı İngilizce yapılır.

İngiltere Vizesi Mülakat Soruları Hangi Amaçlarla Sorulur?

İngiltere vizesi mülakatında sorulan sorular; başvuru sahibinin seyahat amacının gerçekliğinin değerlendirilmesi, beyan edilen finansal kaynakların yeterli ve gerçek olduğunun tespit edilmesi, doğru vize türüne başvuru yapıldığının kontrol edilmesi, sunulan evrakların doğruluğunun denetlenmesi ve İngilizce dil yeterlilik düzeyinin tespit edilmesi gibi amaçlarla sorulur. İngiltere vize başvuru sahiplerinin İngiltere vize görüşmesi soruları için mülakattan önce araştırma yapmaları önerilmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Mülakatında Sorulan Sorular Nelerdir?

İngiltere öğrenci vizesi mülakatında sorulan başlıca sorular aşağıda verilmiştir.

 • Neden İngiltere'de okumak istiyorsunuz?
 • Daha önce yurtdışında eğitim aldınız mı?
 • Hangi bölümde okuyacaksınız, nedenleri neler?
 • İngiltere'de masraflarınızı nasıl karşılayacaksınız?
 • Nerede konaklayacaksınız?
 • İngiltere'de okurken çalışacak mısınız?
 • Eğitim süresinin sonunda ne yapacaksınız?

İngiltere Çalışma Vizesi Mülakatında Sorulan Sorular Nelerdir?

İngiltere çalışma vizesi (Tier 2) mülakatında sorulan başlıca sorular aşağıda sıralanmıştır.

 • İngiltere'den nasıl ve nereden iş teklifi aldınız?
 • İşvereninizle nasıl tanıştınız?
 • İngiltere'de nerede çalışacaksınız?
 • İngiltere'de ne iş yapacaksınız?
 • İngiltere'ye kimlerle birlikte gideceksiniz?
 • Aylık ne kadar maaş alacaksınız?
 • Vize süreniz dolduğunda ne yapacaksınız?

Vize başvuru sahipleri ile yapılan İngiltere Tier 2 vizesi görüşmesinde; kişilerin iş planları değerlendirilir ve başvuru sahiplerinin vize uygunluk durumu test edilir.

İngiltere İş Kurma Vizesi Mülakatında Sorulan Sorular Nelerdir?

İngiltere iş kurma vizesi mülakatında sorulan başlıca sorular aşağıda listelenmiştir.

 • İngiltere'de ne iş yapacaksınız?
 • İngiltere'de nerede iş yapacaksınız?
 • Müşteri kitlenize nasıl ulaşacaksınız?
 • Yıllık ne kadar para kazanacaksınız?
 • Sunduğunuz hizmetin veya malın ücreti ne kadar olacak?
 • İş planınız kim tarafından hazırlandı?
 • İngiltere pazar araştırmanızı yaptınız mı, sonuçları neler?
 • İngiltere'deki rakipleriniz hangi kuruluşlar?

Başvuru sahipleri ile yapılan İngiltere şirket kurma vizesi görüşmesinde kişilerin İngiltere’de yapmak istedikleri iş ve iş planlarına dair bilgiler ile girişimci başvuru sahibinin vize uygunluğu değerlendirilir.

İngiltere Vize Mülakatı Ne Kadar Sürer?

İngiltere vize mülakatı, video konferans ile yapılması halinde genellikle 10 ila 15 dakika arası sürer. İngiltere vize mülakatının süresi, her başvurunun özel koşullarına bağlı olarak uzayabilmektedir.

İngiltere Vizesi için Mülakata Başka Birisi ile Girilebilir Mi?

Hayır, İngiltere vizesi için mülakata başka birisi ile girilemez, vize başvuru sahibinin yalnız katılması gerekmektedir.

İngiltere Vize Görüşmesine Gidilmezse Ne Olur?

İngiltere vize görüşmesine gidilmezse başvuru sahibi kişilere doğrudan vize reddi verilir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: