İngiltere Vize Ücreti

İngiltere Vize Ücreti ve Güncel Başvuru Masrafları

İngiltere vize ücretleri, Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Dairesi tarafından duyurulmakta ve belli aralıklarla güncellenmektedir. İngiltere vize başvuru ücreti, vize tipine ve geçerlilik süresine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. İngiltere vize masrafları için son güncelleme 2024 yılında yapılmıştır.

Vizem.net, danışmanlık hizmeti kapsamında; İngiltere vize başvuru yapmak isteyen vatandaşlar için vize harcı ödeme, İngiltere vize başvuru formu doldurma, başvuru sırasında istenen evrakları yükleme, gerekli görülen durumlarda ise yeminli tercüme, noter onayları ve danışmanlık ücreti dahil bütün gerekli işlemlerin yapılmasını sağlar. 2024 yılı için ödenmesi gereken İngiltere vizesi fiyatı ortalama 270 USD tutmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İngiltere Vize Harcı Ne Kadardır?

İngiltere kısa süreli ziyaretçi vizesi başvuru ücretleri 2024 itibarıyla güncellenmiştir. Güncel ücretler şu şekildedir:

  • 6 ay geçerlilik süresi olan kısa süreli ziyaretçi vizeleri için 115 İngiliz sterlini
  • 2 yıl geçerlilik süresi olan uzun süreli ziyaretçi vizeleri için 400 İngiliz sterlini
  • 5 yıl geçerlilik süresi olan uzun süreli ziyaretçi vizeleri için 771 İngiliz sterlini
  • 10 yıl geçerlilik süresi olan uzun süreli ziyaretçi vizeleri için 963 İngiliz sterlini

Bu ücretler, İngiltere'yi sık sık ziyaret edenler için uzun süreli vizeler sağlamaktadır ve her ziyaret 6 ayı geçmemek kaydıyla kullanılabilir.

Uzun Süreli İ̇ngiltere Vize Ücreti Ne Kadardır?

Uzun süreli İngiltere vize ücreti, akademik eğitim, sağlık, iş gibi seyahat amacına, vize süresine bağlı olarak değişmektedir. İngiltere’de uzun süre konaklamak isteyen kişilerin, başvuru esnasında yıllık 876 USD tutarındaki İngiltere göçmenlik sağlık ek ücretini İngiltere vize bedeli ile birlikte ödemesi gerekmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere öğrenci vize ücreti, 6 ve 11 ay arasındaki kısa süreli öğrenci vizeleri için 255 USD, uzun süreli öğrenci vizeleri için 463 USD'dir.

İngiltere Çalışma Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere çalışma vize ücreti, seyahat edecek kişinin çalışma süresi, iş tipi gibi nedenlere bağlı olarak 213 ile 2088 USD arasında değişiklik göstermektedir.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere aile birleşimi vizesi ücreti, her aile bireyi için ayrı ayrı ödenmektedir. Aile bireyleri için ödenmesi gereken kısa süreli İngiltere vize ücreti, İngiltere içinden ve dışından başvuru yapılmasına göre değişmektedir. İngiltere vize başvuruları, ülke içinden yapıldığında başvuru için ödenecek tutar daha düşük olmaktadır.

Başvuru yapan kişinin çocuk, eş, ebeveyn gibi birinci dereceden akrabalara dahil olması durumunda ödenmesi gereken İngiltere vize ücreti 1.960 USD'dir. Başvuruya eklenen her bağımlı kişi için 495 USD olan İngiltere aile birleşimi vize ücreti bakıma muhtaç kişiler için ise 4142 USD'dir.

İngiltere VIP Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere vip vize ücreti, vize başvuru ücretlerine ek olarak 1.410 Türk lirasıdır. İngiltere vizesi için vip hizmet ödemeleri, aracı kurum olan vize başvuru merkezinde kredi kartı ile yapılmaktadır.

İngiltere Express Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere express vize ücreti, İngiltere’ye gitmek istenen gün ile vize başvuru tarihi arasındaki kısa zaman olması durumunda tercihe bağlı ödenmektedir. İngiltere vize hızlandırma ücreti kısa süreli vizeler için 319 USD, uzun süreli vizeler için 730 USD’dir.

Hızlandırma ücreti dışında yer alan süper öncelikli vize başvurusu için ise İngiltere vizesi hızlandırma ücreti 1218 USD ödenmektedir.

İngiltere vizesi için hızlı işlem hizmet ücreti online başvuru esnasında kredi kartı ile ödenmektedir. Vize başvurusundan önce İngiltere hızlı vize hizmetinden yararlanmak için Türkiye’de bulunan vize başvuru merkezinin ilgili tarihte hızlandırılmış vize hizmeti verip vermediğinin teyit edilmesi gerekmektedir.

İngiltere Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

İngiltere vize ücreti, online vize başvurusu sırasında kredi kartı ile İngiltere Vize ve Göçmenlik Dairesi’ne ödenmektedir.

Vizem.net danışmalığında yapılan İngiltere vize başvurularında ödemeler başvuru sahibi adına İngiltere vize departmanı danışmanları tarafından gerçekleştirilmektedir.

İngiltere Vize Ücreti İadesi Hangi Şartlarda Yapılır?

İngiltere vize ücreti iadesi, mobil uygulamasını kullanarak yapılan başvurularda sisteme henüz belge yüklenmediği durumlarda, vize başvurusu için alınan randevuya gitmeden önce başvuru sistemi üzerinden parmak izi ve fotoğraf yüklenmediği takdirde yapılmaktadır.

İngiltere vizesi için biyometri kaydı yüklenen başvurularda online iptal formu doldurarak vize iptali sağlanmaktadır. İngiltere vize ücreti geri alma işlemi ve İngiltere vize başvuru iptali yapılan başvuru hakkında karara varılmadan önce gerçekleştirilmelidir.

Kimler İngiltere Vize Ücretinden Muaftır?

İngiltere vize ücretinden muaf kişiler aşağıda listelenmiştir.

  • İngiltere’ye diplomatik ziyaret yapan kişiler
  • Diplomatik pasaporta sahip kişiler
  • Resmi ziyaret için gelen uluslararası kuruluşlara mensup kişiler
  • Başka bir ülkeye geçiş için transit vize almak isteyen kişiler
  • İngiltere’ye resmi ziyaret amacıyla gelen kişiler

Çocuklar ve Bebekler için İngiltere Vize Ücreti Alınır Mı?

Evet, çocuklar ve bebekler için İngiltere vize ücreti alınmaktadır. Başvuru sahibi tarafından, İngiltere vize başvurusuna eklenmek istenen her aile bireyi için ayrı ayrı vize ücreti ödenmektedir. İngiltere bebek vize ücreti, yetişkinler için geçerli olan fiyat tarifesi ile aynıdır.

İngiltere Vize Randevusu Ücretli Midir?

İngiltere vize randevusu, ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki şekilde alınabilmektedir. İngiltere vizesi için başvuru yapılırken seçilen vize türü randevu ücretini belirlemektedir.

İngiltere vizesi almak için yapılan online başvurusu sırasında, Gov.uk internet sitesi üzerinden randevu alınmaktadır. Randevu tipine bağlı olarak İngiltere vize randevu hizmeti için ücret ödenmektedir.

İngiltere Vizesi Self Servis Randevu Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere vizesi self servis randevu ücreti bulunmamaktadır. Ücretsiz olan self servis randevuda İngiltere vize randevularından önce gerekli belgeler, başvuru portalına vize merkezi çalışanlarından destek alınmaksızın şahsen yüklenmektedir.

İngiltere Vizesi Yardımlı Randevu Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere vizesi yardımlı randevu ücreti, 28,32 GBP ya da 480 TL’dir. Yardımlı randevu hizmeti, İngiltere vize başvuru portalına yüklenmesi gereken belgelerin, vize merkezi çalışanları tarafından taranarak sisteme yüklenmesi hizmetini kapsamaktadir.

Bilgi için: 0850 241 1868

İngiltere için Vize Sorgulama Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere için vize sorgulama ücreti yoktur. Ücretsiz olan İngiltere vize takip ve sorgulama işlemleri online olarak yapılmaktadır. Dış Temsilcilik Vize ve Göçmenlik dairesi üzerinden vize başvuru sorgulaması ve vize işlemleri hakkında soru sorma işlemleri ücretle tabidir.

İngiltere vizesi için e-mail yoluyla yapılan sorgulama işleminin ücreti 2,74 pounddur ve gelen takip e-postaları için ekstra bir ücret ödenmemektedir. Telefon aramaları ile yapılan İngiltere vize sorgulama ve takip işlemleri standart şebeke ücretine ek olarak dakika başı 69 penidir.

İngiltere TLS Contact Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere TLS Contact vize ücreti ve tercihe bağlı hizmet bedeli ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Hizmet türüHizmet bedeli
Vip hizmet1.410 Türk lirası
Express kurye servisi100 Türk lirası
Prime time randevu1.340 Türk lirası
Evrak tarama desteği480 Türk lirası
Evrak tarama desteği (Oturum izni için)1.490 Türk lirası
Flexi randevu1.210 Türk lirası
Pasaport iadeli vize başvurusu910 Türk lirası
Başvuru formu doldurma desteği990 Türk lirası
Her yerden başvur servisi412 İngiliz sterlininden başlayan fiyatlarla
Grup olarak başvuru hizmeti990 Türk lirası
Kısa mesaj servisi20 Türk lirası

Başvuru ücreti hariç TLS Contact İngiltere vize ücretleri, hizmet bedeli olarak tercihe bağlı alınmaktadır.

İngiltere Vizesi Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere vizesi danışmanlık ücreti başvuru yapılacak vize türüne, alınacak vizenin kaç gün, ay ya da yıl için olduğuna bağlı olarak değişmektedir. Vizem.net üzerinden yapılan İngiltere vize işlemleri için danışmanlık ücreti, kısa süreli vizeler için 25-90 pound ve uzun süreli vizeler için 70-660 pound fiyat aralıklarında değişmektedir.

İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Mersin’de bulunan Vizem.net ofislerine şahsen müracaat ederek ya da çağrı merkezine ulaşarak İngiltere vize danışmanlık hizmeti alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: