İngiltere Dil Okulu Vizesi

İngiltere Dil Okulu Vizesi Başvuru Süreci

İngiltere dil okulu vizesi İngiltere’de İngilizce eğitimi almak isteyen kişilerin başvurabileceği ve başvuranlara 11 aya kadar İngilizce dil kurslarına katılabilme imkanı veren vize türüdür. İngiltere’ye dil okuluna gitmek isteyen kişinin dil okulu İngiltere vizesi alabilmesi için kayıt yaptırdığı kursun akredite bir kurum olması gerekmektedir.

İngiltere dil okulu vizesi başvurusunun geçerli kabul edilmesi için başvuranın 16 yaşından büyük olması, İngiltere’de çalışmadan geçimini sağlayabilecek birikime ya da sponsora sahip olması ve İngiltere dil eğitimi tamamlandıktan sonra dönüşünü ya da İngiltere’den çıkışını sağlayacak ulaşım masraflarını ödeyebileceğini kanıtlaması gerekmektedir.

İngiltere’nin dil eğitimi almak için tercih edilme nedenleri arasında başta İngilizce dilinin anavatanı olması gelmektedir. İngiltere’de dil eğitimi almak, İngiltere’nin yüksek yaşam standardının tecrübe edilmesi ve dil eğitiminin yanı sıra dünyanın en merak edilen ülkelerinden birini keşfetme imkanı sağladığı için İngiltere, dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında gerçekleştirilen İngiltere dil okulu vizesi başvuru onay oranı %92,3 ile son 4 yılda Türkiye'de elde edilen en yüksek akredite kurum onay oranıdır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İngiltere'de Dil Kursuna Gitmek İçin Hangi Vize Türleri Alınabilir?

İngiltere’de dil kursuna gitmek için 6 aydan kısa sürecek İngilizce dil kurslarında İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesi alınması ancak 6 ila 11 ay arasında sürecek İngilizce dil kurslarına katılım için İngiltere dil okulu vizesi olarak da bilinen İngiltere kısa süreli öğrenci vizesi alınması gerekmektedir.

İngiltere Dil Okulu Vize Şartları Nelerdir?

İngiltere dil okulu vize şartları aşağıda verilmiştir.

 • Başvuranın en az 16 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.
 • Başvuranın katıldığı dil okulunun İngiltere’de akredite bir kurum olması gerekmektedir
 • Başvuranın İngiltere’de geçirdiği süre boyunca çalışmadan geçinebilmesi için yeterli birikiminin, almaya hak kazandığı bir kamu fonunun ya da masraflarını karşılayacak bir sponsorunun olması gerekmektedir.
 • Başvuranın İngiltere’deki dil eğitimi tamamlandıktan sonra İngiltere dışına çıkabilmesi ya da ülkesine geri dönebilmesi için gerekli ulaşım masraflarını karşılayabilmesi gerekmektedir.
 • Başvuran 18 yaşından küçük ise İngiltere’de dil eğitimi alacağı süre boyunca seyahat ve konaklama rezervasyonlarının yapılmış olması gerekmektedir.
 • Başvuran 18 yaşından küçük ise başvuranın yasal ebeveynleri tarafından seyahate izin verildiğine dair belge sunulması gerekmektedir.

İngiltere'de Dil Kursu İçin Kabul Edilen Akreditasyon Kuruluşları Nelerdir?

İngiltere dil okulu vizesine yapılan başvurunun kabul edilmesi için eğitim alınacak kurumun İngiltere’deki yetkili kuruluşlar tarafından akreditasyon almış olması gerekmektedir.

İngiltere’de eğitim alınacak dil okulunun akreditasyon almış olması gereken kuruluşlar aşağıda verilmiştir.

 • Accreditation Service for International Colleges
 • Accreditation UK
 • British Accreditation Council
 • Education and Training Inspectorate
 • Estyn
 • Education Scotland
 • Independent Schools Inspectorate
 • Office for Standards in Education
 • Office for Students
 • Quality Assurance Agency for Higher Education

İngiltere'de Dil Kursu Vizesi İçin İngilizce Yeterlilik Şartı Var Mıdır?

İngiltere’de dil kursu vizesi için İngilizce yeterlilik şartı aranmamaktadır; başvuranın katılacağı dil eğitim programı 11 aydan kısa sürüyor ise başvuranın İngilizce yeterliliğini kanıtlama zorunluluğu bulunmamaktadır.

Birleşik Krallık’ta bir üniversitede okumak amacıyla Tier 4 genel öğrenci vizesine başvuran kişilerin İngilizce yeterliliğini kanıtlaması gerekmektedir.

İngiltere Dil Okulu Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere dil okulu için gerekli evraklar aşağıda verilmiştir.

 • Pasaport: Vize için en az bir boş sayfası bulunan geçerli bir pasaport
 • İngiltere dil okulu kabul mektubu: Birleşik Krallık hükümeti tarafından onaylanmış akredite bir dil okulundan alınan ve konaklama dahil olmak üzere kurs adı, süresi ve maliyeti gibi bilgileri içeren onay mektubu
 • Konaklama bilgileri: Başvuran öğrencinin Birleşik Krallık’ta kalmayı planladığı yerin bilgileri
 • Finansal bilgiler: Başvuran öğrencinin katılacağı dil okulunun ücreti, konaklama ve yaşam masrafları gibi gider kalemlerini karşılayabilecek birikime ya da sponsora sahip olduğunu kanıtlar nitelikte belgeler
 • Belgelerin yeminli tercümeleri: İngilizce olmayan tüm belgelerin yeminli tercüman tarafından yapılmış İngilizce çevirileri

İngiltere Dil Okulu Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere dil okulu vize ücreti, güncellenen son İngiltere vize ücretleri tablosuna göre 2024 itibariyle 400 sterlin olarak belirlenmiştir. İngiltere dil okulu vize ücreti, online başvuru sırasında kredi kartı ile doğrudan İngiltere Vize ve Göçmenlik Dairesi’ne ödenmelidir.

İngiltere'de Dil Eğitimi için Sağlık Hizmetleri Ek Ücreti Nedir?

İngiltere’de dil eğitimi için sağlık hizmetleri ek ücreti, İngiltere’de geçirilecek süre boyunca Birleşik Krallık tarafından sağlanan Ulusal Sağlık Hizmeti’nden (NHS) faydalanabilmek için ödenmesi gereken ücrettir. Birleşik Krallık Ulusal Sağlık Hizmeti’nden faydalanma hakkı kazanmak için online başvuruda ödenmesi gereken sağlık ek ücreti genellikle 470 sterlin tutarındadır.

İngiltere Dil Kursu Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere dil kursu vizesi başvurusu yapılması için öncelikle İngiltere’de akredite bir kuruluş olan dil okulundan onay mektubu alınması gerekmektedir. Onay mektubunun alınmasından sonra gerekli vize evrakları hazırlanmalı ve İngiltere hükümeti web sitesine (Gov.uk) girilerek online başvuru yapılmalıdır.

İngiltere dil kursu vizesi online başvuru sırasında vize ücreti ve göçmenlik sağlık ek ücretinin ödenmesi ve başvuru merkezi randevusunun alınması gerekmektedir. İngiltere dil kursu vizesi online başvuru işlemlerinin ardından aracı kurum TLS Contact vize başvuru merkezinde biyometrik veri kaydı işlemleri ve talep edilmesi durumunda vize mülakatının tamamlanması gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan İngiltere dil okulu vizesi başvurularında gerekli evrakların kontrolü, online form doldurma, randevu alma ve belge yükleme işlemleri acente uzmanları tarafından tamamlanmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

İngiltere Dil Okulu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere dil okulu vizesi başvurularına genellikte üç hafta içinde yanıt verilmektedir.

İngiltere dil okulu vizesi başvurularında bazı vize başvuru merkezleri tarafından belirli hizmet süreleri garanti edilmemektedir ancak ek bir ücret karşılığında öncelikli hizmet alınabilmektedir. İngiltere dil okulu vizesi için başvuru yapacak öğrencilerin planlanan seyahat tarihinden üç ay öncesine kadar mümkün olan en erken tarihte vize başvurusunda bulunması önerilir.

Dil Okulu İngiltere Vizesi Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Dil okulu İngiltere vizesi takip işlemi aracı kurum olan TLS Contact web sitesi üzerinden yapılmaktadır. İngiltere dil okulu vizesi takip işlemleri için öncelikle Gov.uk web sitesine kayıt yaptırılmalı, sonrasında Gov.uk tarafından gönderilen e-posta doğrulama maili açılarak başvuru girişi yapılmalı, şifre girildikten sonra “Provide Documents and Biometrics” seçeneği tıklanmalıdır.

Dil okulu İngiltere vizesi takip işlemleri için gerekli adımlar tamamlandıktan sonra başvuran, aracı kurumun web sitesindeki hesabına yönlendirilmektedir ve bu sitede bulunan “Track” seçeneğinden başvuru durumunu takip edilebilmektedir.

İngiltere Dil Okulu Vizesi İle İngiltere'de Kaç Ay Kalınabilir?

İngiltere dil okulu vizesi ile İngiltere’de kalınabilecek süre alınan eğitimin uzunluğuna bağlıdır. Öğrenciler İngiltere’de alınan ve süresi 11 ayı geçmeyen dil eğitiminin süresi boyunca İngiltere’de kalabilmekte ve dil eğitiminin süresi 11 aydan kısa ise dil okulunun süresine ilaveten 30 gün daha İngiltere içinde kalabilmektedir.

İngiltere'de Dil Kursu Vize Süresi Uzatılabilir Mi?

Hayır, İngiltere’de dil kursu vize süresi uzatılmamaktadır.

İngiltere'de 11 Aydan Uzun Süreli Dil Eğitimi için Hangi Vize Alınmalıdır?

İngiltere’de 11 aydan uzun süreli dil eğitimi için alınması gereken vize türü, öğrenci vizesidir. İngiltere’de 11 aydan uzun süreli dil eğitimi alınabilmesi için başvuran öğrencinin en az 16 yaşında olması, Birleşik Krallık’ta akredite bir eğitim kurumundan onay mektubu almış olması, öğrencinin katılacağı kursun haftada en az 15 saat eğitim veriyor olması, öğrencinin hali hazırda orta düzeyde bir İngilizce’ye sahip olduğunu Birleşik Krallık tarafından kanıtlanmış bir dil sınavı aracılığıyla kanıtlaması, 348 GBP başvuru ücretinin ve başvuru ücretine ek olarak 470 GBP tutarındaki göçmen sağlık ek ücretinin ödenmiş olması gerekmektedir.

İngilizce dil eğitimi için İngiltere uzun dönem öğrenci vizesi ile Birleşik Krallık’ta bulunma hakkı kazanan öğrenciler eğitim aldıkları süre boyunca haftada 10 saati geçmemek koşuluyla yarı zamanlı olarak çalışma hakkına sahip olmaktadır.

İngiltere Dil Eğitimi Vizesi İle Çalışılabilir Mi?

Hayır, İngiltere dil eğitimi vizesi ile çalışmak mümkün değildir.

İngiltere dil eğitimi vizesi ile İngiltere’ye gelen öğrencilerin İngiltere dil okulu çalışma izni bulunmamasına karşın öğrenciler gönüllü olarak çalışabilmektedir.

İngiltere Dil Okulu Vizesi Danışmanlık Hizmeti Nereden Alınabilir?

İngiltere dil okulu vizesi danışmanlık hizmeti Türkiye’den yapılacak başvurularda Vizem.net tarafından gerekli evrakların kontrolünden pasaport teslimine kadar tüm başvuru süreci için tek çatı altında verilmektedir.

Vizem.net danışmanları tarafından İngiltere dil okulu vize başvuruları için randevu alma ve online evrak yükleme hizmeti ve İngiltere dil okulu kayıt işlemleri yapılabilmektedir. Ankara, İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Mersin’de bulunan Vizem.net ofislerine müracaat ederek ya da çağrı merkezine ulaşarak İngiltere danışmanlık hizmeti alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İngiltere'de Dil Eğitimi için En İyi Okullar Hangileridir?

İngiltere’de dil eğitimi için en iyi okullar ve bulundukları şehirler aşağıda verilmiştir.

 • LSI Portsmouth, Portsmouth
 • Wimbledon School of English, Londra
 • The English Language Center (ELC), Bristol
 • Bell International, Cambridge
 • Discovery Summer, Londra
 • English in Chester, Chester
 • New College Group, Liverpool
 • Lake School of English, Oxford
 • The University of Manchester Language Center, Manchester

İngiltere’de İngilizce dil eğitiminin yanı sıra Fransızca, Almanca gibi dillerin eğitiminin de alınabildiği İngiltere dil okulları ücretleri konaklama, dil kursu ücretleri ve vize işlemleri dahil olmak üzere ortalama 4250 GBP tutarına denk gelmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: