Rusya Fotoğrafı Özellikleri

Rusya Vize Fotoğraf Ölçüsü ve Özellikleri Nasıldır?

Rusya vize fotoğrafı, yapılacak tüm Rus vizesi başvurularında gerekli olan belgelerden biridir. Rusya vize başvurularında biyometrik fotoğrafın istenilen tüm kriterleri karşılaması gerekmektedir. Rusya vizesi fotoğraf ölçüleri ve kriterleri karşılanmadığı halde, fotoğraf kabul edilmez ve vize reddine neden olabilir.

Akredite acente Vizem.net danışmanlığında yapılan Rusya vizesi başvurularında vize başvuru fotoğrafı da dahil olmak üzere tüm başvuru evraklarının uygunluğu uzman danışmanlar tarafından kontrol edilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Rusya Vizesi İçin Fotoğraf Gerekli Midir?

Rusya vize fotoğrafı, bütün Rusya vizesi türleri için gerekli bir vize başvuru belgesidir.

Rusya Vize Başvurusu için Kaç Adet Fotoğraf Gereklidir?

Rusya vize başvurusu için 2 adet fotoğraf gereklidir.

Rusya Vize Fotoğrafının Özellikleri Nelerdir?

Rusya vize fotoğrafı 35 mm genişliğinde ve 45 mm yüksekliğinde, beyaz ya da açık renkli arka fonda çekilmiş olmalıdır. En fazla 6 ay önce çekilmiş biyometrik vize fotoğrafı yüksek kalitede, yüze odaklanmış, normal fotoğraf kağıdına basılmış ve tüm yüz görünecek şekilde olmalıdır.

Rusya vize fotoğraf örneği aşağıda verilmiştir.

Rusya Vize Fotoğrafının Özellikleri Nelerdir?
Rusya Vize Fotoğrafının Özellikleri Nelerdir?

Rusya Vize Biyometrik Fotoğraf Ölçüleri Nedir?

Rusya vizesi fotoğraf ebatı 45 milimetre yüksekliğinde ve 35 milimetre genişliğinde olmalıdır. Fotoğraftaki kişinin kafa ve çenesi arasındaki mesafe 30 ile 36 santimetre arasında olmalıdır.

Rusya vize fotoğraf ölçüleri gösterilen örnek aşağıda belirtilmiştir.

Rusya Vize Biyometrik Fotoğraf Ölçüleri Nedir?
Rusya Vize Biyometrik Fotoğraf Ölçüleri Nedir?

Rusya Federasyonu Vize Fotoğrafında Gözlük Takılabilir Mi?

Rusya Federasyonu vize fotoğrafında gözlük takılabilir. Gözlükle fotoğraf çekiniliyor ise fotoğrafta gözler görünmelidir. Rus vize fotoğrafında gözlük camlarından flaş yansımamalı ve gözlük camı renkli olmamalıdır.

Rus Vizesi Fotoğrafında Başörtüsü Takılabilir Mi?

Rus vizesi fotoğrafında dini ve tıbbi sebepler nedeniyle başörtüsü takılabilir. Rus vizesi fotoğrafı çekilirken başörtüsü takan kişilerin yüzünün çeneden alına kadar olan kısmının görünür olması gerekmektedir.

Biyometrik Rusya Vize Resmi Nerede Çektirilir?

Biyometrik Rusya vize resmi, fotoğrafçılarda ve yetkili vize aracı kurumunun vize başvuru merkezinde çektirilebilmektedir.

Rusya Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Ne Zaman Çektirilmelidir?

Rusya vizesi için biyometrik fotoğrafın, vize başvurusundan en az 6 ay önce çektirilmiş olması gerekmektedir.

6 aydan eski olan vize fotoğrafları kabul edilmediğinden vize başvuru tamamlanamaz. Rusya vizesi fotoğrafı için gerekli kriterlerin sağlanmamış olması, Rusya vize ret nedenleri arasındadır.

Rusya Vizesi için Fotoğraf Nasıl İbraz Edilmelidir?

Rusya vizesi için fotoğraf, Rusya vize başvuru formunda ilgili yere yapıştırılmış olarak ibraz edilmelidir.

Kriterlere uygun şekilde çekilmiş olan vize fotoğrafı yapıştırılan Rusya vize başvuru formu doğru bilgilerle ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalı ve vize başvurusu için sunulmalıdır.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: