Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu

Yunanistan Başkonsolosluğu İstanbul İletişim ve Haberleri

Yunanistan Konsolosluğu; Türkiye’de geçici veya kalıcı olarak ikamet eden vatandaşlarının çıkarlarının korunması, pasaport verilmesi, yabancılara vize verilmesi ve kamu diplomasisi gibi konularda görevlidir. Yunanistan Konsolosluğu İstanbul’da başkonsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu, Siniosoğlu Konağı ve Sismanoglio Megaro olmak üzere iki binaya sahiptir. Siniosoğlu Konağı, geçmişte 90 yıldan fazla büyükelçilik binası olarak hizmet verirken, bugün başkonsolosluk binası olarak hizmet vermektedir.

Yunanistan İstanbul Başkonsolosu Kimdir?

Yunanistan İstanbul başkonsolosluk görevini 11 Ekim 2018 tarihinden beri Georgia Soultanopoulou yürütmektedir.

Yunanistan Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri ve Adresi Nedir?

Yunanistan İstanbul Konsolosluğuna telefon, fax veya mail yoluyla ulaşılabilmektedir. Yunanistan İstanbul Konsolosluğuna en hızlı iletişim mail yolu ile sağlanmaktadır.

Yunanistan Konsolosluğu İstanbul adres bilgileri Hüseyinağa Mahallesi, Turnacıbaşı Sokak, No:22, 34435 Beyoğlu şeklindedir.Yunanistan İstanbul Konsolosluğu hafta içi 09.00 ve 16.00 saatleri arasında çalışmaktadır. Yunanistan Konsolosluğuna gitmek isteyenler randevu almalıdır.

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Yunanistan Başkonsolosluğu İstanbul telefon numarası (0212) 393 82 91 şeklindedir.

Yunanistan Başkonsolosluğu İstanbul Mail Adres Nedir?

Yunanistan Başkonsolosluğu İstanbul mail adresi grgencon.kon@mfa.gr şeklindedir.

Yunanistan Konsolosluğu İstanbul Resmi Web Sitesi Nedir?

Yunanistan Konsolosluğu İstanbul resmi web sitesi https://www.mfa.gr/turkey/tr/consulate-general-in-istanbul şeklindedir.

Yunanistan Başkonsolosluğu İstanbul’da Nerededir?

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bulunmaktadır. Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 24 km uzakta olup şahsi araçla gidildiğinde 24 dakika sürmektedir. Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 12 km uzaklıkta olup şahsi araçla gidildiğinde 16 dakika sürmektedir. İstanbul Havaalanı, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğuna 42 km olup şahsi araçla gidildiğinde yaklaşık 37 dakika sürmektedir. Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu binasına 2 dakika mesafede Beyoğlu İlçe Nüfus Müdürlüğü binası bulunmaktadır.

Yunanistan Başkonsolosluğu Beyoğlu Adresine Nasıl Gidilir?

Yunanistan Başkonsolosluğu Beyoğlu adresine otobüs, tren, tramvay ve dolmuş ile gitmek mümkündür. Yunanistan Konsolosluğuna en yakın otobüs durağının adı Ömer Hayyam Durağı’dır. Yunanistan Başkonsolosluğu için Marmaray ile Yenikapı durağına geçip daha sonra metro kullanılabilir.

Yunanistan Konsolosluğu İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde İstiklal Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Harbiye Yunanistan Konsolosluğu Adresi Neresidir?

İstanbul’da Harbiye adresinde herhangi bir Yunanistan Konsolosluğu bulunmamaktadır. Harbiye’de vize başvuru merkezi bulunmaktadır.

Yunanistan İstanbul Konsolosluğunda Hangi İşlemler Yapılabilir?

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu; Yunanistan vatandaşlarının haklarını korumak ve bağlı bulunduğu hükümete siyasi ve ticari bilgileri veren dış işleri yürütmek için bulunan resmi bir kurumdur.

Yunanistan İstanbul Konsolosluğunda yapılan işlemler aşağıda listelenmiştir.

 • Vergilendirme işlemleri
 • Beyanname işlemleri
 • Vekaletname işlemleri
 • Ayniyet belgesi işlemleri
 • Askerlik için belge işlemleri
 • Τaşınma belgesi işlemleri
 • Yunanistan’a cenaze nakli işlemleri
 • Ölüm işlemleri
 • Doğum işlemleri
 • Evlilik işlemleri
 • Özel kullanım taşıtlarının Yunanistan’da dolaşım izni işlemleri
 • Apostille işlemleri
 • Pasaport işlemleri

İstanbul Yunanistan Konsolosluğunda Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İstanbul Yunanistan Konsolosluğu vize başvurusu kabul etmektedir. Konsolosluk tarafından yetkilendirilen aracı kurumlar ve akredite acenteler üzerinden de vize başvurusu yapılabilmektedir.

Yunanistan Başkonsolosluğu Vize Evrakları Nelerdir?

Yunanistan Başkonsolosluğu vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Yunanistan vizesi başvuru formu
 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Biyometri işlemleri
 • Vize ücreti
 • Yunanistan seyahat sağlık sigortası

İstanbul Yunanistan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yunanistan Başkonsolosluğu vize başvuru formu, başvuru sahiplerini tanımaya yönelik kişisel bilgiler, iletişim bilgileri, mesleki ve finansal durumlarıyla ilgili sorular içeren bir form türüdür. Yunanistan Başkonsolosluğu vize başvuru formu başvuran tarafından şahsen eksiksiz ve doğru bir şekilde Türkçe veya Yunanca olarak doldurulmalıdır. Yunanistan Başkonsolosluğu vize başvuru formu mavi tükenmez kalem ile doldurulmalıdır ve lekeli kağıtlar kabul edilmemektedir. Başvuru sahibinin fotoğrafı vize başvuru formunun üzerine yapıştırılmalıdır, zımbalanmamalıdır.

Yunanistan Başkonsolosluğu vize formu örneği aşağıda verilmiştir.

İstanbul Yunanistan Konsolosluğundan Nasıl Randevu Alınır?

Yunanistan Başkonsolosluğuna vize işlemleri ve pasaport işlemleri gibi hizmetler için telefon veya mail yoluyla randevu alınmalıdır.

İstanbul Yunanistan Konsolosluğu Yetkili Vize Aracı Kurumu Hangisidir?

İstanbul Yunanistan Konsolosluğu, C tipi vize başvuruları ve evrak toplama işlemleri için Kosmos Vize’yi yetkilendirmiştir.

Yunanistan vize başvuru merkezi İstanbul Kosmos adresi Ergenekon, Cumhuriyet Caddesi, No:139, 34373 Şişli/İstanbul şeklindedir.

Vizem.net tüm vize türleri için Yunanistan vize danışmanlığı vermektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Türkiye’deki Diğer Yunanistan Dış Temsilcilikleri Hangileridir?

Türkiye’de bulunan Yunanistan dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiştir.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: