Yunanistan Seyahat Sigortası

Yunanistan Seyahat Sigortası En Ucuz Nasıl Yaptırılır?

Yunanistan seyahat sigortası, Avrupa seyahati sırasında ziyaretçilerin karşılaşabileceği kaza veya acil durumlarda ziyaretçilerin masraflarını karşılayan bir sigortadır. Avrupa’ya yapılacak kısa veya uzun seyahatlerde seyahat sağlık sigortası alınması gerekmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Yunanistan Vize Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Evet, Yunanistan vizesi alırken sağlık sigortası yaptırmak zorunludur.

Kimler Yunanistan Sağlık Sigortası Yaptırmalıdır?

Yunanistan gibi, Schengen bölgesine yapılan seyahatlerde herkesin sigorta yaptırma zorunluluğu bulunmaktadır.

Yunanistan Sağlık Sigortasının Kapsadığı Durumlar Nelerdir?

Yunanistan sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda verilmiştir.

  • Schengen bölgesindeki acil sağlık sorunları
  • Ölüm durumunda cenaze
  • Seyahat iptali
  • Kayıp, çalıntı ya da zarar görmüş bagaj
  • COVID-19 sorunları (bazı sigortalar)

Yunanistan Sağlık Sigortasının Covid Kapsamı Bulunuyor Mu?

Evet, bazı sigortalarda Yunanistan sağlık sigortasının COVID-19 kapsamı bulunmaktadır. Sigorta Covid 19 ile ilgili tedavileri, hastane masraflarını, ilaçları ve bazen de PCR testini kapsamaktadır. Ancak konaklama bu kapsama dahil değildir.

Yunanistan Seyahat Sağlık Sigorta Ücreti Ne Kadardır?

Yunanistan seyahat sağlık sigorta ücreti sigorta süresi, yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine göre değişiklik göstermektedir. 7 günlük seyahat sağlık sigortası fiyatı ortalama 5-14,5 Euro arasında değişmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

1 Aylık Yunanistan Seyahat Sigortası Ücreti Nedir?

1 aylık Yunanistan seyahat sigortası ücreti yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak 18 Euro ile 24 Euro arasında değişmektedir.

1 Yıllık Yunanistan Seyahat Sigortası Ücreti Nedir?

1 yıllık Yunanistan çıkış sağlık sigortası ücreti yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak 54 Euro ile 81 Euro arasında değişmektedir.

Yunanistan Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Yunanistan seyahat sağlık sigortası Türkiye’de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığı ile yaptırılabilir. Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında Yunanistan sağlık sigortası başvuru sahibi adına vizem.net tarafından en uygun fiyatlarla yaptırılmaktadır. Ayrıca isteğe bağlı olarak sadece seyahat sağlık sigortası hizmeti en uygun fiyatlarla alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Yunanistan’a Giderken Yaptırılması Gereken Diğer Sigortalar Nelerdir?

Yunanistana giderken yaptırılması gereken sigortalar arasında seyahat sağlık sigortası dışında duruma göre başka sigortalar da istenebilmektedir.

Yunanistan’a gitmek için gerekenler arasında eğer araç ile gidiliyorsa yeşil sigorta da vardır. Yunanistan yeşil sigorta yalnızca araçla yapılan seyahatler için gereklidir.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: