Yunanistan Marmaris Konsolosluğu

Marmaris Yunanistan Konsolosluğu ve Vize Türleri ve Başvuru Süreçleri 2023

Marmaris’te Yunanistan Konsolosluğu bulunmamaktadır fakat kapı vizesi başvuruları ve Schengen özellikli Yunanistan vize başvuruları, ilgili merkezden yapılabilmektedir.

Marmaris’e En Yakın Yunanistan Konsolosluğu Hangi İlde Bulunmaktadır?

Marmaris’e en yakın bulunan Yunanistan Konsolosluğu İzmir’de bulunuyor olup, adresi Alsancak, Atatürk Caddesi No:262, 35220 Konak/İzmir’dir. İzmir Yunanistan Konsolosluğu iletişim numarası 0232 464 31 60-1 olup, grgencon.smy@mfa.gr adresinden mail yoluyla da iletişime geçilebilmektedir.

Marmaris’ten Yunanistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Marmaris’ten yapılacak olan kısa süreli C tipi Yunanistan vizeleri için başvurular Marmaris’te bulunan vize başvuru merkezinden yapılabilmektedir. Ancak uzun süreli D tipi vizeler için İzmir Yunan Konsolosluğuna başvuru yapılması gerekmektedir.

İzmir Yunan Konsolosluğu, Marmaris’e en yakın olan Yunanistan Konsolosluğudur.

Marmaris Yunanistan Konsolosluğu Yetkili Vize Aracı Kurumu Hangisidir?

Marmaris Yunanistan Konsolosluğunun yetkili vize aracı kurumu Kosmos Vize’dir. Kosmos Vize sadece vize evraklarının toplanmasıyla yetkilidir, vizelere onay verme yetkisi sadece Yunanistan Konsolosluğundadır. Kosmos Vize İzmir adresi Akdeniz Caddesi, Akdeniz Mahallesi, Sadullah Hamit Birsel İş Merkezi, No:14, Büro No:69/A Konak/İzmir’dir. 0850 474 20 21 numaralı telefondan iletişim kurulabileceği gibi, info@kosmosvize.com mail adresinden de iletişim kurulabilmektedir.

Vizem.net tüm vize türleri için Yunanistan vize danışmanlığı sağlamaktadır. Bilgi ve başvuru için 0850 241 1868 numaralı telefondan vizem.net ile iletişime geçilebilmektedir.

Kapı Vizesi Marmaris’ten Nasıl Alınır?

Kapı vizesini Marmaris’ten almak için online sistem üzerinden randevu alındıktan sonra gerekli evrakların ilgili makamlara ulaştırılması gerekmektedir. Kapı vizesi aynı zamanda ilgili tur operatörleri aracılığıyla da alınabilmektedir. Kapı vizesi işlemleri ortalama 7 gün sürmektedir.

Rodos, Kos, Samos, Midilli, Meis ve Sakız Adaları Kapı vizesi ile seyahat edilebilirken, Leros ve Kalimnos Adaları kapıda vize kabul etmemektedirler.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: