Antalya Yunanistan Vize Başvuru Merkezi

Antalya Yunanistan Vize Türleri ve Başvuru Süreçleri 2023

Antalya’da ikamet eden ve Yunanistan vizesine başvurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Antalya’da bulunan vize merkezleri üzerinden ya da akredite acenteler aracılığı ile başvuru yapabilmektedir. Vizem.net, Yunanistan’a ve diğer Schengen ülkelerine vize başvurularında danışmanlık hizmeti veren 7 akredite acente arasında yer almaktadır.

Yunanistan vizesi hakkında bilgi almak ve vize başvurusu yapmak için iletişim adresi: 0850 241 1868

Yunanistan Vizesi Başvurusu Antalya’dan Nasıl Yapılır?

Antalya’da ikamet eden vatandaşların Yunanistan vizesi başvurusu yapabilmeleri için vize başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmaları ve vize başvurusunda istenen evrakları tamamladıktan sonra Yunanistan dış temsilcilikleri tarafından yetki verilen aracı kuruma teslim etmeleri gerekmektedir.

Yunanistan vize başvurusu yapacak kişinin son 5 yıl içerisinde alınmış Schengen vizesi bulunuyorsa, gerekli evrakları tamamlayarak vizem.net merkez ofisine göndermesi başvuru için yeterlidir. Vizem.net, Yunanistan vize başvurularında danışmanlık ve takip hizmeti sunmaktadır. Vize başvuruları sırasında başvuru formu ve vize talep dilekçeleri vizem.net danışmanları tarafından doldurulmaktadır.

Yunanistan Konsolosluğu Antalya’da Var Mıdır?

Antalya’da herhangi bir Yunanistan dış temsilciliği bulunmamaktadır.

Antalya’ya En Yakın Yunanistan Konsolosluğu Nerededir?

Antalya’ya en yakın Yunanistan Konsolosluğu, İzmir’de bulunmaktadır. İzmir Yunanistan Başkonsolosluğu, “Atatürk Caddesi, No: 262, Alsancak/İzmir” adresinde bulunmaktadır. Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu, hafta içi hergün 09:00-16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

İzmir Yunanistan Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Oluşturulur?

İzmir Yunanistan Başkonsolosluğundan e-posta veya telefon yolu ile vize başvurusu için randevu alınmaktadır. İzmir Yunanistan Başkonsolosluğundan randevu almadan vize başvurusu yapmak mümkün değildir.

Yunanistan Konsolosluğu İzmir, Ege Bölgesi’nde bulunan tek Yunanistan dış temsilciliğidir. İzmir Yunanistan Başkonsolosluğunda yalnızca D tipi uzun süreli vizelerin başvuruları yapılmaktadır.

Antalya’da İkamet Eden Kişiler için Yetkili Yunanistan Aracı Kurumu Hangisidir?

Antalya’dan yapılacak Yunanistan vizesi başvuruları için Yunanistan dış temsilciliklerinin yetki verdiği aracı kurum Kosmos Vize’dir. Yunanistan Antalya vize ofisi olarak yetkili kurum olan Kosmos Vize’de Antalya’da ikamet eden kişilerin vize başvurusu için topladıkları evraklar toplanmakta ve biyometrik işlemler tamamlanmaktadır. Vize işlemleri Yunanistan Antalya vize merkezinde onaylanamamaktadır. Yunanistan vizesinin onayı için yetkili tek kurum Yunanistan dış temsilcilikleridir.

Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Antalya Adresi Nedir?

Yunanistan vize başvuru merkezi Antalya’da, “Etiler Mahallesi, 829. Sokak, A Plaza, 7.kat, No: 3, Daire: 53, Muratpaşa” adresinde bulunmaktadır.

Antalya Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Antalya Yunanistan vize başvuru merkezi, pazartesiden cumaya 08:00-17:00 saatleri arasında çalışmaktadır.

Kosmos Vize Antalya Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

Antalya’da ikamet eden kişilerin Yunanistan vizesine başvururken öncelikli olarak Kosmos Vize’nin web sitesi üzerinden başvuru formunu doldurmaları, daha sonra randevu almaları gerekmektedir. Başvuru formu doldurmayan kişilerin randevuları dikkate alınmamaktadır.

Randevu saati belirlendikten sonra Yunanistan vizesi vize için gereken evraklar tamamlanmalı ve randevu saatinde Antalya Kosmos ofisine şahsen getirilerek teslim edilmelidir.

VFS Global Antalya Vize Merkezi Üzerinden Yunanistan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Yunanistan vizesi VFS Antalya ofisi üzerinden alınamamaktadır. VFS Global, Yunanistan vizesi başvurularındaki yetkili kurum konumunda değildir.

Yunanistan Vize Başvurusunun Sonuçlanması Antalya’dan Yapılan Başvurularda Ne Kadar Sürer?

Yunanistan vize başvurusunun sonuçlanması, tüm evraklarlar toplandıktan ve biyometrik işlemler tamamlandıktan sonra ortalamam 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Antalya Yunanistan vize başvurusunun sonuçlanma süresi ek belge istenmesi durumunda uzayabilir.

Yunanistan Erasmus Vizesi Antalya’da Nereden Alınır?

Yunanistan Erasmus vizesi için başvuru, Erasmus süresi 3 aydan kısa bir süre ise Kosmos Vize Antalya vize başvuru merkezi veya vizem.net aracılığı ile yapılabilmektedir. Yunanistan Erasmus vizesi başvurularının onayı Yunanistan dış temsilciliği tarafından verilmektedir.

Yunanistan Erasmus vizesi 3 aydan uzun bir süre için alınacaksa Yunanistan İzmir Başkonsolosluğuna şahsen başvuru yapmak gerekmektedir.

Yunanistan Turist Vizesi Antalya’da Nereden Alınır?

Yunanistan turist vizesi, Antalya’da bulunan yetkili vize başvuru merkezi üzerinden yapılmaktadır. Antalya’da ikamet eden vatandaşların, son 5 yıl içerisinde almış olduğu bir Schengen vizesi bulunuyorsa, Yunanistan turist vizesi için gerekli evrakları tamamlaması ve vizem.net merkez ofisine göndermesi ile başvuru yapmaları mümkündür.

Yunanistan turistik vize başvuru evrakları, vize başvurusu yaparken eksiksiz olarak teslim edilmelidir. Yunanistan turistik vize başvurusunda istenen evrakların eksik olması, vize başvurusunun reddedilmesine neden olmaktadır.

Antalya’dan Yunan adalarına nasıl gidilir sorusunun cevabı Schengen vizesi veya kapı vizesi ile gidilir şeklindedir. Antalya’dan Yunan Adaları’na gitmek için vize başvurusu, vize merkezleri üzerinden yapılmaktadır.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: