Bursa Yunanistan Vize İşlemleri

Bursa Yunanistan Vize Türleri ve Başvuru Süreçleri 2023

Bursa’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Yunanistan vize işlemlerini şehirlerinde bulunan Yunanistan vize başvuru merkezleri veya akredite acenteleri aracılığıyla gerçekleştirebilmektedirler. Bursa Yunanistan vize işlemleri için Yunanistan Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu vize başvuru merkezleriyle veya akredite acenteler ile iletişime geçilmelidir. Vizem.net Yunanistan ve diğer Schengen ülkeleri için danışmanlık hizmeti vermekte olan 7 akredite acente arasında yer almaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Yunanistan Vize Başvurusu Bursa’dan Nasıl Yapılır?

Yunanistan vizesi başvurusunu Bursa’da yapabilmek için gereken belgelerin hazırlanması ve vize başvuru formunun doldurulması sonrasında aracı kurumdan randevu alınması gerekmektedir. Başvuru sahibinin son 5 yıl içinde pasaportunda kayıtlı herhangi bir Schengen ülkesine ait vize bulunuyorsa, kişinin gerekli evrakları vizem.net merkez ofisine iletilmesiyle başvuru yapılabilmektedir.

Yunanistan vize başvurularını vizem.net danışmanlığında yapmayı tercih eden kişilerin başvuruları için hazırlanması gereken başvuru formu ve Yunanistan vize talep dilekçeleri vizem.net danışmanları tarafından hazırlanmaktadır.

Yunanistan Bursa Konsolosluğu Var Mıdır?

Yunanistan Konsolosluğu Bursa’da bulunmamaktadır. Yunanistan Konsolosluğu Bursa ilinden yapılacak vize başvuruları için Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğunu yetkilendirmiştir.

Fahri konsolosluklar resmi olarak elçi olmayan ancak devlet yetkilileri tarafından seçilen kişiler tarafından gönülü olarak yürütülen kurumlardır. Bursa’da ikamet eden kişilerin il sınırları içerisinde müracaat edebilecekleri Yunanistan Bursa Fahri Konsolosluğu bulunmamaktadır.

Bursa’ya En Yakın Yunanistan Konsolosluğu Nerededir?

Bursa’ya en yakın Yunanistan Konsolosluğu İstanbul’da bulunmaktadır.Bursa’da ikamet eden kişilerin Yunanistan vizesi için gerekli durumlarda İstanbul’da bulunan konsolosluğa başvurmaları gerekmektedir.

Bursa’nın yetki alanında bulunduğu Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu hafta içi günlerde 9.00-16.00 saatleri arasında, Turnacıbacı Sokak, 22-Beyoğlu, 34433, İstanbul adresinde hizmet vermektedir.

İstanbul Yunanistan Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Oluşturulur?

Yunanistan vize için Bursa’dan başvuru yapacak vatandaşların başvuru formunu eksiksiz mail ve telefon yolu ile vize başvuruların yapılabilmesi yalnızca D tipi uzun süreli vize başvuruları için geçerlidir. 0212 3938290-1-2, 3938294 telefon numaralarından veya grgencon.kon@mfa.gr e-posta adresinden randevu alınabilmektedir.

Yunanistan Vizesi Bursa’da Nereden Alınır?

Yunanistan vize başvurusu için Bursa’dan başvuracak kişilerin konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan aracı firma Kosmos Vize ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Kosmos Vize sadece belgelerin toplanması ve biyometri işlemlerinin yapılması ile yetkilendirilmiştir. Vize başvurusu tamamlandıktan sonra vize onay yetkisine sahip yetkili tek merci olan Yunanistan Bursa Konsolosluğundan sonuç beklenmelidir.

Bursa Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Adresi Nedir?

Bursa Yunanistan vize başvurusu için yetkili vize aracı firması Kosmos Vize’nin Bursa’da bulunan merkezi Muradiye Mahallesi, Çekirge Caddesi, No: 25/A, 16050 Osmangazi/Bursa adresinde bulunmaktadır.

Kosmos Vize Bursa Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

Kosmos Vize Bursa vize başvuru merkezinden online randevu alınabilmektedir. Randevu oluşturmaya başlamadan önce eksiksiz bir başvuru formu hazırlanmalıdır. Hazırlanmış başvuru formuyla Kosmos Vize web sitesinden başvuru yapılmak istenen şube seçilerek randevu oluşturulmalıdır.

Yunanistan Vize Başvurusu Bursa’da Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Yunanistan vize başvuru merkezinden alınan randevu tarihinde tamamlanan biyometri işlemleri sonrasında başvuru tamamlanmış olmaktadır. Normal şartlarda vize işlemleri ortalama 15 gün sürmektedir. Konsolosluğun yoğunluğuna ve resmi tatil günlerine göre vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasında gecikmeler yaşanabilmektedir.

VFS Global Visa Bursa Vize Merkezi Üzerinden Yunanistan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

VFS Global Bursa Yunanistan vizesi başvurularını kabul etmemektedir. VFS Yunanistan Bursa başvuruları kabul etmediği için, başvurular en yakın Kosmos Vize ofisine yapılmalıdır.

Yunanistan Öğrenim Vizesi Bursa’da Nereden Alınır?

Yunanistan öğrenim vizesi Yunanistan’da eğitim almak isteyen öğrenci adaylarının başvurması gereken vize türüdür. Bursa’dan Yunanistan öğrenim vizesi için başvuruda bulunacaklar için eğitim programlarının sürelerine göre başvuruları farklılık göstermektedir.

Eğitim programları 3 aydan uzun sürecek öğrenciler Yunanistan öğrenim vizesi şahsen İstanbul Konsolosluğundan randevu alarak başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 3 aydan kısa sürecek Erasmus eğitimleri için yapılacak vize başvuruları için Kosmos Bursa vize başvuru merkezinden veya vizem.net üzerinden yapılmaktadır.

Yunanistan Yatırımcı Vizesi Bursa’da Nereden Alınır?

Yunanistan Golden Visa programı gayrimenkul yatırımı yapan yatırımcılara oturma izni sağlamaktadır. Yunanistan’ın sermaye miktarının diğer ülkelere göre daha düşük olması ve danışmanlık hizmetlerinin gelişmiş olmasından kaynaklı diğer schengen ülkelerine göre Golden Vİsa Programına katılım daha avantajlıdır.

Golden visa Yunanistan başvuruları için öncelikle C tipi vize alınarak Yunanistan’da gerekli yatırımların tamamlanması gerekmektedir.

Yunanistan yatırımcı vize başvurularını Yunanistan Göçmenlik Dairesi kabul etmektedir. Yunanistan yatırım vizesi için gerekli C tipi vizeler ve Yunanistan’da yapılacak yatırımlar için vizem.net danışmanlık hizmeti vermektedir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: