İstanbul Yunanistan Vize İşlemleri

Yunanistan Vizesi için İstanbul'dan Başvuru Yapmak 2023

Yunanistan vize işlemleri, İstanbul’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için İstanbul’da bulunan Yunanistan vize başvuru merkezlerinden ya da yetkili akredite acenteler üzerinden sağlanabilmektedir. Yunanistan ve diğer Schengen ülkeleri vize işlemleri için danışmanlık sağlayan 7 akredite acente içinde ise vizem.net de bulunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için telefon numarası: 0850 241 1868

Yunanistan Vizesi Başvurusu İstanbul’dan Nasıl Yapılır?

Yunanistan vizesi İstanbul başvurusu için ilk olarak vize için istenen belgeler doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlandıktan sonra vize başvuru formu doldurulmalıdır ve aracı kurumdan randevu alınmalıdır. Başvuru yapacak olan kişinin pasaportunda son 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen ülkesi için geçerli olan Schengen vizesi bulunuyor ise, pasaport sahibi kişinin vizem.net ofisine gerekli olan evrakları göndermesi de başvuru için yeterli olmaktadır. Vizem.net aracılığıyla yapılacak olan başvuruların başvuru formu ve Yunanistan vize talep dilekçesi, danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

İstanbul’da Yunanistan Konsolosluğu Var Mıdır?

Evet, İstanbul’da Yunanistan Konsolosluğu bulunmaktadır.

İstanbul’da Yunanistan Konsolosluğu Nerededir?

İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu adres bilgisi Turnacıbaşı Sokak, 22-Beyoğlu, 34433 İstanbul/Türkiye’dir. Çalışma saatleri pazartesiden cumaya hafta içi her gün 09.30-13.30 arasıdır.

İstanbul Konsolosluğu Üzerinden Yunan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İstanbul Yunanistan Konsolosluğu üzerinden turistik vize veya Schengen vizesi gibi kısa süreli vize tipi olan C tipi vize başvuruları yapılamamaktadır. İstanbul Yunanistan Konsolosluğu ulusal vize (D tipi) başvurularını şahsen kabul etmektedir.

İstanbul Yunanistan Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Oluşturulur?

İstanbul Yunanistan Konsolosluğundan vize randevusu talebe göre mail veya telefon yolu ile alınabilmektedir.

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu üzerinden D tipi vize başvurusu yapılacak ise, kişinin randevu gününde bizzat konsoloslukta bulunması gerekmektedir.

İstanbul’da İkamet Eden Kişiler için Yetkili Yunanistan Aracı Kurumu Hangisidir?

İstanbul’da ikamet ediyor olan vatandaşlar için yetkili Yunanistan aracı kurumu Kosmos Vize’dir fakat Kosmos Vize sadece evrakların toplanması ve biyometri işlemlerini yapma yetkisine sahiptir. Yunanistan Schengen vizesi İstanbul Yunanistan Konsolosluğundan çıkacak olan onaya göre alınmaktadır.

VFS Global İstanbul Vize Merkezi Üzerinden Yunanistan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Yunanistan vize başvuruları VFS Global İstanbul vize merkezi üzerinden yapılamamaktadır.

Yunanistan Vize Başvuru Merkezi İstanbul Adresi Nedir?

Yunanistan vize başvuru merkezi İstanbul adresi Ergenekon, Cumhuriyet Caddesi No:139, 34373 Şişli/İstanbul’dur. İstanbul Yunanistan vize başvuru merkezine gitmeden önce randevu almak gerekmektedir.

İstanbul Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

İstanbul Yunanistan vize başvuru merkezi çalışma saatleri pazartesiden cumaya her gün saat 09.00 ve 13.30 arasıdır.

Kosmos Vize İstanbul Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

Kosmos Vize İstanbul vize başvuru merkezinden randevu alabilmek için öncelikle vize başvuru formunun doldurulmuş olması gerekmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişi, başvuru yapmak istediği şubeyi seçtikten sonra istenen belgeleri hazırlamalıdır. Randevu kategorisinin seçilmesiyle beraber randevu alınabileceği gibi, vakti olmayan ve vize başvuru yapacak olan kişiler mobil randevu sistemi üzerinden de randevu alabilmektedir.

İstanbul’dan Yunanistan Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

İstanbul’da Yunanistan vizesi almak randevu alınan tarihte gerçekleştirilecek olan biyometri işlemlerinin tamamlanmasının ardından, normal şartlarda ortalama olarak 15 gün sürmektedir.

Yunanistan VIP vize kaç günde çıkar gibi sorular için vizem.net ile iletişime geçilebilmektedir.

Yunanistan Kapı Vizesi İstanbul’dan Nereden Alınır?

Yunanistan kapı vizesinin İstanbul’dan alınması için vizem.net’e belgelerin gönderilmesi yeterlidir. Başvuru yapacak olan kişi fiziksel olarak gitmesine gerek kalmadan vizem.net üzerinden alabilmektedir.

Tekne ile Yunanistan’a Gitmek için Vize İstanbul’dan Nereden Alınır?

Tekne ile Yunanistan turu yapmak için ise kapı vizesinin uygulanmadığı Yunan Adaları’nın dışındaki yerlere gitmek için alınması gereken vize multi özellikli Yunanistan Schengen vizesidir.

Yunanistan’a tekne ile gitmek için alınması gereken vize başvurusu, vizem.net danışmanlığında veya kişinin şahsen Kosmos vize üzerinden başvuru yapmasıyla gerçekleşmektedir ve tekne ile Yunanistan vizesi için başvuru dilekçesinde tekne rotası mutlaka belirtilmelidir.

Yunanistan Vizesi Acenteleri İstanbul’da Nerelerdedir?

Yunanistan vizesi için olan acenteler genel olarak Kadıköy, Şişli ve Beyoğlu bölgelerinde bulunmaktadır.

Yunanistan Vizesi İstanbul Anadolu Yakasından Nereden Alınabilir?

Yunanistan Vizesini İstanbul Anadolu Yakası’ndan almak için Barbaros Mah. Halk Cad. No:8/A K:2 Ataşehir/İstanbul’da vizem.net ofisine müracaat edilmelidir. Kadıköy üzerinden özel araç ile yaklaşık 7 dakika, toplu taşıma ile ulaşım ise yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Yunanistan vizesi Kadıköy ofisine 0216 706 55 86 numaralı telefondan veya tercihe göre destek@vizem.net mail adresinden ulaşılarak alınabilmektedir.

Yunanistan Vizesi İstanbul Avrupa Yakasından Nereden Alınabilir?

İstanbul Anadolu Yakası’ndan Yunanistan Vizesi almak için, vizem.net’in merkez ofisi olan ve Barbaros Mah. Halk Cad. No:8/A K:2 Palladium Ofis Binası’nda bulunan ofise gidilebilmektedir. Başvuru yapılacak Yunanistan vizesi Harbiye’den özel araç ile yaklaşık 10 dakika, toplu taşıma ile ise ortalama yarım saat yolculuk sonrası Beyoğlu ofisinden yapılabilmektedir. Aksaray Yunanistan vize başvurusu yapmak isteyenler için en yakın vizem.net ofisi yine Beyoğlu’ndaki ofistir.Telefonla iletişim için 0212 706 6535 veya 0850 241 1868 numaralı telefonlar aranabilir veya destek@vizem.net üzerinden mail yoluyla iletişim kurulabilmektedir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: