Yunanistan Vize Takip İşlemi

Yunanistan Vize Takip İşlemi: Yunanistan Vize Takibi Nasıl Yapılır?

Yunanistan Avrupa Birliği ülkesidir ve Schengen bölgesine üyedir, bu nedenle Schengen vizesine başvuru yapılması gerekmektedir. Yunanistan vize başvurusu ve vize takibi aracı kurumların danışmanlığında yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda Yunanistan vize takibi 5 aşamalı bilgilendirme SMS’ leri ve online takip aracılığıyla yapılabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Yunanistan Vize Takip İşlemleri Hangi Kuruluşlar Üzerinden Yapılabilir?

Yunanistan vize takip işlemlerini yapan kuruluşlar aşağıda listelenmiştir.

  • VFS Global
  • Kosmos Vize
  • Vizem.net

VFS Global Yunanistan Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global Yunanistan vize takip işlemleri Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne illerinde ikamet edenler için VFS Edirne başvuru merkezi üzerinden yapılmaktadır.

VFS Yunanistan takip e-posta yöntemiyle, SMS yöntemiyle ya da VFS Global internet sitesi üzerinden yapılabilir. Vize takip işlemlerinin yapılabilmesi için, vize başvuru merkezinin belirtilen hizmetleri verip vermediğinden emin olmak gereklidir.

VFS Yunanistan vize takip online olarak yapıldığında, vize başvuru merkezi tarafından verilen makbuz üzerindeki referans numarasının ve başvuru sahibinin soyadının ilgili kutulara eklenmesi gerekmektedir.

VFS Global Yunanistan Vize Takip Ekranı
VFS Global Yunanistan Vize Takip Ekranı
VFS Global Vize Başvuru Sorgulama
VFS Global Vize Başvuru Sorgulama

VFS Global Yunanistan pasaport takip işlemi yapıldıktan ve vize sonuçlandıktan sonra alınabilmektedir. Yunanistan vize işlemleri tamamlanan başvuru sahiplerine öncelikle SMS yoluyla ulaşır, 5 iş günü içerisinde pasaportun teslim alınmaması durumunda telefonla arayarak bilgilendirmede bulunur.

Kosmos Yunanistan Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Yunanistan vize takip işlemleri Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne illeri dışında ikamet edenler için Kosmos Vize Hizmetleri üzerinden yapılmaktadır.

Kosmos Yunanistan vize takip işlemleri online olarak yapıldığında, başvuru sahibinin T.C. kimlik numarasının veya vize başvuru merkezi tarafından verilen makbuz üzerindeki barkod numarasının ilgili kutuya eklenmesi gerekmektedir.

Kosmos Vize Başvuru Takip Ekranı
Kosmos Vize Başvuru Takip Ekranı

Vizem.net Yunanistan Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Yunanistan vize takip işlemleri Vizem.net sayfasındaki ‘’Hesabım’’ bölümünden yapılabilir. Yunanistan vizesinin onaylanması halinde başvuru sahiplerine SMS hizmeti ile bilgilendirme yapılır ve bu bilgiler sisteme işlenir. Yunanistan vizesinin geçerlilik süresi, vize konaklama süresi ve vize bitiş süresi bilgileri de SMS yolu ile iletilmektedir. Yunanistan vizesinin bitiş süresinin kişiye bildirilmesi, bitiş tarihinden 3 gün önce yapılmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Merkezimize Yunanistan vize başvurusu takip işlemleri ile ilgili sıklıkla sorulan soruların yanıtları aşağıda verilmiştir.

Yunan Vize Başvuru Takip İşlemi Ücretli Midir?

Yunanistan vize başvuru takibi online sistemler üzerinden yapılabilmektedir ve herhangi bir ücrete tabi değildir. Yunanistan vize takibi için ücret talep eden şirket ve şahıslar ciddiye alınmamalıdır.

Yunanistan Ulusal Vize Başvuru Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Yunanistan ulusal vize başvuru takip işlemi, başvurular konsolosluğa direkt olarak yapıldığı için mümkün değildir. Yunanistan ulusal vize başvurusu karara bağlandıktan sonra başvuru sahibine mail gönderilir, 5 iş günü içinde pasaportun teslim alınmaması halinde telefon ile aranarak bilgi verilir.

Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Yunanistan aile birleşimi vizesi D tipi (uzun süreli) vizedir ve vize başvurusu Yunanistan Konsolosluğuna müracaat edilerek yapılmaktadır. Yunanistan Konsolosluğuna yapılan vize başvurularının takibi online olarak yapılmamaktadır. Yunanistan aile birleşimi vizesi takip işlemi online yapılamadığı için, vize sonuçlandıktan sonra sonuç kişiye mail ile iletilmektedir. Vize başvuru sahibinin 5 iş günü içerisinde pasaportunu teslim almaması durumunda telefon ile aranarak bilgi verilmektedir.

Yunanistan Konsolosluğu Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Yunanistan Konsolosluğu vize takip işlemi online yapılamamaktadır. Yunanistan Konsolosluğundan vize süreciyle ilgili bilgi almak için başvuru sahibinin ikamet ettiği şehre göre yetkili olan Yunanistan dış temsilciliğine ulaşması gereklidir. Yunanistan dış temsilciliğinden mail yoluyla veya telefonla aranarak bilgi alınabilir.

İdata Üzerinden Yunanistan Vize Takip İşlemi Yapılabilir Mi?

İdata Türkiye’de İstanbul İtalya ve Almanya vize başvuruları için resmi olarak yetkilendirilmiş bir kurumdur. İdata üzerinden Yunanistan vize takip işlemi, vize başvurusu yapılamadığı için mümkün değildir.

Yunanistan Vize Takip Numarası Ne İşe Yarar?

Yunanistan vize takip numarası, vize başvuru merkezi tarafından başvuru sahibine verilen numaradır. Vize başvuru merkezi tarafından verilen makbuz üzerinde yer alır ve online vize başvurularının takibi işleminde kullanılmaktadır.

Kosmos Vize Hizmetleri web sayfasında Yunanistan vize sorgulama ile ilgili başvuru takibi yaparken başvuru sahibinin T.C. kimlik numarası da kullanılabilir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: