Çalışmayanlar için Avusturya Vizesi

Çalışmayanlar ve Ev Hanımları için Avusturya Vizesi

Avusturya vizesi başvuruları için çalışmayan kişiler ve ev hanımları, planlanan seyahat masraflarını karşılamaya yeterli düzenli gelirlerinin veya diğer finansal kaynaklarının olmaması sebepleri ile bir sponsor eşliğinde vize başvurularını tamamlamak durumundadır.

Çalışan ve düzenli gelire sahip kişilere kıyasla çalışmayanların Avusturya vize başvurusunda onay alması daha zor olabilmektedir. Ancak Avusturya vize başvuru evraklarının eksiksiz ve doğru şekilde hazırlanması ve başvuru sürecinin doğru yürütülmesi ile bu dezavantajın ortadan kaldırılabileceğini söyleyebiliriz.

Avusturya vize danışmanlık hattı: 0850 241 1868

Çalışmayanlar için Avusturya Vize Başvuru Evrakları

Çalışmayanlar için Avusturya vize başvuru evrakları, başvurulacak vize türü ve kişinin yaşına bağlı olarak değişebilmektedir. Çalışmayan kişilerin vize başvuruları için sunulması gereken evrakların başında, seyahat masraflarının kim tarafından ve nasıl karşılanacağını gösteren sponsor dilekçesi ve sponsora ait finansal belgeler gelir.

Çalışmayanlar için vize belgelerinin detaylı listesine, Avusturya vize evrakları sayfasından vize türü ve diğer ilgili seçimleri yapılarak ulaşabilirsiniz.

Çalışmayan Kişiler İçin Avusturya Vize Sponsor Dilekçesi

Çalışmayan kişiler için Avusturya vize sponsor dilekçesi, başvuru yapılacak dış temsilciliğe hitaben, İngilizce veya Almanca dillerinden biri ile resmi bir üslupta yazılmalıdır. Sponsorun seyahat masraflarını nasıl karşılayacağına dair detayları içeren vize sponsorluk dilekçesinin Avusturya vizesi için istenen kriterlere uygun olması gereklidir.

Avusturya Vize Başvurusu için Sponsora Ait Gelir Belgeleri

Avusturya vize sponsorunun, seyahat masraflarını karşılayacağına dair açık taahhüdünü içeren sponsorluk dilekçesine ekli olarak, maddi yeterliliğini gösteren belgeler beyan edilmelidir.

Çalışmayan kişilerin Avusturya sponsorlu vize başvurusu için sunulması gereken ek belgeler, sponsorun mesleği ve çalışma durumuna göre değişmektedir.

Çalışma Durumuna Göre Başvurulabilecek Diğer Avusturya Vizeleri

Başvuru sahibinin çalışma duruma göre farklı evraklarla başvurulması gereken diğer Avusturya vizeleri aşağıda sıralanmıştır.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: