Güney Kore Memur Vizesi

2023'te Güney Kore Memur Vizesi Başvuru Şartları

Güney Kore memur vizesi, A-2 vizesi olarak da adlandırılan ve yabancı ülke vatandaşı devlet görevlilerinin Güney Kore’ye seyahat etmesine imkan veren bir vize türüdür. A-2 vizesi başvurusunda bulunarak Güney Kore’ye gitmek isteyen kişilerin diplomatik (siyah) pasaport sahibi olmaları şartı aranmaktadır. Güney Kore memur vizesine, resmi görevlerini yerine getirme ya da uluslararası bir konferansa katılma amacı olan devlet görevlilerinin başvuruda bulunmaları mümkündür.

Vizem.net, Türkiye Cumhuriyeti'nden Güney Kore memur vizesine başvuracak kişilere vize işlemlerinde danışmanlık hizmeti sunan akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Kimler Kore Memur Vizesi Alabilir?

Kore memur vizesi alabilecek kişiler aşağıda listelenmektedir.

 • Güney Kore Cumhuriyeti tarafından tanınan bir yabancı ülke hükümeti adına resmi bir görev için Kore’ye seyahat edecek diplomatlar
 • Güney Kore Cumhuriyeti tarafından tanınan bir yabancı ülkenin başkonsolosluğu adına Kore’ye seyahat etmek isteyen ateşeler
 • Merkez ofisi Kore Cumhuriyeti’nde bulunan uluslararası bir organizasyonda çalışan kişiler
 • Güney Kore Cumhuriyeti ilişkili resmi bir görev için uluslararası bir organizasyonun ya da yabancı bir ülkenin Kore’de yer alan bir ofisinde çalışmak için görevlendirilmiş kişiler
 • Güney Kore Cumhuriyeti ile resmi bir görev için görüşme yapmak amacıyla yabancı bir ülke ya da uluslararası bir organizasyon adına Kore’ye seyahat etmek isteyen kişiler
 • Uluslararası bir organizasyon tarafından Güney Kore’de düzenlenen bir etkinliğe katılacak kişiler
 • Vize alabileceği belirtilen kişilerin birinci dereceden aile üyeleri

Diplomatlar Güney Kore A-2 Vizesine Mi Başvurmalıdır?

Hayır, diplomatlar Güney Kore A-2 vizesine başvurmamaktadır. Güney Kore hükümetinin diplomatlara özel bir vize uygulaması bulunmaktadır; bu sebeple Güney Kore’ye seyahat etmek isteyen diplomatların Güney Kore A-1 (Diplomat) vizesine başvurmaları gerekmektedir.

Güney Kore Memur Vizesi Nasıl Alınır?

Güney Kore memur vizesi, başvuru sahiplerinin şahsen ya da akredite acenteler aracılığıyla Güney Kore Konsolosluğuna başvuruda bulunmaları ile alınır. Vize başvuru sahiplerinin Güney Kore memur vizesi için gerekli vize evrakları hazırlamaları ve Türkiye Cumhuriyeti'nde yer alan ilgili Güney Kore dış temsilciliklerinden vize randevusu almaları gerekmektedir.

Güney Kore memur vizesi başvuru sahiplerinin vize randevu gününde; ilgili dış temsilciliğe müracaat ederek gerekli evrakların teslimi ve vize ücretinin ödenmesi işlemlerini yapmaları ile başvuru işlemleri tamamlanmaktadır.

Devlet Görevlileri için Kore Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Devlet görevlileri için Kore vizesi başvuru evrakları aşağıda listelenmektedir.

 • Güney Kore vize başvuru formu: Güney Kore vize başvuru formu Korece ya da İngilizce dillerinden birinde, eksiksiz bir biçimde ve doğru bilgiler kullanılarak vizeye başvuruda bulunan kişi tarafından doldurulmalıdır.
 • Pasaport: Vize başvuru sahibine ait ve en az 6 ay daha geçerlilik süresi bulunan pasaportun aslı ile birlikte fotokopisinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Güney Kore vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiye ait, güncel olarak çekilmiş, 3,5 cm x 4,5 cm ölçülerinde ve renkli 1 adet fotoğraf sunulmalıdır.
 • Geçici görev emri: Dışişleri Bakanlığı ya da uluslararası bir kurumdan alınabilecek olan geçici görev emri, istihdam bildirisi ya da resmi yazı belgesinin başvuru sahibi kişinin konum bilgisini içerir biçimde vize başvuru dosyasına eklenmesi gerekir.
 • Daimi ikametgah belgesi: Güney Kore vize başvuru sahibinin çalışma izni de veren daimi ikametgah belgesinin aslı ve fotokopisinin sunulması gerekir.
 • Vize harcı: Başvuru işlemlerinin tamamlanması için Güney Kore vize harcının ödenmesi gerekir.

Yukarıda listelenmiş olan Güney Kore vizesi için gerekli evraklar her belge için belirtilmiş olan şartlar sağlanacak biçimde ve eksiksiz olarak vize başvuru işlemleri için ibraz edilmelidir.

Güney Kore Memur Vizesi Başvuru Randevusu Nasıl Alınır?

Güney Kore memur vizesi başvuru randevusu trvisa@mofa.go.kr e-posta adresine randevu talep maili gönderilerek alınır. Kore devlet görevlisi vizesi için gönderilecek randevu talep maili içerisinde; başvuru sahibinin adı ve soyadı, uyruğu ve pasaport numarası bilgileri ile iletişim ve ikametgah bilgilerine yer verilmesi gerekmektedir. Memur vizesi randevu talep maili başlığının "(Vize Randevu Talebi) Vize Tipi, Kalınacak Süre" olarak yazılması gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığı ile başvurulacak Güney Kore memur vizelerinde randevu alma işlemi başvuru sahipleri adına uzman danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

Kore Cumhuriyeti Resmi Görevli Vize Ücreti Ne Kadardır?

Kore Cumhuriyeti resmi görevli vize ücreti; planlanan Güney Kore seyahatinin süresine ve ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Güney Kore memur vizesi başvuru ücretleri; 90 günlük veya tek girişli vize türleri için 40 dolar, 90 günden fazla ve tek girişli vize türleri için 60 dolar, en fazla 2 kez kullanılabilecek olan çift girişli vize türleri için 70 dolar ve çok girişli vize türü için 90 dolar olarak belirlenmiştir.

Memur vizesi için Güney Kore vize fiyatları vize randevusu sırasında dolar cinsinden ve nakit olarak Güney Kore Konsolosluğu vize birimine ödenmelidir. Kore Cumhuriyeti resmi görevli vize başvuru ücreti için kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

2022 yılı için tüm vize harcı, seyahat sigortası, otel ve ulaşım rezervasyonları, gerekli görüldüğü durumlarda yeminli tercüme ve danışmanlık ücreti dahil Güney Kore memur vizesi masrafları ortalama 140 dolar tutmaktadır.

Güney Kore Resmi Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Güney Kore resmi vize başvurusu ortalama 2 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.

Güney Kore Resmi Memur Vizesi Nasıl Takip Edilir?

Güney Kore memur vizesi https://www.visa.go.kr/openPage.do?MENU_ID=10301 internet adresi üzerinden gerekli bilgilerin girilmesi ile online olarak takip edilir. Güney Kore için devlet görevlisi vize başvuruları online sistem üzerinden takip edilebilse de başvuru sonuçları yalnızca pasaport teslimi işlemi sırasında öğrenilebilmektedir.

Güney Kore memur vizesi için online takip ekranı görseli aşağıda verilmiştir.

Güney Kore Resmi Memur Vizesi Nasıl Takip Edilir?
Güney Kore Resmi Memur Vizesi Nasıl Takip Edilir?

Akredite acente Vizem.net danışmanlığı ile başvurulan Güney Kore memur vizeleri için takip ve sorgulama işlemi hem 5 aşamalı SMS servisi ile hem de online olarak yapılmaktadır.

Devlet Görevlisi Vizesi ile Kore'de Ne Kadar Süre Kalınabilir?

Devlet görevlisi vizesi ile Kore’de memurların görev süreleri boyunca kalmaları mümkündür.

Güney Kore Memur Vizesi Sahiplerinin Aile Üyeleri Kore'ye Gelebilir Mi?

Güney Kore memur vizesi sahiplerinin aile üyeleri Kore’ye gelebilmektedir.

Memur vizesi sahiplerinin ailelerine A-2 türü Kore vizesi verilmektedir ve bu kişilerin farklı bir Güney Kore vize türüne başvuruda bulunmalarına gerek yoktur.

Hangi Aile Üyeleri Memur Vizesi ile Kore'ye Gelebilir?

Memur vizesi ile Kore’ye gelmeye uygun olan aile bireyleri aşağıda listelenmiştir.

 • Kore memur vizesi hamili kişilerin, daha önce Kore kanunlarını veya kamu düzenini ihlal etmemiş olan eşleri
 • Memur vizesi sahibi kişilerin reşit olmayan, hala ailesiyle yaşayan ve evlenmemiş olan çocukları
 • Kore memur vizesi hamili kişilerin 26 yaşında ya da altında olan, hala ailesiyle yaşayan ve Güney Kore’de yükseköğretim düzeyinde eğitim almak ya da akademik araştırma yapmak isteyen çocukları
 • Güney Kore memur vizesi hamili kişilerin Güney Kore’de herhangi bir ticari aktivite gerçekleştirmeyecek olan 60 yaş üstü ebeveynleri ve ebeveynlerinin eşleri
 • Güney Kore memur vizesi hamili kişilerin ailesinin yardımı olmadan kendi finansal geçimini sağlaması mümkün olmayan ve ailesi ile yaşayan engelli çocukları
Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: