Güney Kore Sanatçı Vizesi

Güney Kore Sanatçı Vizesi: Başvuru Şartları ve Gerekli İşlemler

Güney Kore sanatçı vizesi, sanat alanında çalışma yapan kişilerin Güney Kore’yi ziyaretleri için almaları gereken vize türüdür. Güney Kore sanatçı vizesini, herhangi bir maddi kazanç sağlamamak şartıyla, sanata ilişkin etkinliklere ve akademik aktivitelere katılmak amacıyla Güney Kore’yi ziyaret etmek isteyen kişiler alabilir. Güney Kore sanatçı vizesinin bir diğer ismi de D-1 vizesidir.

Vizem.net, Türkiye'den Güney Kore sanatçı vizesi başvurusunda bulunacak kişilere gerekli vize evraklarının hazırlanmasından vize takip işlemlerine kadar tüm süreç için kapsamlı danışmanlık hizmeti sunan akredite acentedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Kore Sanatçı Vizesi Kimlere Verilir?

Güney Kore sanatçı vizesinin kime verildiği aşağıda listelenmiştir.

 • Güney Kore’de makale yazmak isteyen veya yaratıcı faaliyetlere katılmak isteyen bireylere
 • Güney Kore’de akademik araştırmalar veya geleneksel sanatlarla uğraşan, kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından davet edilen kişilere
 • Güney Kore’de geleneksel kültür veya sanat uzmanlarından eğitim almak veya araştırma yapmak isteyen kişilere

Güney Kore Sanatçı Vizesi Nasıl Alınır?

Güney Kore sanatçı vizesi şahsen veya akredite acenteler aracılığıyla Güney Kore Konsolosluğuna yapılacak başvuru sonucunda alınmaktadır.

Güney Kore sanatçı vizesi alacak kişilerin kendilerine uygun vize türünü belirledikten sonra e-posta yoluyla randevu taleplerini Güney Kore konsolosluk işleri bölümüne göndermeleri gerekmektedir. Güney Kore sanatçı vizesine başvuru yapacak kişilerin istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamalarının ardından, randevu tarihinde Güney Kore Büyükelçiliğine gitmeleri ve belgeleri teslim etmeleri gerekmektedir.

Güney Kore Sanatçı Vizesi için Randevu Nereden Alınır?

Güney Kore sanatçı vizesi için randevu trvisa@mofa.go.kr e-posta adresine randevu talep maili gönderilerek alınabilmektedir.

Güney Kore sanatçı vizesi için gönderilecek mailde, mailin başlığı “(Vize Randevu Talebi) D-2 Vize, 6 Ay” şeklinde atılmalıdır. Güney Kore sanatçı vizesi başvurusu için gönderilecek mail; başvuru sahibinin adı soyadı, uyruğu, pasaport numarası, telefon numarası, mail adresi ve ikametgah yeri bilgileri gibi kişisel bilgileri içermelidir.

Kore Sanatçı Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Güney Kore sanatçı vizesi evrakları için istenilen belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Güney Kore sanatçı vizesi başvuru formu : Eksiksiz, doğru bilgilerle, Korece veya İngilizce olarak doldurulmuş Güney Kore başvuru formu istenmektedir.
 • Pasaport: Güney Kore sanatçı vizesine başvuran kişilerin en az 6 daha geçerliliği bulunan bir pasaport sahibi olmaları beklenmektedir.
 • Fotoğraf: 4.5 x 3.5 cm boyutlarında, son 6 ayda çekilmiş, renkli fotoğraf istenmektedir.
 • Davet mektubu: Sanatçı vizesine başvuran kişilerin ziyaret edeceği Güney Kore’deki kurum ve kuruluşlara temsilen yazılmış, ülkede sanat ile alakalı aktivitelerde bulunacağını belirten bir davet mektubu istenmektedir.
 • Kurumla ilgili belgeler: Başvuran kişilerin Güney Kore’de ziyaret edecekleri kurumların, kültür ve sanata odaklı kurumlar olduklarına kanıt sunacak belgeler istenmektedir.
 • Özgeçmiş: Güney Kore sanatçı vizesi almak isteyen kişilerin meslek hayatlarıyla ilgili özgeçmiş veya sertifikalar istenmektedir.
 • Maddi kaynaklar: Kişilerin Güney Kore’de kalacakları süre boyunca, ekonomik giderlerini karşılayabilecek maddi yeterliliğe sahip olduklarına kanıt sunabilecek banka ekstreleri vb. belgeler istenmektedir.
 • Vize ücreti: 60 dolar vize başvuru ücreti yatırılmalıdır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Güney Kore sanatçı vizesi başvurularında vize evraklarının uygunluğu uzman danışmanlar tarafından kontrol edilmektedir.

Kore Sanatçı Vizesi için Sağlık Sigortası Gerekli Midir?

Güney Kore sanatçı vizesi için sağlık sigortası gerekli değildir. Güney Kore’yi sanatçı vizesiyle ziyaret edecek kişilerin sağlık sigortası yaptırma zorunluluğu yoktur.

Güney Kore sanatçı vizesine başvuran kişilerin ülkede kalınacak süre boyunca yaşanabilecek sağlık problemleri, yüksek tedavi masrafları ve önlem amaçlı Güney Kore seyahat sağlık sigortası yaptırmaları tavsiye edilmektedir.

Vizem.net danışmanlık hizmetinde başvurulan Güney Kore sanatçı vizesi başvuruları için sağlık sigortası başvuru sagihi adına en uygun fiyat garantisi ile yaptırılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Güney Kore Sanatçı Vizesi için Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Güney Kore sanatçı vizesi için başvuru ücreti 60 dolardır. Güney Kore sanatçı vizesi için istenen vize ücreti, Güney Kore Konsolosluğuna vize birimine vize randevusu sırasında, dolar cinsinde ve nakit olarak ödenmelidir. Güney Kore sanatçı vize başvurusunun ödemesi kredi kartı ile yapılamaz.

Güney Kore sanatçı vizesi masrafları; 2022 yılında vize başvuru harcı, seyahat sigortası, gerekli durumlarda yeminli tercüme ve danışmanlıkları, otel ve ulaşım rezervasyon ücretleri dahil olmak üzere ortalama 125 dolar tutmaktadır.

Güney Kore Cumhuriyeti Sanatçı Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Güney Kore sanatçı vizesi genellikle ortalama 14 iş günü içinde çıkmaktadır.

Kore Sanatçı Vizesi Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Güney Kore sanatçı vizesi takip işlemleri online olarak https://www.visa.go.kr/openPage.do?MENU_ID=10301 adresi üzerinden yapılabilmektedir. Güney Kore sanatçı vizesine başvuran kişiler; başvuru türünü, ad ve soyadlarını ve doğum tarihlerine ek olarak, pasaport, başvuru veya fatura numaralarından herhangi birini girerek pasaportlarını takip edebilmektedir. Güney Kore sanatçı vizesi başvuru sonucu sadece pasaport teslimi ile öğrenilmektedir.

Akredite acente Vizem.net‘ten danışmanlık hizmeti alınarak yapılan Güney Kore sanatçı vizesi başvuruları hem online olarak hem de 5 aşamalı SMS bilgilendirme servisi ile takip edilmektedir.

Kore Sanatçı Vizesi Takip İşlemi Nasıl Yapılır?
Kore Sanatçı Vizesi Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Güney Kore Sanatçı Vizesi Ne Kadar Süre için Verilir?

Güney Kore sanatçı vizesi en fazla 2 yıllığına verilir.

Kore Cumhuriyeti Sanatçı Vizesinin Süresi Uzatılabilir Mi?

Kore Cumhuriyeti sanatçı vizesinin süresi uzatılabilir. Güney Kore sanatçı vizesinin süresini uzatmak isteyen kişilerin Güney Kore göçmenlik şubesine vize sürelerini uzatmak istediklerine dair başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Güney Kore sanatçı vize süresini uzatmak için yapılacak başvurular, mevcut vize süresinin bitimine en az 4 ay kala yapılmalıdır.

Güney Kore sanatçı vizesi uzatma başvuru formu, mevcut pasaport, ARC (yeşil kart), konaklamaya dair kanıt, mevcut ise eğitim sertifikası, ziyaret edilen kurumun sanat ile alakalı olduğuna dair kanıt gösteren belgeler, eğitim alan kişilerin eğitim aldıkları kurumların eğitim çizelgesi veya etkinlik taslağı ve işlem ücretleri, uzatılmak istenen sanatçı vizesi için sunulması gereken evraklardır.

Sanatçı Vizesi Sahiplerinin Aile Üyeleri Kore'ye Gelebilir Mi?

Sanatçı vizesi sahiplerinin aile üyeleri Güney Kore’ye gelememektedir. Güney Kore sanatçı vizesi, vize sahibi kişilerin aile üyelerine Güney Kore’ye vize sahibi kişi üzerinden gelme hakkı sağlamaz.

Sanatçı Vizesi ile Güney Kore'de Çalışılabilir Mi?

Sanatçı vizesi ile Güney Kore’de çalışılamaz. Güney Kore sanatçı vizesi başvuru yapan kişilere ülkede maddi kazanç sağlama hakkı tanımamaktadır.

Sanat alanında iş yaparak para kazanmak isteyen yabancı uyruklu kişiler, Güney Kore E-6 çalışma vizesine başvurmalıdır. Güney Kore’de sanat üzerinden para kazanacak kişiler için Güney Kore çalışma vizesi ülkede çalışma hakkı sağlar.

Güney Kore E-6 Vizesinin Sanatçı Vizesinden Farkları Nelerdir?

Güney Kore E-6 vizesi sanatçı vizesinden farklı olarak kişilere ülkede maddi getirisi olan sanat etkinliklerine katılım hakkı sağlar. Güney Kore E-6 vizesine sahip kişiler ülkeye aile bireylerini getirebilmektedir. E-6 vizesine sahip kişiler, Güney Kore’ye vergi ödemek ve sağlık sigortası yaptırmak zorundadır.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: