Güney Kore Din İşleri Vizesi

Güney Kore Din İşleri Vizesi Başvuru Süreci 2023

Güney Kore din işleri vizesi, bir sosyal yardım kurumu veya dini kuruma bağlı olarak din, sağlık ve eğitim alanlarında Kore’de faaliyet yürütecek olan kişilere verilmektedir. Davet üzerine verilen Kore din işleri vizesi, uzun süreli bir vize türüdür ve D-6 vizesi olarak da adlandırılmaktadır.

Türkiye'den Güney Kore'ye dini çalışmalar sebebiyle gidecek T.C vatandaşı veya Türkiye’de oturum izni bulunan yabancı kişiler için vize evraklarının hazırlanmasından başvuru takip işlemlerine kadar tüm süreç için danışmanlık hizmeti akredite kuruluş Vizem.net tarafından verilmektedir.

Detaylı bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kore Din Görevlisi Vizesi Kimlere Verilir?

Kore din görevlisi vizesi; bir dini kurum veya sosyal refah kuruluşu tarafından Kore'de kayıtlı bir organizasyonun şubesine veya Kore’de bulunan bir dini kuruluşa gönderilen yabancı kişilere ve mensubu olduğu kurumların sağlık ve yardım kuruluşlarının misyonerlik ve sosyal refah faaliyetlerine davet edilen kişilere verilmektedir. Bir tanınmış Kore dini kurumu nezdinde sofuluk üzerine çalışma veya araştırma yapan ve bir Kore dini veya sosyal refah kurumundan sosyal yardım için davet alan kişiler de, ödeme almamaları şartı ile Kore din görevlisi vizesi alabilmektedir.

Kore Cumhuriyeti Dini Çalışma Vizesi Başvuru Şartları Nelerdir?

Kore Cumhuriyeti dini çalışma vizesi başvuru şartları aşağıda listelenmektedir.

 • Başvuru sahibinin Kore’ye seyahat etmesinin ardında geçerli ve iyi niyetli bir sebebin olması gerekmektedir.
 • Kore’de konaklama süresi boyunca kişinin kendisinin ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin masraflarını karşılayabilmesi gereklidir.
 • Konaklamanın ardından seyahat eden kişi seyahat sonrasında kendi ülkesine döneceğini ispatlamalıdır.
 • Kore’ye din vizesi ile seyahat edecek kişilerin temiz bir adli sicile sahip olması şartı aranmaktadır.
 • Başvuru sahibinin vize için belirlenen sağlık kriterlerine uygun olması beklenmektedir.

Güney Kore Din İşleri Vizesi Nasıl Alınır?

Güney Kore din işleri vizesi, şahsen veya akredite acenteler aracılığıyla Güney Kore Konsolosluğuna başvuru yapılarak alınmaktadır. Başvuru sahiplerinin, Kore dini çalışma vizesi için gerekli evrakları hazırlayarak konsolosluktan randevu almaları gerekmektedir. Randevu günü, ilgili konsolosluğa giderek evrak teslimi ve vize ücretlerinin ödenmesi ile vize başvuru süreci tamamlanmaktadır.

Güney Kore Dini Çalışma Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Güney Kore dini çalışma vizesi başvuru evrakları aşağıda listelenmektedir.

 • Güney Kore vize başvuru formu: Korece ya da İngilizce dilinde, eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalı ve imzalanmalıdır.
 • Pasaport: En az 6 ay geçerliliği olan pasaport aslı ve fotokopisi sunulmalıdır.
 • Fotoğraf: Yakın zamanda çekilmiş 3,5 cm x 4,5 cm ebatlarında renkli fotoğraf sunulmalıdır.
 • Daimi ikametgah belgesi: Çalışma veya öğrenim izin belgesinin aslı ya da fotokopisinin sunulması gerekmektedir.
 • Vize harç makbuzu: Vize ücretinin ödendiğine dair belge sunulmalıdır.
 • Müfreze emri: Vize türüne uygun olunduğunu gösteren görevlendirmeyi gösteren müfreze emri sunulmalıdır.
 • Kuruluş belgesi nüshası: Dini kurum veya sosyal refah kuruluşuna ait kuruluş belgesinin bir örneği sunulmalıdır.
 • Giderlerin kuruluş tarafından destekleneceğini gösteren belgeler: Seyahat esnasında oluşacak masrafların, mensubu olunan kuruluş tarafından karşılanacağını ispatlayan belgeler gerekmektedir.

Güney Kore Din Adamı Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Güney Kore din adamı vize başvuru formunun, elde eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması gerekmektedir. Form doldururken ç, ğ, ı, ö, ş, ü gibi Türkçe karakterlerin c, g, i, o, ş, u olarak yazılması gereklidir. Çoktan seçmeli sorularda, seçilen şık için tik işareti kullanılmalı ve diğer seçeneği seçildiğinde mutlaka açıklama yapılmalıdır.

Güney Kore din adamı vizesi başvuru formunda, kişisel bilgiler, pasaport bilgileri, iletişim bilgileri, medeni durum, eğitim ve meslek bilgileri, davete ilişkin bilgiler, ziyaretin amacı, seyahatin mali bilgileri doldurulmalıdır.

Güney Kore vize başvuru formu görseli aşağıda verilmiştir.

Güney Kore Din Adamı Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
Güney Kore Din Adamı Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Kore Cumhuriyeti Din Görevlisi Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Kore Cumhuriyeti din görevlisi vizesi başvuru ücreti 60 dolardır. Vize başvuru ücreti vize randevusu esnasında dolar cinsinden ve nakit olarak Güney Kore Konsolosluğu vize birimine ödenmektedir. Ödeme esnasında kredi kartı kabul edilmemektedir.

Güney Kore din vizesi masrafları; 2022 yılında tüm vize harcı, seyahat sigortası, otel ve ulaşım rezervasyonları, gerekli görüldüğü durumlarda yeminli tercüman ve danışmanlık ücreti dahil ortalama 125 dolar tutmaktadır.

Kore Din İşleri Vizesi için Randevu Nereden Alınır?

Kore din işleri vizesi için randevu, trvisa@mofa.go.kr adresine e-posta atarak alınmaktadır. Randevu talep mailinde; ad, soyad, uyruk, pasaport numarası, telefon numarası, e-posta adresi ve yerleşim yeri bilgileri bulunmalıdır ve mail başlığı (Vize Randevu Talebi) D-6 Vize, … Ay şeklinde olmalıdır.

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak başvuru yapılan Güney Kore dini çalışma vizesi için Kore vize randevusu, başvuru sahipleri adına Vizem.net danışmanları tarafından yapılmaktadır.

Güney Kore Din İşleri Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Güney Kore din işleri vizesi ortalama 14 iş gününde çıkmaktadır.

Güney Kore Din Görevlisi Vizesi Sorgulama İşlemi Nereden Yapılır?

Güney Kore din görevlisi vizesi sorgulama işlemi, online olarak https://www.visa.go.kr/openPage.do?MENU_ID=10301 adresinden gerekli bilgiler girilerek yapılmaktadır. Vize sonuçları sadece pasaport teslimi ile öğrenilebilmektedir.

Güney Kore vize sorgulama ve takip ekran görseli aşağıda verilmiştir.

Güney Kore Din Görevlisi Vizesi Sorgulama İşlemi Nereden Yapılır?
Güney Kore Din Görevlisi Vizesi Sorgulama İşlemi Nereden Yapılır?

Vizem.net danışmanlık hizmeti ile başvurulan Güney Kore dini çalışma vizesi başvuruları için sorgulama işlemi hem online olarak hem de 5 aşamalı SMS servisi ile yapılmaktadır.

Kore Dini Çalışma Vizesi Ne Kadar Süreliğine Verilir?

Kore dini çalışma vizesi genellikle 1 yıllık süre için verilmektedir; vizenin en fazla 2 yıl için verilmesi mümkündür.

Güney Kore Din İşleri Vizesi ile Para Kazanılabilir Mi?

Hayır, Güney Kore din işleri vizesi ile para kazanılmamaktadır.

Kore din işleri vizesi ile Kore’de bulunan kişilerin, dini işler de dahil olmak üzere maddi kazanç sağlanacak hiçbir işte çalışılmaması gerekmektedir. Maddi kazanç sağlanan bir işte çalışmak vize ihlali kapsamında değerlendirilmektedir.

Güney Kore'deki Dini Etkinliğe Katılmak için Din İşleri Vizesi Mi Alınmalıdır?

Hayır, Güney Kore’deki dini etkinliğe katılmak için din işleri vizesi alınmamaktadır. Güney Kore din işleri vizesi, Güney Kore’deki dini çalışma faaliyetlerine katılma amacıyla verilmektedir. Kore’de dini etkinlik ve törenlere katılmak isteyenlerin, turist vizesi alması gerekmektedir.

T.C. vatandaşları; kısa süreli Kore vizelerinden muaf olduğu için dini törenlere katılmak isteyen Türk vatandaşlarının, seyahat öncesinde Güney Kore elektronik vize başvurusu yaparak Kore elektronik seyahat izni alması yeterli görülmektedir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: