Güney Kore'de Dil Eğitimi

Kore'de Dil Eğitimi: Güney Kore Dil Okulları ve 2023 Kurs Fiyatları

Güney Kore’de özellikle ülkenin ana dili olan Korece dil okulları ve halkın en çok öğrendiği ikinci diller İngilizce, Çince ve Japonca eğitimi veren dil okulları bulunmaktadır.

Dünyanın en büyük 12. ekonomisi olan Güney Kore’de dil eğitimi almanın avantajı; uluslararası öğrencilere Kore hükümetinin verdiği değer sebebiyle düşük eğitim ücretleri ve düşük yaşam maliyeti ile eğitim almaktır. Yüksek yaşam kalitesi ve zengin kültüre sahip Güney Kore'de kaliteli eğitim kurumlarında dil eğitimi alarak, Kore’de iş bulma imkanı yakalanmaktadır.

Vizem.net, Güney Kore dil eğitimi amacıyla Türkiye’den Kore’ye gitmek isteyen kişilerin dil kursu kayıt işlemlerinden vize başvurularına kadar olan tüm süreç için danışmanlık hizmeti veren akredite acentedir.

Detaylı bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Güney Kore'de Hangi Dil Eğitimleri Alınabilir?

Güney Kore’de Korece, İngilizce, Çince, Japonca, Vietnamca, Rusça ve Moğolca dil eğitimi alınabilmektedir.

En İyi Kore Dil Okulları Hangileridir?

En iyi Kore dil okulları aşağıda listelenmiştir.

 • Lexis Kore, Seul ve Busan
 • Sogang Üniversitesi Kore Dili Eğitim Merkezi, Seul
 • Easy Korean Academy, Seul
 • Green Korean Language School, Seul
 • Seul Ulusal Üniversitesi Kore Dili Eğitim Enstitüsü, Seul
 • Yonsei Üniversitesi Kore Dil Enstitüsü, Seul
 • Kore Üniversitesi Kore Dil Merkezi, Seul
 • Ewha Dil Merkezi, Seul
 • Best Friend Korece Dil Okulları, Seul
 • Rolling Kore Dil ve Kültür Okulu, Seul
 • Jeju Korece Dil Merkezi, Seogwipo
 • SpeaKo, Seul

Korece Öğrenmek için En İyi Dil Okulu Hangisidir?

Korece Öğrenmek için En İyi Dil Okulu Hangisidir?
Korece Öğrenmek için En İyi Dil Okulu Hangisidir?

Korece öğrenmek için en iyi Korece dil kursu Lexis Korea dil okuludur ve Lexis Korea, 2012 yılından beri Seul ve Busan şehrinde en yüksek akademik kalitede Korece dil programları sunmaktadır.

Korece kursu Lexis Korea dil okulu defalarca prestijli ESL Dünya Okulu ödülü ve STM Dünya Dil Okulu Yıldız Ödülü kazanan en iyi Korece dil eğitimi veren dil okulları arasındadır. Lexis Korea, yoğun Korece eğitimi, bire bir Korece, online Korece, Kore dili ve kültürü, genç etkinlik programı ve IELTS hazırlık kursları gibi kurs türleri sunmaktadır.

Lexis Korea dil okulu genel olarak dinleme, konuşma, telaffuz, okuma, yazma, kelime ve gramer ağırlıklı konularda genellikle 52 hafta süren eğitimler vermektedir.

En İyi Güney Kore İngilizce Dil Okulları Hangileridir?

En iyi İngilizce eğitim veren Güney Kore dil kursu Lexis Korea dil okuludur ve Lexis Korea’nın sağladığı İngilizce eğitim programı Uluslararası Öğrenciler için IELTS’tir.

Güney Kore’deki en iyi İngilizce dil eğitimi veren Lexis Korea dil kursundaki “uluslararası öğrenciler için IELTS programı”, 1 ile 52 hafta kurs süresinde haftada 20 saatlik çalışma programları ile dinleme, konuşma, telaffuz, okuma, yazma, kelime ve dilbilgisi ağırlıklı konuları öğreten ve 358 dolardan başlayan ücretleri ile Güney Kore’deki en kapsamlı ingilizce dil kurslarından biridir.

Güney Kore Dil Okulu Fiyatları Nasıldır?

Güney Kore’de dil kursu fiyatları 2022 yılı itibariyle aylık ortalama 360 dolar civarındadır ancak Kore’de dil kursu fiyatları kayıt olunan program türüne, seçilen dile, eğitim süresine, sağladığı imkanlara ve dil okuluna göre büyük ölçüde değişiklik göstermektedir.

Kore'de Dil Kursu Kaydı Nasıl Yaptırılır?

Kore'de Dil Kursu Kaydı Nasıl Yaptırılır?
Kore'de Dil Kursu Kaydı Nasıl Yaptırılır?

Kore’de dil kursu kaydı yaptırmak isteyen kişilerin Güney Kore’de eğitim almayı planladığı eğitim kurumunun internet sitesi üzerinden gerektiği şekilde kayıt yaptırması gerekmektedir ancak Kore’de dil kursu kayıt işlemleri eğitim alınacak kurumun kayıt prosedürüne göre değişiklik gösterebilmektedir.

Kore’de dil kursu online kayıt işlemleri için genel olarak eğitim alınacak dil okulunun eğitim programlarından uygun olan program seçilip kişisel bilgiler girilerek tamamlanmaktadır.

Güney Kore'de Dil Eğitimi için Gerekenler Nelerdir?

Güney Kore’de dil eğitimi için gerekenler aşağıda listelenmiştir.

 • Güney Kore’de dil eğitimi almak isteyen kişilerin geçerli bir pasaporta sahip olması gerekmektedir.
 • Güney Kore genel eğitim vizesi gerekmektedir.
 • Güney Kore’deki dil okulundan kabul mektubu alınması gerekmektedir.
 • Öğrenim ücretleri ve Kore’deki yaşam masraflarının karşılanabileceğine ilişkin finansal kaynaklara sahip olunması gerekmektedir.

Kore'de Dil Eğitimi için Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kore’de dil eğitimi için genel eğitim vizesi olan Güney Kore D-4 vizesi alınması gerekmektedir ve Kore genel eğitim vizesi için başvuruların, İstanbul veya Ankara’da bulunan Güney Kore konsolosluklarına şahsen veya akredite acenteler aracılığı ile yapılması gerekmektedir.

Kore genel eğitim vize başvurusu için başvuru sahibinin Güney Kore D-4 vizesi randevusu alması, randevu günü gerekli evrakları teslim etmesi ve gerekli vize ücretini ödeyerek başvuru işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.

Kore D-4 Eğitim Vizesi Olmadan Kore'de Dil Eğitimi Alınabilir Mi?

Evet, Kore D-4 eğitim vizesi olmadan Kore’de dil eğitimi alınabilmektedir.

Kısa süreli vize muafiyeti olan kişilerin 3 aydan kısa sürecek Güney Kore dil eğitimi programlarına katılmak için Güney Kore eğitim vizesi alması gerekmemektedir ancak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da dahil olmak üzere Kore’de dil eğitimi almak isteyen kişilerin online Kore elektronik seyahat izni (K-ETA) alması gerekmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Güney Kore’de dil eğitimi ve vize işlemleri hakkında sık sorulan sorular ve cevapları aşağıda sıralanmıştır.

Güney Kore'de Dil Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir?

Güney Kore’de dil eğitimi almanın avantajları aşağıda listelenmiştir.

 • Uygun maliyetlerle yüksek kalite eğitim kurumlarında dil eğitimi almak
 • Haftada 20 saate kadar çalışma izni ile Güney Kore’de çalışma fırsatı yakalamak
 • Güney Kore’de kalma ve çalışma imkanı bulmak
 • Güvenli ve misafirperver Güney Kore’de seyahat etmek

Kore'de Dil Eğitimi Alırken Çalışılabilir Mi?

Kore'de Dil Eğitimi Alırken Çalışılabilir Mi?
Kore'de Dil Eğitimi Alırken Çalışılabilir Mi?

Evet, Kore’de dil eğitimi alırken çalışmak mümkündür ancak yabancı öğrencilerin dil eğitimi sırasında yalnızca part time çalışmasına izin verilmektedir.

Güney Kore’de dil eğitimi alırken part time çalışan öğrenciler genellikle Kore’de restoran ve kafe gibi hizmet sektörü alanında çalışmaktadır ve haftada 20 saat çalışmasına izin verilen öğrenciler ortalama aylık 573.000 KRW kazanmaktadır.

Öğrencilerin dil eğitimi alırken Güney Kore’de çalışmasına izin verilse de öğrencinin derse katılım ve devamlılık durumuna göre izin verilen çalışma saati süresi azaltılabilmekte ve kursa katılım gösterilmemesi durumunda Güney Kore dil eğitimi vizesi iptal edilebilmektedir.

Dil Eğitimi İmkanlarının En Fazla Olduğu Kore Şehirleri Hangileridir?

Dil eğitimi imkanlarının en fazla olduğu Kore şehirleri Seul ve Busan’dır.

Dil okulu sayılarının diğer Güney Kore şehirleri açısından daha fazla olduğu Seul ve Busan’da özellikle uluslararası öğrencilerin katılım sağladığı Korece dil eğitimi imkanları, konaklama ve etkinlikler, farklı dil eğitimi ve farklı seviyelere göre çeşitli eğitimi programları bulunmaktadır.

Work And Travel Vizesi ile Kore'ye Giden Kişiler Dil Eğitimi Alabilir Mi?

Evet, work and travel vizesi ile Kore’ye giden kişiler dil eğitimi alabilmektedir ancak dil eğitimi almak isteyen Güney Kore working holiday vize hamilinin yalnızca belirli üniversiteler ve özel enstitülerden dil eğitimi almasına izin verilmektedir.

Dil eğitimi almak isteyen kişiler öğrenci vizesi almadan Güney Kore work and holiday vizesi ile milletine bağlı olarak belirli bir süre Korece dil eğitimi alabilmektedir.

Yabancı Öğretmenler Kore Dil Okullarında Eğitim Verebilir Mi?

Yabancı Öğretmenler Kore Dil Okullarında Eğitim Verebilir Mi?
Yabancı Öğretmenler Kore Dil Okullarında Eğitim Verebilir Mi?

Evet, yabancı öğretmenler Kore dil okullarında eğitim verebilmektedir ancak Güney Kore dil okullarında ve enstitülerinde iş bulan yabancı dil öğretmenlerinin yalnızca kendi anadillerinde eğitim vermesine izin verilmektedir.

Yabancı öğretmenlerin Kore’de eğitim verebilmesi için Güney Kore dil eğitmeni vizesi alması gerekmektedir ve Güney Kore dil eğitmeni vizesi için başvuru sahibinin anadili İngilizce olan Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık, Avustralya, Yeni Zelanda veya Güney Afrika vatandaşı olması, ilgili ülkelerden birinde akredite bir okuldan üniversite diplomasına sahip olması ve sabıka kaydı bulunmaması gerekmektedir.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: