Güney Kore Medikal Vize

Güney Kore Medikal Vize Nedir, Nasıl Alınır?

Güney Kore son zamanlarda 90 yaşlara kadar ulaşan yaşam beklentisi ve önde gelen cilt hastalığı tedavileri ile sağlık sektöründe ismini duyurmuştur. Güney Kore’de tedavi görülebilecek hastane veya benzeri sağlık kompleksleri, büyük şehirlerin olduğu kısımlarda daha sık olmakta ve kırsal alanlarda bu hizmetlere ulaşmak zor olabilmektedir. Güney Kore sağlık sistemi, halkın sağlık giderlerinin %50-%80’ini karşılamaktadır.

Güney Kore’de sağlık turizmi son yıllarda popülerleşmiştir. Yüksek standartlardaki sağlık hizmeti ve çeşitli hastalıklar için uyguladığı gelişmiş tedavi yöntemleri ile Güney Kore, Asya kıtasındaki en popüler noktalardan biri olmuştur.

Güney Kore, sağlık turizmi için ülkeye gelmek isteyen kişilere kısa süreli ve uzun süreli vize uygulamaları sunarak kişilerin tedavi görmesine olanak sağlamaktadır. Güney Kore medikal vizesi bir tür turist vizesi olarak geçmektedir. T.C. vatandaşlarının Güney Kore’ye yapacakları kısa süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek olmayıp seyahat öncesi bir Güney Kore elektronik seyahat izni (K-ETA) almaları gerekmektedir.

Vizem.net, Türkiye'den Güney Kore'ye tıbbi tedavi amacıyla gidecek kişilere medikal vize başvurularında gerekli evrakların hazırlanmasından vize takibine kadar tüm işlemler için uzman desteği ve danışmanlık hizmeti sağlayan akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Güney Kore Sağlık Vizesi Türleri Nelerdir?

Güney Kore sağlık vizesi türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Kısa süreli Güney Kore sağlık vizesi: C-3-3 vizesi olarak bilinmektedir ve hamiline Güney Kore’de 3 ay tedavi görmek hakkı tanımaktadır.
 • Uzun süreli Güney Kore sağlık vizesi: G-1-10 vizesi olarak bilinen Güney Kore uzun süreli vize hamiline 1 yıla kadar Kore Cumhuriyeti’nde tedavi görme olanağı sağlamaktadır.

Kore Cumhuriyeti Medikal Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kore Cumhuriyeti medikal vize başvurusu şahsen veya akredite acentelere yardımıyla Güney Kore konsolosluklarına yapılmalıdır. Güney Kore için medikal vize almak isteyenlerin, seyahat amacına uygun olarak istenen vize evraklarını eksiksiz bir biçimde hazırlamaları gerekmektedir.

Gerekli belgelerin toplanmasının ardından vize başvurusunun yapılacağı en yakın Güney Kore konsolosluğundan randevu alınmalı ve randevu gününde evraklar teslim edildikten sonra ücret ödenerek başvuru tamamlanmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Güney Kore’deki kısa süreli tedaviler için medikal vizeden muaftır ancak kişiler seyahat öncesi Güney Kore elektronik seyahat izni (K-ETA) almalıdır.

Kore'de Tedavi Görmek için Elektronik İzin Belgesi Nasıl Alınır?

Kore’de tedavi görmek için elektronik izin belgesi (K-ETA); Güney Kore’ye vizesiz veya vizeden muaf şekilde girmek isteyen kişilerin, seyahat öncesinde kişisel ve seyahat bilgilerini online olarak vermeleri sonucunda alınan belgedir.

Kore elektronik seyahat izin belgesine başvurular www.k-eta.go.kr adresinden veya K-ETA telefon uygulamasından yapılabilmektedir. Güney Kore elektronik seyahat izin belgesi başvurusunun seyahat tarihinden 24 saat önce tamamlanmış olması gerekmektedir. K-ETA sisteminde e-posta, pasaport ve başvuru bilgileri doldurulduktan sonra 10.000 KRW ödeme yapılarak Kore elektronik seyahat izni başvurusu tamamlanmaktadır.

Kore'de Tedavi Görmek için Elektronik İzin Belgesi Nasıl Alınır?
Kore'de Tedavi Görmek için Elektronik İzin Belgesi Nasıl Alınır?

Vizem.net danışmanlığında yapılan Güney Kore elektronik vize başvurularında; alanında uzman ülke danışmanları online form doldurma ve ücret ödeme gibi işlemleri başvuru sahibinin adına yapmaktadır. Güney Kore elektronik vize işlemlerinin başlatılabilmesi için başvuru sahibinin pasaportunda kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfanın kopyası e-posta aracılığıyla Vizem.net’e iletilmelidir.

Güney Kore Medikal Vize Evrakları Nelerdir?

Güney Kore medikal vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Güney Kore medikal vize başvuru formu: Türkiye’deki Kore Cumhuriyeti dış temsilciliklerinden alınabilen veya Güney Kore online vize portalından indirilebilen vize başvuru formunun gerçeğe uygun bilgilerle eksiksiz olarak doldurulması ve başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir.
 • Pasaport: Seyahatin yapılacağı tarihten itibaren 6 ay daha geçerliliği olan ve vize damgası için en az 2 sayfası boş olan bir pasaport gerekmektedir.
 • Fotoğraf: Vize fotoğrafı olarak kullanılması için; 35 mm genişliğinde ve 45 mm yüksekliğinde bir fotoğraf gerekmektedir.
 • Adli sicil kaydı: E-devlet üzerinden online olarak yazdırılabilen veya apostili yapılmış adli sicil kaydı başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Finansal yeterlilik belgesi: Kişinin seyahat amacına uygun olarak yeterli mali kaynaklara sahip olduğunu kanıtlayan belge sunması gerekmektedir.
 • Teşhis veya doktor raporu: Eğer varsa kişinin kendi ülkesinden aldığı ve durumunu belirten rapor eklenmelidir.

Başvuru sahibi Güney Kore vize onay belgesine sahip ise; yapılacak vize başvurularında vize türü fark etmeksizin vize başvuru formu, bir adet fotoğraf, pasaport ve fotokopisi, basılı sertifika numarası, adli sicil kaydı ve vize ödeme dekontunun sunulması yeterlidir.

Güney Kore Sağlık Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Güney Kore sağlık vizesi ücreti; kısa süreli vizeler için 40 USD, uzun süreli vizeler için 60 USD olarak belirlenmiştir. Güney Kore vize ücreti, vize randevusu sırasında USD cinsinden nakit olarak Güney Kore Konsolosluğu vize birimine ödenmektedir ve kredi kartıyla ödeme yapılamamaktadır.

Güney Kore sağlık vizesinin masrafları 2022 yılında vize harcı, seyahat sigortası, otel ve ulaşım giderleri, tercümanlık ve danışmanlık ücretleri dahil olmak üzere ortalamak olarak 125 USD’dir.

Kore Sağlık Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Kore sağlık vizesi ortalama 14 günde sonuçlanmaktadır ancak sonuçlanma süresi; konsolosluğun yoğunluğuna, ek evrak talep edilmesine veya resmi tatillerin araya girmesine bağlı olarak değişebilmektedir.

Güney Kore Tıbbi Tedavi Vize Başvurusu Nasıl Takip Edilir?

Güney Kore tıbbi tedavi vize başvurusu online olarak https://www.visa.go.kr/openPage.do?MENU_ID=10301 adresi üzerinden takip edilebilmektedir. İsim ve doğum tarihi ile pasaport numarası, fiş numarası veya e-form başvuru numarası bölümleri doldurularak Güney Kore vize başvurusunun durumu görüntülenebilmektedir.

Güney Kore Tıbbi Tedavi Vize Başvurusu Nasıl Takip Edilir?
Güney Kore Tıbbi Tedavi Vize Başvurusu Nasıl Takip Edilir?

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak yapılan Güney Kore tıbbi tedavi vize başvuruları hem online hem de 5 aşamalı SMS bilgilendirme servisi ile takip edilmektedir.

Kore Cumhuriyeti Sağlık Vizesi Ne Kadar Süreliğine Verilir?

Kore Cumhuriyeti sağlık vizesi; kısa süreli vizeler için 3 aylık, uzun süreli vizeler için 1 yıla kadar verilmektedir.

Güney Kore'de Tedavi Olacak Kişilerin Bilmesi Gerekenler Nelerdir?

Güney Kore'ye tıbbi tedavi olmak için gidecek kişilerin bilmesi gerekenlere aşağıda yer verilmiştir.

Güney Kore'de Tedavi Görmenin Avantajları Nelerdir?

Güney Kore'de Tedavi Görmenin Avantajları Nelerdir?
Güney Kore'de Tedavi Görmenin Avantajları Nelerdir?

Güney Kore’de tedavi görmenin avantajları aşağıda listelenmiştir.

 • Yüksek kalitede tıbbi destek alınabilmektedir.
 • Güney Kore diğer ülkelere kıyasla daha geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.
 • Güney Kore’de kanser tedavisinin başarıyla sonuçlanma oranı %76’dır.
 • Teknoloji devlerinden biri olarak bilinen Güney Kore’de hastaneler teknolojik aletlerle donatılmıştır.
 • Güney Kore’de tedavi fiyatları Avrupa’ya göre %40-%50 daha ucuzken, ABD’ye göre %30-%85 daha ucuzdur.
 • Güney Kore sağlık turizmini ekonomisinin ana parçalarından birisi olarak gördüğü için Seul Uluslararası Havalimanı’nda, tedavi amacıyla gelenlere rehber olmak için bir birim bulunmaktadır.
 • Sağlık turizmi için Güney Kore’ye gelen kişiler dünyaca ünlü eğlence merkezlerini ve Kore mutfağını tecrübe edebilmektedir.

Teknolojik gelişmelerin kalbinin attığı ülkelerden biri olan Güney Kore, yurt dışından teknolojik cihaz ithal etmemektedir ve bu sebeple hastanelerdeki teknolojik tedaviler daha uygun olmaktadır. Sağlık turizmi için tercih edilen ülkeler genellikle estetik, diş veya kanser gibi tek bir alanla tanınmaktayken; Güney Kore sağlık sistemi çok çeşitli rahatsızlıklara çözüm bulmakta ve tedavi olanağı sağlamaktadır.

Güney Kore sağlık turizmi alanında lider konuma gelmeyi amaçlamaktadır. Asya’da sağlık turizmi çok büyük gelir kaynağıdır ve Güney Kore’nin Asya’daki en büyük rakibi Malezya’dır. Güney Kore sağlık turizmi alanında vergileri düşürmekte ve daha çok yatırım yapılmasını planlamaktadır.

En İyi Güney Kore Hastaneleri Hangileridir?

En İyi Güney Kore Hastaneleri Hangileridir?
En İyi Güney Kore Hastaneleri Hangileridir?

En iyi Güney Kore hastaneleri aşağıda listelenmiştir.

 • Asan Medical Center (Seul)
 • Samsung Medical Center (Seul)
 • Seul Ulusal Üniversitesi Hastanesi (Seul)
 • Yonsei Üniversitesi - Severance Hastanesi (Seul)
 • Kore Katolik Üniversitesi Hastanesi (Seul)
 • Ajou Üniversitesi Hastanesi (Suwon)

Kore'de Ortalama Tedavi Masrafları Nasıldır?

Kore’de ortalama tedavi masrafları, tedavi türüne göre değişiklik göstermektedir. Güney Kore’de baypas ameliyatı ortalama 40.000 USD’den başlarken, anjiyoplasti işlemi ise 18.000 USD civarındadır. Güney Koreliler sağlık masrafı olarak yıllık ortalama 3.500 USD harcama yapmaktadır. 2018 NHIS anketlerine göre tek kişilik sağlık sigortası Güney Kore’de 111 USD tutmaktadır.

Güney Kore'de Tedavi Olmak için Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Güney Kore’de tedavi olmak için sağlık sigortası, Türkiye’de veya Güney Kore’de aktif olan sigorta acenteleri üzerinden yaptırılabilmektedir.

Akredite acente Vizem.net'in sigorta birimi tarafından yaptırılan Güney Kore sağlık sigortası 2022 yılı için en uygun fiyatları sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: