Güney Kore Vizesi için Davet Mektubu

Güney Kore Vize Davet Mektubu ve Davetiye Vizesi

Güney Kore vize davetiyesi; ticari, aile veya arkadaş ziyareti, kısa süreli istihdam gibi amaçlarla Kore’ye seyahat edecek yabancı ülke vatandaşlarının vize başvurularında sunması gereken zorunlu evraktır.

Güney Kore vize davet mektubunun Güney Kore’de ikamet eden kişi veya kurumlar tarafından yazılması ve diğer Güney Kore vize başvuru evrakları ile birlikte vize başvurusunda konsolosluğu teslim edilmesi gerekmektedir.

Güney Kore davetiye vize başvurusu için: 0850 2411 868

Hangi Kore Vize Türleri için Davet Mektubu Gereklidir?

Davet mektubu gerektiren Kore vize türleri aşağıda listelenmiştir.

  • Güney Kore ticari vize
  • Güney Kore kısa süreli ziyaretçi vizesi (şahsi referans mektubu sunulmamış ise)
  • Kore kısa süreli istihdam vizesi
  • Güney Kore ikametgah vizesi
  • Güney Kore sanatçı vizesi
  • Kore profesör vizesi

Kore Vize Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?

Kore vize davet mektubunun kişileri Kore’de misafir edecek kişi veya kurum tarafından, Kore Konsolosluğuna hitaben, İngilizce olarak yazılması gerekmektedir. Kore vize davet mektubunda; mektup yazılış amacına, davet eden kişinin isim ve iletişim bilgilerine, şirket ismine, adresine, mesleğine, konaklama bilgilerine ve imzasına yer verilmesi gerekmektedir.

Kore vize davet mektubu örneği aşağıda verilmiştir.

Kore Vize Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?
Kore Vize Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?

Güney Kore Vizesi için Davet Mektubunun Fotokopisi Yeterli Midir?

Hayır; Güney Kore vizesi için davet mektubu, fotokopisi çekilmiş veya taranmış olması halinde kabul edilmeyecektir. Güney Kore vizesi için sunulacak şahsi referans mektubu ve davetiye gibi 3. taraflarca yazılmış Kore’den gelen belgelerin, orijinal ve Kore noter onaylı olması gerekmektedir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: