Güney Kore Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri

Güney Kore Vize Takibi ve Sorgulama İşlemleri

Güney Kore’yi ziyaret etmek için vizeye tabi olan kişilerin vize başvurusu yaptıktan sonra vize durumunu takip etme işlemine Güney Kore vize takip işlemi denmektedir.

Güney Kore için vize takip ve sorgulama işlemleri, online olarak Güney Kore vize portalı üzerinden yapılmaktadır.

Akredite acente Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak başvurulan Güney Kore vize başvruruları online ve 5 aşamalı SMS bilgi sistemi ile yapılmaktadır.

Vize başvurusu için: 0850 241 1868

Kore Vize Başvuru Takip İşlemi Online Olarak Nasıl Yapılır?

Kore vize başvuru takip işlemi online olarak https://www.visa.go.kr/openPage.do?MENU_ID=10301 adresi üzerinden yapılmaktadır.

Kore vize başvurularına yönelik takip işlemi yapabilmek için ilgili web sitesine giriş yaptıktan sonra pasaport numarası, başvuru referans numarası veya fatura numarası, başvuru sahibinin tam adı ve doğum tarihi gibi bilgilerin doldurulması gerekmektedir.

Güney Kore vize başvurusuna yönelik sorgulama yaparken vize türü seçilmelidir.

Kore vize sorgulama ekranına ait ekran görseli aşağıda paylaşılmıştır.

Kore Vize Başvuru Takip İşlemi Online Olarak Nasıl Yapılır?
Kore Vize Başvuru Takip İşlemi Online Olarak Nasıl Yapılır?

Kore Konsolosluğu Üzerinden Vize Sorgulama İşlemi Yapılabilir Mi?

Kore Türkiye Konsolosluğu üzerinden vize sorgulama işlemi kapsamında ancak istisnai durumlara yönelik mail ile bilgi verilebilmektedir. Kore Türkiye Konsolosluğu, telefon ile vize sorgulama işlemlerine yönelik bilgi paylaşımı yapmamaktadır.

Güney Kore Vize Sorgulama İşlemi Ücretli Midir?

Güney Kore vize başvuru sorgulama işlemi ücretsizdir.

Güney Kore vize başvurusu yapıldıktan sonra vize takip işlemleri ücretsiz olarak online sistemler üzerinden yapılmaktadır ve ücret talep eden kötü niyetli şahıs ve şirketlere itibar edilmemesi önemle tavsiye edilmektedir.

Güney Kore Vize Sonuçlanma Süresi Ne Kadardır?

Güney Kore vize sonuçlanma süresi ortalama 14 gündür. Vize başvuru sahibinin eksik belge ile başvuru yapması, vize başvuru tarihlerinin tatil dönemlerine denk gelmesi, vize başvurusunu değerlendiren yetkili kurumların inceleme için ek süreye ihtiyaç duyması gibi durumlar sonucunda vize sonuçlanma süresi uzayabilmektedir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: