Güney Kore Staj Vizesi

Güney Kore Staj Vizesi Nedir, 2023'te Nasıl Alınır?

Güney Kore staj vizesi, D4 vizesi olarak bilinmektedir ve Güney Kore’de şubesi bulunan yabancı yatırımlı şirket statüsündeki bir şirkette hizmet içi eğitim, araştırma veya stajyerlik yapmak isteyen kişiler için uygun vize türüdür. D-4 vizesi ile Güney Kore’de staj yapmak için vizeye sponsor olan firmanın yabancı yatırımlı şirket statüsünde faaliyet göstermesi gerekmektedir. Güney Kore staj vizesi, hamiline 3 ay boyunca Güney Kore’de kalma hakkı tanımaktadır.

Vizem.net, Türkiye'den Güney Kore'ye staj yapmak için gidecek kişilere vize başvuru işlemlerinde başvuru formunun doldurulmasından vize takibine kadar olan tüm süreç için danışmanlık hizmeti sunan akredite acentedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Güney Kore Staj Vizesi için Kabul Edilen Stajlar Nelerdir?

Güney Kore staj vizesi ile kabul edilen staj çeşitleri aşağıda listelenmiştir.

 • Kurumsal eğitim: Yüksek öğretim kurumu dışındaki başka bir eğitim kurumu, işletmesi veya kuruluşunda eğitim almak ya da araştırma faaliyetlerinde bulunmak için alınan staj vizesi türüdür. Kurumsal eğitim stajı yabancı bir eğitim kurumuna bağlı dil okulunda veya lise altı eğitim kurumlarında verilmemektedir.
 • Kore aşçılık eğitimi: Kore’de Tarım, Gıda ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından yetkilendirilen Kore yemek pişirme eğitim kurumlarında Kore mutfağı eğitimi almak isteyen kişilere verilmektedir.
 • Özel kurum eğitimi: Özel eğitim kurumlarında yabancılar için verilen staj türüdür.
 • Korece dil eğitimi: Güney Kore’de 90 günden daha uzun süre Korece eğitimi alan kişilere verilen staj türüdür.

Kimler Kore Staj Vizesi Alabilir?

Güney Kore staj vizesi alabilecek kişiler aşağıda listelenmiştir.

 • Bir eğitim kurumunda okuyanlar veya akademik araştırma merkezinde araştırma yapanlar
 • Üniversitelere bağlı dil merkezlerinde Korece öğrenenler
 • D-2 kategorisi dışında kalan eğitim kuruluşlarında veya akademik araştırma merkezlerinde eğitim alanlar
 • Kamu veya özel araştırma enstitüsünde ya da eğitim merkezlerinde beceri ve teknik uygulamalara katılanlar
 • Yabancı sermayeli şirkette veya yabancı yatırım şirketinde hizmet içi eğitim alanlar

Güney Kore Stajyer Vizesine Nasıl Başvurulur?

Güney Kore stajyer vize başvuruları şahsen veya akredite acenteler aracılığıyla Türkiye’de bulunan Güney Kore konsolosluklarına yapılmaktadır. Güney Kore stajyer vize başvurusu için vize tipi seçilerek randevu talebi e-posta ile konsolosluk işleri bölümüne gönderilmektedir. Güney Kore staj başvurusu için destekleyici evrakların orijinal kopyalarını teslim etmek ve vize görüşmesine katılmak için Güney Kore Büyükelçiliğine gidilmesi gerekmektedir.

Kore Cumhuriyeti Staj Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

Kore Cumhuriyeti staj vizesi alabilmek için trvisa@mofa.go.kr mail adresine randevu talep maili gönderilmektedir. Kore Cumhuriyeti staj vize randevu talep mailinin başlığı “(Vize Randevu Talebi) Vize Tipi, Kalınacak Süre” bilgilerini içermelidir ve mail içerisinde ad-soyad, uyruk ve pasaport numarasının belirtilmesi zorunlu olmakla birlikte iletişim için telefon numarası, mail adresi ve ikametgah yeri yazılmalıdır.

Kore Cumhuriyeti staj vizesi randevularına ilişkin iptal veya değişiklik talepleri randevu tarihinden en az 2 gün önce mutlaka mail ile bildirilmelidir.

Güney Kore Staj Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Güney Kore staj vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Güney Kore vize başvuru formu: Doğru ve eksiksiz olarak Korece veya İngilizce dilinde doldurulmuş Güney Kore vize başvuru formu
 • Pasaport: En az altı ay geçerliliği bulunan pasaportun aslı ve fotokopisi
 • Fotoğraf: Pasaporta uygun, güncel ve renkli olarak çekilmiş fotoğraf
 • İkametgah: Onaylı, güncel ikametgah belgesi
 • Sabıka kaydı: E-devlet ya da resmi kurumlardan alınmış adli sicil kaydı belgesi
 • Eğitim bilgileri: En son alınan eğitimle ilgili olarak eğitim kurumundan alınmış, apostilli öğrenci belgesi, transkript ve mezuniyet sertifikası
 • Vize harcı: Vize harcının yatırıldığını gösterir belge

Güney Kore Stajyer Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Güney Kore stajyer vize başvuru ücreti 60 dolardır; vize randevusu sırasında nakit olarak dolar cinsinden Güney Kore Konsolosluğu vize birimine ödenmektedir ve kredi kartı kabul edilmemektedir.

Güney Kore staj vizesi masrafları 2022 yılında vize harcı, otel ve ulaşım, yeminli tercüme, seyahat sigortası, noter işlemleri ve danışmanlık dahil olmak üzere ortalama 130 dolar tutmaktadır.

Kore Stajyer Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Güney Kore stajyer vizesi ortalama 14 iş günü içinde çıkmaktadır ve express veya acil vize uygulaması bulunmamaktadır.

Kore Staj Vizesi için Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Kore Staj Vizesi için Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?
Kore Staj Vizesi için Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Güney Kore staj vize başvuru takibi https://www.visa.go.kr/openPage.do?MENU_ID=10301 adresi üzerinden yapılabilmektedir. Güney Kore staj vizesi başvuru takibi için takip ekranından vize türü seçildikten sonra pasaport numarası, başvuru numarası veya kayıt numaralarından bir tanesinin seçilmesi gerekmektedir.

Güney Kore staj vizesi takip ekranında pasaport üzerinde yer alan İngilizce isim, doğum tarihi ve başvuru tarihi zorunlu alanları doldurulduktan sonra “Search” düğmesi tıklanarak sonuç ekranına ulaşılmaktadır. Güney Kore vizesi sonucu sadece pasaport teslimi ile birlikte öğrenilmektedir.

Vizem.net'in danışmanlığında başvurulan Kore staj vizesi başvuruları için takip işlemi hem online olarak hem de 5 aşamalı SMS bilgilendirme servisi ile yapılmaktadır.

Güney Kore Staj Vizesi Ne Kadar Süreliğine Verilir?

Güney Kore staj vizesi 3 aylık olarak verilmektedir ancak staj programının süresine bağlı olarak yenilenmektedir.

Güney Kore Stajyer Vizesi ile Çalışılabilir Mi?

Güney Kore stajyer vizesi (D4 vizesi) ile ilk 6 aylık süreden sonra yarı zamanlı çalışma hakkı tanınmaktadır.

Güney Kore stajyer vizesi Güney Kore’de Korece öğrenen dil öğrencileri için yarı zamanlı çalışma süresi haftalık en fazla 20 saattir. Güney Kore çalışma izni göçmen bürosu tarafından verilmektedir.

Kore'de Staj İmkanları Nasıldır?

Güney Kore’nin gelişen ekonomisine duyulan güven sayesinde pek çok yabancı yatırımcı şirketin Güney Kore’de hizmet vermeye başlamasıyla staj yapma olanağı artmıştır. Güney Kore’de ücretli staj yapma imkanı kısıtlıdır ve stajyer ücretleri işçi maaşlarının yarısı kadardır. Güney Kore’de iyi sayılan bir stajyer maaşı 1,692,860 Güney Kore wonu olmaktadır.

Güney Kore'de staj yapmak için farklı staj programlarını kapsayan paket hizmetleri bulunmaktadır. Kore’de staj yapmak için tercih edilen alanların başında; mühendislik, satış, pazarlama, moda, turizm gibi sektörler gelmektedir.

En Popüler Kore Staj Programları Nelerdir?

Güney Kore’de en popüler staj programları aşağıda listelenmiştir.

 • Seoul Internships with Beyond Academy
 • Intern in South Korea with UNOSD
 • Internship Program in South-Korea (Seoul)
 • Travel & Tourism Internships with CCRC Asia
 • NextStep Internships Abroad
 • Internship in Korea by Asia Internship Program
 • International Business Development Internship with AIP
 • South Korea Internship with Meiji Internships
 • Seoul Internship Program with CRCC Asia
Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: