Güney Kore Vize Reddi

Güney Kore Vize Ret Nedenleri ve İtiraz Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kısa süreli ziyaretlerinde Güney Kore vize politikası gereği vizeden muaf tutulmaktadır.

Güney Kore uzun süreli vize başvuruları; Güney Kore Göçmenlik Yasası gereği ülkeye giriş izni olmaması, Güney Kore ziyaret amacının belgelenememesi gibi sebeplerden dolayı reddedilebilmektedir.

Güney Kore vize başvurularının olumlu olarak sonuçlanması için beyan edilen evrakın eksiksiz ve gerçeği yansıtır nitelikte olması istenmektedir.

Kore vize başvurusu ve itiraz işlemi için: 0850 241 1868

Güney Kore Vize Reddi Hangi Kurum Tarafından Verilir?

Türkiye’den gerçekleştirilen Güney Kore vize başvurularında değerlendirme yetkisi Güney Kore Ankara Büyükelçiliğine ve İstanbul Başkonsolosluğuna verilmiştir.

Güney Kore vize ret kararı Ankara Büyükelçiliğinin ve İstanbul Başkonsolosluğunun vize birimleri tarafından verilmektedir.

Kore Vize Reddi Kararı Nasıl Öğrenilir?

Güney Kore vize reddi, başvuru sahibine başvurunun yapıldığı dış temsilcilik tarafından yazılı olarak bildirilmektedir.

Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen başvurularda vizenin onay veya ret durumu Güney Kore vize portalı olan https://www.visa.go.kr adresinden başvuru sorgulama seçeneği işaretlenerek sorgulanabilmektedir.

Güney Kore için yazılı vize reddi kararı aşağıda gösterilmiştir.

Kore Vize Reddi Kararı Nasıl Öğrenilir?
Kore Vize Reddi Kararı Nasıl Öğrenilir?

Güney Kore vizesi reddedilen başvuru sahibine yapılan yazılı bildirimde itiraz hakkı tanınması durumunda başvuru sahibi başvurunun tekrar değerlendirilmesini talep etmek için itiraz başvurusunda bulunabilir veya yeniden vize başvurusu yapabilir.

Güney Kore Vize Reddine İtiraz Başvurusu Nasıl Yapılır?

Güney Kore vize reddi bildiriminde başvuru sahibine, itiraz hakkının olup olmadığı ve sonraki süreçler hakkında bilgi verilmektedir.

Güney Kore vizesi reddedilen başvuru sahibi tanınan yasal süre içinde vize reddine sebep olan gerekçeye yönelik yeni destekleyici evrakı ve itiraz dilekçesini başvuru yaptığı dış temsilciliğe ileterek vize reddine itiraz başvurusunda bulunabilmektedir.

Güney Kore Vize Reddinden Sonra Tekrar Başvuru Ne Zaman Yapılabilir?

Güney Kore vize reddinden 6 ay sonra yeni başvuru hakkı tanınmaktadır ve yeni başvuru yaparken önceki vize başvurusunun reddedilmesine sebep olan gerekçe ortadan kaldırıldıktan sonra yeni destekleyici belgelerle tekrar başvuru yapılması gerekmektedir.

Güney Kore Vize Reddi Alanlara Başvuru Ücreti İade Edilir Mi?

Hayır, Güney Kore vize reddi alanlara başvuru ücret iadesi yapılmamaktadır. Güney Kore vize reddi alındıktan sonra vize başvuru yapılmak istenirse standart başvuru harcının yeniden ödenmesi gerekmektedir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: