Güney Kore Vizesi

Güney Kore Vize Türleri ve Başvuru Süreçleri 2023

Güney Kore vizesi, hamiline geçerli olduğu süre boyunca Güney Kore’ye seyahat etme hakkı sunan bir vizedir. Güney Kore vize politikası dahilinde kimi ülke vatandaşlarına vize muafiyeti uygulanmaktadır. 90 günden kısa süreli seyahatler için Güney Kore vize başvuru işlemlerinden muaf tutulan ülkeler arasında Türkiye Cumhuriyeti, Meksika, İsviçre, Panama, Mısır, Yeni Zelanda, İzlanda ve Brezilya gibi ülkeler yer almaktadır. Uzun bir süre için Güney Kore’de kalmak isteyen kişilerin seyahat amaçlarına uygun olan Güney Kore vizesine başvuruda bulunmaları gerekir.

Güney Kore Cumhuriyeti’nin 2020 yılına ait vize istatistikleri Kore hükümetinin resmi istatistik kurumu Statistics Korea’nın verilerine göre aşağıda yer alan tabloda verilmiştir.

Kore’ye gelen ve giden toplam göçmen sayısı1.234.000
Kore’ye göç eden kişi sayısı673.000
2019 yılına göre Kore’ye göç eden kişi artış oranı%461,5
Kore’den göç eden kişi sayısı560.000
2019 yılına göre Kore’den göç eden kişi artış oranı%31,9
Kore’ye en çok göç eden ülkelerÇin, Vietnam, Amerika Birleşik Devletleri, Tayland, Özbekistan
Kore’ye en çok gidilen vize türleriKalıcı oturma izni, öğrenci vizesi, çalışma vizesi ve kısa süreli vize türleri

Covid-19 pandemisi nedeniyle 2022 yılının Nisan ayına kadar Güney Kore vizesi verilmemesinden dolayı en güncel veriler 2020 yılına aittir.

Türkiye Cumhuriyeti'nden Güney Kore'ye gitmek isteyen kişiler, vize evraklarının hazırlanmasından vize takip işlemlerine kadar tüm vize başvuru işlemleri için yüksek onaylı akredite acente Vizem.net'ten danışmanlık hizmeti alabilmektedir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Güney Kore Vize İstiyor Mu?

Güney Kore, umuma mahsus pasaport, hizmet pasaportu, hususi pasaport ve diplomatik pasaport hamili tüm Türk vatandaşlarını, 90 günden kısa süreli seyahatleri için vizeden muaftır.

Türkiye Cumhuriyeti ve Kore Cumhuriyeti arasında 1979 yılının Şubat ayında yapılmış olan Karşılıklı Vize Muafiyeti Anlaşması'na göre Kore’ye turizm, iş ya da transfer gibi amaçlarla seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, resmi pasaport veya umuma mahsus pasaport sahibi oldukları durumlarda 90 güne kadar seyahatlerinde vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır

Güney Kore vize muafiyeti, Güney Kore’ye turizm ya da ticari amaçlar dışındaki eğitim ya da çalışma gibi amaçlar ile yapılmak istenen kişiler için geçerli olmamaktadır.

2022'de Güney Kore'ye Vize Var Mı?

Evet, 2022’de Güney Kore’ye vize vardır. Covid-19 pandemisi nedeniyle 13 Nisan 2020 tarihinde askıya alınan Türk pasaportları için Güney Kore vize muafiyeti anlaşması, 1 Nisan 2022 tarihinden itibaren yeniden başlatılmıştır.

Ayrıca Türkiye’de oturum izni bulunan yabancı ülke vatandaşları için Günay Kore vize başvuruları Türkiye’den yapılabilmektedir.

Bordo Pasaportlular için Güney Kore Vizesiz Mi?

Bordo pasaportlular için Güney Kore 90 günü aşmayacak seyahatler için vizesizdir. Güney Kore’ye seyahat etmek isteyen bordo (umuma mahsus) pasaport hamili kişilerin öngörülen Kore seyahat tarihinden önce Güney Kore elektronik seyahat belgesi (K-ETA) almaları gerekir.

Güney Kore Vize Şartları Nelerdir?

Güney Kore Vize Şartları Nelerdir?
Güney Kore Vize Şartları Nelerdir?

Güney Kore vize şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Başvuru sahibinin Güney Kore seyahatinin öngörülen bitiş tarihinin ardından en az 6 ay daha geçerlilik süresi olan bir pasaporta sahip olması
 • Vize başvuru sahibinin adli sicil kaydının temiz olması
 • Güney Kore vizesine başvuruda bulunan kişinin seyahat için yeterli maddi duruma sahip olması
 • Güney Kore vize başvuru sahibinin daha önceki tarihlerde herhangi bir vize ihlalinde bulunmamış olması

Güney Kore Cumhuriyeti Vize Türleri Nelerdir?

Güney Kore Cumhuriyeti vize türleri; seyahat süresi ve seyahat amacına bağlı olarak kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere iki tür olarak sınıflandırılmaktadır.

Kısa Süreli Kore Vize Türleri Hangileridir?

Kısa süreli Kore vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Güney Kore turist vizesi (K-ETA)
 • Güney Kore iş vizesi
 • Güney Kore ziyaretçi vizesi
 • Güney Kore geçici basın vizesi
 • Güney Kore geçici çalışma vizesi
 • Güney Kore medikal vize
 • Güney Kore genel eğitim vizesi
 • Güney Kore dini çalışma vizesi
 • Güney Kore G1 vizesi

Kore K-ETA Vizesi Nedir?

Kore K-ETA vizesi, online olarak başvurulabilen ve seyahatten 24 saat gibi kısa bir süre önceden alınabilen bir elektronik seyahat izni türüdür.

Güney Kore K-ETA vizesi, geçerli olduğu ülke vatandaşlarının vizesiz bir biçimde Güney Kore seyahati gerçekleştirmelerine imkan tanımaktadır. Kore K-ETA vizesi, Türkiye Cumhuriyeti de dahil olmak üzere toplam 112 ülkenin vatandaşları için geçerlidir. Güney Kore’ye; turizm, transit, konferans katılımı, iş görüşmesi, danışma, kültür ve sanat etkinliklerine katılma, akademik faaliyetlerde bulunma ya da akraba ziyareti gerçekleştirme gibi amaçlar ile 90 günü aşmayacak şekilde seyahat etmek isteyen kişilerin Güney Kore elektronik vize başvurusunda bulunma hakkı vardır. Güney Kore K-ETA vizesi başvuruları online olarak www.k-eta.go.kr internet sitesi üzerinden ya da K-ETA mobil uygulaması üzerinden yapılmaktadır.

Uzun Süreli Kore Vize Türleri Hangileridir?

Uzun süreli Kore vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Güney Kore çalışma vizesi
 • Güney Kore kurum içi transfer vizesi
 • Güney Kore F4 vizesi
 • Güney Kore yatırımcı vizesi
 • Güney Kore öğrenci vizesi
 • Güney Kore ticaret yönetimi vizesi
 • Güney Kore staj vizesi
 • Güney Kore evlilik vizesi
 • Güney Kore aile birleşimi vizesi
 • Güney Kore kültürel etkinlik vizesi
 • Güney Kore iş arama vizesi
 • Güney Kore çalışma tatil vizesi

Güney Kore Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Güney Kore vize başvurusu, uzun süreli Güney Kore vizeleri için şahsen ya da akredite acenteler aracılığı ile yapılır. Belli kişiler ve vize türleri için şahsen ya da Güney Kore'de yer alan bir sponsorun online e-vize başvurusu yapması yolu ile de Güney Kore vize başvuru işlemleri yapılabilmektedir. Kısa süreli Güney Kore seyahatleri için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kore vize işlemleri yapmasına gerek yoktur; ancak bu kişilerin planlanan seyahat başlangıç tarihinden önce online olarak Güney Kore elektronik seyahat izni (K-ETA) başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Güney Kore Vizesi Konsolosluktan Nasıl Alınır?

Güney Kore vizesi konsolosluktan şahsen başvurularak ya da akredite acenteler aracılığı ile alınır.

Konsolosluk üzerinden Güney Kore vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin öncelikle seyahat amaçlarına uygun olan vize türünü belirlemeleri gerekmektedir. Başvuruda bulunulacak vize türünü seçen kişiler; Güney Kore Konsolosluğu resmi mail adresi olan trvisa@mofa.go.kr adresine mail atarak randevu talebi oluşturur ve randevu tarihinde eksiksiz bir biçimde hazırlanmış Güney Kore vize başvurusu belgeleri ile birlikte vize başvuru merkezine müracaat ederek vize başvurusunu tamamlar.

Güney Kore Online Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Güney Kore online vize başvurusu; başvuru sahipleri ve aile bireyleri tarafından E-1, E-3, E-4, E-5, E-7, F-3, C-3-1, C-3-3, G-1-10, C-3-4 ve C-4 vize türleri için yapılabilmektedir. E-vize başvurusunun başvuru sahibi tarafından ya da Güney Kore'de bulunan bir sponsor tarafından yapılması mümkündür. Güney Kore e-vize başvuruları online başvuru portalı üzerinden kullanıcı girişi yapılmasının ardından gerekli bilgiler girilerek yapılmaktadır. Kore için vize başvuru işlemleri için; başvuru sahibinin tüm pasaport sayfalarının fotokopilerinin, biyometrik fotoğrafın, kredi kartı bilgilerinin ve kişinin kalış durumu için gerekli olan diğer belgelerin ibraz edilmesi gerekir.

Hangi Durumlarda Kore Cumhuriyeti E Vize Başvurusu Yapılabilir?

Kore Cumhuriyeti e-vize başvurusu başvuru sahibinin; E-1, E-3, E-4, E-5 ve E-7 vizelerine eğitim veya akademik çalışmalarda bulunma amaçlarıyla başvurduğu ve başvuru sahiplerinin aile bireylerinin F-3 tipi vize başvurularında bulunduğu durumlarda yapılabilmektedir. Güney Kore vize türleri içerisinden E-1, E-3, E-4, E-5 ve E-7 vizeleri için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin kendi alanlarında uzman olmaları ve bu uzmanlığı resmi bir tavsiye mektubu ile kanıtlayabilir olmaları gerekmektedir.

Güney Kore’de yatırım faaliyetleri gerçekleştirme amacıyla C-3-1 vizelerine başvuruda bulunan kişiler, ülkede tıbbi tedavi alma amacıyla C-3-3 veya G-1-10 vizelerine başvuruda bulunan kişiler, Kore’de faaliyet gösteren bir kişi tarafından çalışma amacıyla Kore’ye davet edilmiş C-3-4 vizelerine başvuruda bulunan kişiler ve devlet tarafından destekli kısa dönemli bir araştırmada görev almak için Kore’ye seyahat etmek amacıyla C-4 vizesine başvuruda bulunan yabancı ülke vatandaşı bilim insanları e-vize başvurusu yapabilme hakkına sahiptir.

Güney Kore C-3-4 tipi vizesine başvuruda bulunmak isteyen kişilerin; C-3 tipi vize ile 1 Ocak 2012 tarihinden beri ülkeye en az 3 kez giriş yapmış olması ve herhangi bir suç kaydı bulunmaması gerekir.

Kore Cumhuriyeti Vize Başvurusu için Gereken Evraklar Nelerdir?

Kore Cumhuriyeti vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Güney Kore vize başvuru formu: Türkiye Cumhuriyeti’nde yer alan Kore Cumhuriyeti konsolosluklarından temin edilebilen ya da Güney Kore vize portalı üzerinden indirilebilen Güney Kore vize başvuru formunun başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir biçimde doğru bilgiler kullanılarak doldurulması ve imzalı olarak ibraz edilmesi gerekir.
 • Pasaport: Güney Kore vize başvuru sahibine ait ve planlanan Kore seyahat tarihinin ardından en az 6 ay daha geçerlilik süresi olan bir pasaportu gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Kore vize başvurusunda bulunan kişiye ait güncel tarihli ve 35 mm genişlik ile 45 mm uzunluğa sahip biyometrik fotoğrafın ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Adli sicil kaydı : Vize başvuru sahibi adına e-devlet sistemi üzerinden alınan ya da apostil yapılan adli sicil kaydı belgesinin sunulması gereklidir.
 • Vize harcı dekontu: Güney Kore vize başvuru işlemlerinin tamamlanması için vize harcının ödenmiş olduğunu gösteren dekontun sunulması gerekir. Konsoloslukta ödeme imkanının bulunması durumunda vize harcı dekontunun sunulmasına gerek yoktur.
 • Seyahat amacı ile ilişkili belgeler: Vize başvuru sahibinin Güney Kore seyahat amacı ile ilişkili belgelerin ibraz edilmesi gerekir.

Yukarıda listelenmiş olan Güney Kore’ye gitmek için gerekli belgeler, vize başvuru işlemleri için başvuru sahiplerinden talep edilen standart evraklar olup kişilerin seyahat amaçlarına bağlı olarak başvurdukları vize türlerine göre ek belgeler ibraz etmeleri gerekmektedir.

Vize onay belgesi bulunan başvuru sahiplerinin vize başvurularında vize türü fark etmeksizin Güney Kore vizesi için gerekli evraklar olarak; eksiksiz bir biçimde doldurulmuş vize başvuru formu, 1 adet biyometrik fotoğraf, pasaport ve pasaport fotokopisi, basılı sertifika numarası, adli sicil kaydı ve vize ücretinin sunulması yeterli olmaktadır.

Güney Kore Vize Onay Belgesi Nedir?

Güney Kore vize onay belgesi, göçmenlik ofisinin Kore’de yer alan bir sponsorun talebi üzerine başvuru sahibinin belgelerini inceledikten sonra vizenin onaylandığına dair verdiği bir belgedir. Güney Kore vize onay belgesi, vize başvuru işlemlerinin kısalması ve kolaylaşması için verilebilmektedir. Kore’de yer alan ilgili kurumlar vize onay belgesinin ibraz edilmiş olması durumunda vize işlemlerini bu duruma göre gerçekleştirmektedir.

Güney Kore vize onay belgesi başvuruları, başvuru sahibi ya da başvuru sahibinin sponsoru tarafından en yakın göçmenlik ofisine gerekli belgeler ile birlikte müracaat edilerek yapılmaktadır. Vize geçerlilik belgesi Güney Kore vize başvuruları için yalnızca bir kere kullanılabilmektedir ve belgenin 3 ay geçerlilik süresi bulunmaktadır.

Güney Kore vize onay belgesi için örnek bir görsel aşağıda verilmiştir.

Güney Kore Vize Onay Belgesi Nedir?
Güney Kore Vize Onay Belgesi Nedir?

Kore Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Kore vize başvuru formu, vize başvuru sahibi tarafından İngilizce ya da Korece dillerinden birinde elle doldurulur. Eksiksiz bir biçimde doldurulması gereken Kore vize başvuru formu içerisinde talep edilen; kişisel detaylar, pasaport bilgileri, iletişim bilgileri, medeni durum bilgileri, eğitim durumu, çalışma durumu, davet eden kişiye dair bilgiler, ziyaret amacı ve seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı gibi bilgilerin doldurulması gerekir.

Güney Kore vize başvuru formu doldurulurken çoktan seçmeli sorularda geçerli olan seçenek için tik sembolünün koyulması ve diğer seçeneğinin seçildiği alanlarda ise ayrılan bölüme açıklama eklenmesine dikkat edilmesi gerekir. Vize başvuru sahiplerinin son 6 ay içerisinde çekilmiş 1 adet fotoğrafının Güney Kore vize başvuru formu kişisel detaylar bölümünde yer alan gerekli bölüme yapıştırılması gerekir.

Kore vize başvuru formu için örnek bir görsel aşağıda verilmiştir.

Kore Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
Kore Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Güney Kore Vizesi için Sağlık Sigortası Gerekli Midir?

Güney Kore vizesi için sağlık sigortası yapılması, Güney Kore’ye gitmek için gerekenler arasında zorunlu tutulmamaktadır; ancak Güney Kore seyahati süresince yaşanabilecek sağlık problemlerine ve beklenmedik durumlara karşı önlem almak ve yüksek tedavi masraflarından kaçınmak amacıyla yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Güney Kore’ye öğrenci vizesi ya da çalışma vizesi gibi uzun süreli vize türleri ile seyahat edecek ve 180 günün üzerinde bir süre ülkede kalacak kişilerin başvuru işlemleri için Güney Kore seyahat sağlık sigortası yapmasına gerek olmasa da, bu kişilerin Kore Ulusal Sağlık Sigortası’na kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak yapılan Güney Kore vize başvurularında, seyahat sağlık sigortası başvuru sahipleri adına Vizem.net'in sigorta birimi tarafından en uygun fiyat garantisi ile yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kore Vizesi için Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalıdır?

Kore vizesi için banka hesabında başvuruda bulunan kişi başına aylık 1.700 Amerikan doları tutarında para olmalıdır. Başvuru sahiplerinin söz konusu Kore seyahati sırasında doğacak tüm masrafların karşılanabileceğini gösteren ve son 6 aya ait banka hesap dökümü belgelerini ibraz etmeleri gerekir.

Güney Kore vize başvuru dosyasında sunulan banka hesap dökümü belgelerinin Türkiye’de yer alan bankalardan birinden alınmış olması ve başvuru sahibinin adına olması gerekliliği bulunmaktadır. Güney Kore vize başvuruları için araç, emeklilik, mülk sahipliği ve maaş belgeleri maddi durum belgesi olarak kabul edilmemektedir.

D-2 ve D-4 vize türleri hariç olmak üzere, tüm Güney Kore vizesi başvuruları için maddi durum yeterlilik belgelerinin sunulması şartı vardır. Güney Kore çalışma vizesine başvuruda bulunan kişilerin başvuru dosyası içerisinde sunduğu iş sözleşmesinde maaş tutarı belirtilmiş ise kişinin ek olarak maddi durum belgesi sunmasına gerek bulunmamaktadır.

Güney Kore Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Güney Kore vize başvuru ücreti; kısa süreli Güney Kore vize türleri için 40 dolar ve uzun süreli vize türleri için 60 dolar olarak belirlenmiştir.

Güney Kore vize başvuru işlemlerinin tamamlanması için ödenmesi gereken vize harcı ilgili konsoloslukta yapılan vize başvuru işlemleri sırasında nakit olarak ödenebilir. Kredi kartı ile Güney Kore vize ücreti ödemesi yapılamamaktadır.

2022 yılı için Güney Kore Cumhuriyeti vize başvurularında; vize harcı, başvuru formu doldurma, otel ve uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası, gerekli görüldüğü durumlarda yeminli tercüme ve danışmanlık ücreti dahil olmak üzere toplam Kore vize fiyatları ortalama 125 dolar tutmaktadır.

Kore Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Kore vize başvurusu şahsen ya da akredite acenteler aracılığı ile Türkiye Cumhuriyeti’nde yer alan Güney Kore dış temsilciliklerine müracaat ederek ya da Güney Kore'de yer alan bir sponsor tarafından Güney Kore vize portalı üzerinden yapılır.

Güney Kore Vize İşlemleri için Aracı Kurum Var Mıdır?

Güney Kore vize işlemleri için aracı kurum yoktur.

Güney Kore için Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Güney Kore için vize randevusu trvisa@mofa.go.kr e-posta adresine randevu talep maili gönderilerek alınır. Kore vizesi randevu talep maili içerisinde başvuru sahibinin; ad ve soyad, uyruk ve pasaport numarası bilgilerinin belirtilmesi gerekmektedir. Güney Kore randevu talep mailinin başlığı "(Vize Randevu Talebi) Vize Tipi, Kalınacak Süre" biçiminde olmalıdır.

Kore Vize Randevusu İptal Edilebilir Mi?

Kore vize randevusu iptal edilebilmektedir, ancak iptal işlemi için belirlenmiş olan randevu tarihinden en az 2 gün önce e-mail yolu ile ilgili kişilerin bilgilendirilmesi gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığı ile yapılan Güney Kore vize başvurularında randevu iptali veya tarih değişikliği için ilgili vize danışmanının mail ya da telefon ile aranarak bilgilendirilmesi yeterli olmaktadır.

Güney Kore Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Güney Kore vizesi en az 14 gün içerisinde çıkmaktadır. Vize başvuru sahiplerinin Güney Kore vize başvuru dosyasında eksik belge ibraz etmiş olması gibi durumlar vize çıkış süresini uzatabilmektedir.

Eksik belge ile Güney Kore vizesine başvuruda bulunmuş olan kişilere belgeleri tamamlamaları için 3 iş günü süre verilmektedir; gerekli süre zarfı içerisinde eksik evrakları tamamlamayan başvuru sahiplerinin Güney Kore vize başvurusu iptal edilebilmektedir.

Kore Vize Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Kore vize takip ve sorgulama işlemi online olarak https://www.visa.go.kr/openPage.do?MENU_ID=10301 adresi üzerinden yapılır. Güney Kore vize başvuruları takip ve sorgulama işlemleri sırasında online portalda; pasaport numarası, elektronik form başvuru numarası veya kayıt numarasının, ad soyadın ve doğum tarihinin girilmesi ve başvuru türü seçilmesi gereklidir.

Kore vize takip ve sorgulama işlemi ekran görseli aşağıda verilmiştir.

Kore Vize Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?
Kore Vize Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak yapılan Güney Kore vize başvuruları hem online olarak hem de 5 aşamalı SMS bilgilendirme servisi ile takip edilip sorgulanmaktadır.

Güney Kore Vize Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Güney Kore vize sonucu pasaport iade işlemleri yapıldıktan sonra öğrenilir. Vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından kişilerin ilgili dış temsilciliklerden pasaportlarını teslim almaları gerekmektedir.

Onaylanmış bir Güney kore vizesi örneği aşağıda verilmiştir.

Güney Kore Vize Sonucu Nasıl Öğrenilir?
Güney Kore Vize Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Kore Vize Uzatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kore vize uzatma işlemi mevcut Kore vizesinin geçerlilik süresinin bitimine en az 2 ay kala ilgili Kore göçmenlik ofisine başvurularak yapılır. Güney Kore vizeleri için vize uzatma işlemi başvurularında; pasaport, başvuru formu, yabancı uyruklu kişilerin kayıt kartı ve sahip olunan vize türüne bağlı olarak istenebilecek diğer evrakların ibraz edilmesi gerekir.

Güney Kore Vizesi Ret Nedenleri Nelerdir?

Güney Kore vizesi ret nedenleri aşağıda listelenmektedir.

 • Güney Kore vize başvuru evraklarının eksik ya da hatalı ibraz edilmiş olması
 • Başvuruda bulunulan vize türünün kişinin seyahat amacına uygun olmaması
 • Vize başvuru sahibinin Güney Kore’ye seyahat etmek için geçerli bir sebebi bulunmaması
 • Kişinin Güney Kore seyahatinin ardından kendi ülkesine geri döneceğini gösteren durumların kanıtlanmamış olması
 • Güney Kore vize başvuru sahibininin pasaportunun geçersiz olması
 • Başvuru sahibinin daha önceki tarihlerde yapmış olduğu Güney Kore seyahatleri sırasında ülkenin kanunlarını çiğnemiş olması

Güney Kore Vize Ret Kararına İtiraz Edilebilir Mi?

Güney Kore vize ret kararına itiraz edilebilmektedir.

Kore vize reddi üzerine, ret kararından itibaren 30 gün içerisinde, ilgili konsolosluğa bir itiraz dilekçesi yazılarak bir itiraz dilekçesi ile vize reddine itiraz etmek mümkündür.

Sık Sorulan Sorular

Güney Kore seyahatleri ve vize işlemleri ile alakalı merkezimize en sık yöneltilen sorulara ve uzman danışmanlarımız tarafından verilen cevaplara aşağıda yer verilmiştir.

Kore'ye Girişte COVID-19 Kısıtlamaları Sürüyor Mu?

Kore’ye girişte Covid-19 kısıtlamaları dahilinde karantina zorunluluğu 8 Haziran 2022 tarihinde kaldırılmıştır. Güney Kore’ye seyahat etmek isteyen kişilerin uçağa binmeden önce negatif PCR test sonucu gösterme zorunluluğu halen uygulanmaya devam etmektedir.

Kore’ye giriş yapacak yabancı ülke vatandaşlarının, gerekli olduğu durumlarda kişilere karantina servisi sağlanabilmesi için https://cov19ent.kdca.go.kr/cpassportal/ web sitesi üzerinden Q-kod (Q-Code) kaydı oluşturmaları gerekir.

Güney Kore'ye Gittikten Sonra Kayıt Yaptırılmalı Mıdır?

Güney Kore’ye gittikten sonra kişilerin ülkede kalmak istediği süreye bağlı olarak kayıt yaptırılması gerekir. Güney Kore’ye kısa süreli bir vize türü ile seyahat eden ve ülkede 90 günden az bir süre ile kalan kişilerin kayıt yaptırmalarına gerek bulunmamaktadır.

Kore Cumhuriyeti’nde uzun süreli bir vize türü ile 90 günden fazla bir süre kalacak kişilerin ülkeye giriş yaptıktan sonra 90 gün içerisinde konakladıkları bölgede yer alan göçmenlik bürosuna müracaat ederek kayıt yaptırmaları gerekir.

Seul Aktarmalı Uçuşlarda Vize Gerekli Midir?

Seul aktarmalı uçuşlarda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize gerekli değildir.

Güney Kore ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması yapılmıştır. Vize muafiyet anlaşması nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Güney Kore başkenti Seul ya da diğer Güney Kore şehirlerinden yapacakları aktarmalı uçuşlarında Seul vize ya da transit vize başvurusu yapmalarına gerek bulunmamaktadır.

Kore Cumhuriyeti Kapıda Vize Veriyor Mu?

Kore Cumhuriyeti kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır.

Güney Kore Express Vize Veriyor Mu?

Güney Kore express vize uygulaması bulunmamaktadır.

Kore Yeniden Giriş İzni Nedir?

Kore yeniden giriş izni, gerekli süre zarfı içerisinde Güney Kore’ye giriş yapmayan vize hamillerinin ülkeye giriş yapabilmesi için verilen izin türüdür. Uzun süreli Güney Kore vizesi hamillerinin, vizenin verildiği tarihten sonra 3 ay içerisinde Güney Kore’ye giriş yapmaları gerekmektedir.

Gerekli süre zarfında Güney Kore’ye giriş yapmamış olan kişilerin Güney Kore vizeleri geçersiz olarak kabul edilmektedir. Uzun süreli Güney Kore vizesi hamillerinin, vizelerinin çoklu giriş türünden olmadığı durumlarda Adalet Bakanlığı'na başvuruda bulunarak Kore yeniden giriş izni almaları gerekir.

Kore Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Akredite danışmanlık şirketi Vizem.net, Türkiye Cumhuriyeti'nden Güney Kore vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişilere vize evrakların hazırlanmasından vize takip işlemlerine kadar olan tüm süreç için danışmanlık hizmeti vermektedir. Vizem.net'in İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Mersin'de bulunan ofislerini ziyaret ederek ya da kuruma çağrı merkezinden ulaşarak vize danışmanlık hizmeti alınabilmektedir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Güney Kore Vize Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Güney Kore vize danışmanlık ücreti; kısa süreli Güney Kore vize başvuruları için 50 dolar ve uzun süreli Güney Kore vize başvuruları için ise 75 dolardır.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: