Güney Kore İş Vizesi

2023 Yılında Güney Kore İş Vizesi Başvuru Süreci 2023

Güney Kore iş vizesi, Güney Kore’de çalışmak için alınan kısa süreli bir vize türüdür. Güney Kore iş vizesi aynı zamanda C-2 vizesi olarak bilinmektedir. Güney Kore iş vizesi sahipleri sergilere ve konferanslara, kendi şirketinin veya bağlantılarının olduğu şirketlerin iş toplantılarına ve iş ile ilgili ekstra etkinliklere katılma gibi haklardan yararlanmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti ile Güney Kore Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması yapılmıştır. Türk vatandaşlarının vize muafiyeti anlaşması sayesinde Güney Kore ile ticaret amaçlı seyahatlerde vize almalarına gerek olmamaktadır. Güney Kore’ye ticari amaçla gidecek Türk vatandaşlarının seyahatleri öncesinde online Kore elektronik seyahat iznine (K-ETA) başvuru yapmaları gerekmektedir. K-ETA vizesi sahibi Türk vatandaşlarının Güney Kore’ye 2 yıl geçerli olacak şekilde giriş yapma hakkı bulunmakta ve her girişte ülkede 90 güne kadar kalma imkanı tanınmaktadır.

Türkiye'de yaşayan, Güney Kore'ye ticari amaçlarla seyahat edecek ve vizeye tabi olan Türkiye’de oturumu bulunan yabancı uyruklu kişiler, Güney Kore iş vizesi başvuru işlemlerinde Vizem.net'ten danışmanlık hizmeti alabilmektedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Kimler Güney Kore Ticari Vizesine Başvurabilir?

Güney Kore ticari vizesine kimlerin başvurabileceği aşağıda listelenmiştir.

 • Doğrudan yurtiçi yatırımla işbirliği içerisinde veya yabancı bir şirketin şubesini kuracak kişiler
 • Kendi işini satın alacak kişiler
 • Kendi işini yapan ve alım yapacak kişiler
 • Güney Kore kamu veya özel kuruluşları tarafındandanışmanlıkveya sözleşme için davet edilen kişiler

T.C. Vatandaşları Kore İş Vizesine Tabi Midir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 günü geçen seyahatlerde Kore iş vizesi almalıdır. Türk vatandaşlarının Güney Kore’ye yapacakları iş seyahat süresi 90 günün altında kalıyor ise Güney Kore iş vizesi almaları gerekmemektedir. 90 günün altındaki iş seyahatleri için Türk vatandaşlarının online olarak Güney Kore elektronik seyahat iznine (K-ETA) başvurmaları gerekmektedir.

Güney Kore İş Vizesi Başvuru Şartları Nelerdir?

Güney Kore iş vizesi başvuru şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Güney Kore’ye seyahat etmek isteyen kişilerin geçerli bir nedeni olmalı ve iyi niyetlerini kanıtlamaları gerekmektedir.
 • Güney Kore’de konaklanan süre boyunca kendisine ve bakmakla yükümlü olduğu kişilere ait masrafları karşılamaya yetecek mali gücünün olduğunu göstermesi gerekmektedir.
 • Güney Kore seyahatinden sonra ülkesine geri dönmesine neden olan bağlayıcı nedenleri olmalıdır.
 • Sabıka kaydının temiz olması ve kişiliğinin iyi bir izlenim vermesi gerekmektedir. Yetkililer Güney Kore iş vizesi başvuru sürecinde PCC adındaki polis seyahat izin belgesi isteyebilmektedir.
 • Yetkililerin talep ettiği asgari sağlık koşullarının sağlanması gerekmektedir.
 • Güney Kore’de iş yapılan şirketten geçerliliği bulunan bir davet alınması gerekmektedir.

Kore Ticari Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kore ticari vize başvurusu şahsen veya akredite acenteler aracılığı ile Türkiye’deki Güney Kore Konsolosluğuna yapılmaktadır. Güney Kore iş vizesi başvurusu sahiplerinin Güney Kore ticari vizesi için gerekli evrakları hazırladıktan sonra Türkiye’deki Güney Kore konsolosluklarından vize randevusu almaları gerekmektedir.

Güney Kore ticari vize başvurusu için alınan randevuya ilgili gün ve saatte gidip evrak tesliminin yapılması ve vize ücreti ödenmesinin ardından ticari vize başvuru işlemi tamamlanmaktadır.

Kore Ticari Vize Evrakları Nelerdir?

Kore ticari vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Güney Kore ticari vize başvuru formu: Eksiksiz olarak, doğru bilgilerle ve Korece veya İngilizce dillerinde doldurulması gerekmektedir.
 • Pasaport: En az 6 ay süreli geçerlilik süresi kalan pasaportun aslı ve fotokopisi sunulmalıdır.
 • Fotoğraf: Güncel ve pasaporta uygun, 35x45 mm boyutlarında arka planı beyaz iki adet renkli fotoğraf istenmektedir.
 • İkametgah: Daimi ikametgah belgesinin (çalışma izni veya öğrenim izin belgesi) aslı ve fotokopisi talep edilmektedir.
 • Şirket mektubu: Koreli birşirkettarafından iş seyahatinin amacının açıklandığı ve Güney Kore iş vizesi başvurusu yapan kişiye gönderilen firmanın antetli kâğıdına basılmış davet mektubu ve faaliyet gösterilecek işin ayrıntıları gerekmektedir.
 • Güney Kore ticari vizesi harcı: Güney Kore iş vizesi randevusu tarihinde 40 ABD doları tutarının ödenmesi gerekmektedir.
 • Ek talepler: Güney Kore iş vizesi başvurusu sahibinin istihdam süresi ve unvanı, öngörülen kalış süresi, banka hesap dökümü, Kore’deki irtibat kişisi, açık adresi ve telefon numarası sunulması istenebilir.
 • Ulaşım detayları: Bir seyahat acentesi ya da havayolu şirketi tarafından hazırlanmış uçuş programı istenmektedir. Güney Kore iş vizesi başvurusu sahiplerinin Güney Kore ticari vize başvuruları onaylanana kadar bilet satın almamaları tavsiye edilmektedir.
 • Şirkete dair belgeler: Koreli ev sahibi şirketin ticaret sicili, kuruluşu ile ilgili belgeler ve detaylar istenmektedir.

Güney Kore İş Vizesi Başvurusu için Randevu Nasıl Alınır?

Güney Kore iş vizesi başvurusu için randevular trvisa@mofa.go.kr adresinden talep maili atılarak alınmaktadır. Güneş Kore iş vizesi başvurusu için atılan mail başlığına “(Vize Randevu Talebi) Vize Tipi. Kalınacak Süre” formatında bilgiler girilmeli ve içeriğinde başvuran kişinin adı-soyadı, uyruğu ve pasaport numarası belirtilmelidir. Güney Kore iş vizesi başvuru mail içeriğine telefon numarası ve yerleşim yeri bilgisi girilmesi tavsiye edilmektedir. Güney Kore iş vizesi başvurusu için alınan randevunun iptali veya değişikliğinin randevu tarihinden en az 2 gün önceye kadar ilgili maili Güney Kore iş vizesi başvuru makamına iletilmesi gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Güney Kore iş vizesi başvuruları için vize randevusu alma işlemi Vizem.net danışmanları tarafından başvuru sahibi adına yapılmaktadır.

Kore Cumhuriyeti Ticari Vize Ücreti Ne Kadardır?

Kore Cumhuriyeti ticari vize başvuru ücreti 2020 yılı için 40 ABD dolarıdır ve vize randevusu sırasında nakit olarak Güney Kore Konsolosluğu vize birimine ödenmesi gerekmektedir. Güney Kore vize başvurularında kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

2022 yılı için vize harcı, seyahat sigortası, otel ve ulaşım rezervasyonları, gerekli görüldüğü durumlarda yeminli tercüme ve danışmanlık ücreti dahil Güney Kore iş vizesi için yapılan tüm masraflar ortalama 125 ABD doları tutmaktadır.

Kore Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kore ticari vizesi genellikle 4 günde sonuçlanmaktadır.

İş seyahati için başvuru yapmış Güney Kore iş vizesi başvurusu sahipleri taraflarına pasaport iadesi yapıldıktan sonra Güney Kore vize sonucu hakkında bilgi alabilmektedir.

Güney Kore İş Vizesi Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Güney Kore iş vizesi takip ve sorgulama işlemi https://www.visa.go.kr/openPage.do?MENU_ID=10301 adresi üzerinden gerekli bilgilerin girilmesinin ardından yapılmaktadır. Pasaport numarası, başvuru numarası veya fatura numarası ile takip ve sorgulama işlemi yapılırken, Güney Kore iş vizesi sonucu yalnızca pasaport teslimi ile öğrenilmektedir.

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak yapılan Güney Kore ticari vize başvuruları hem online vize takibi ile hem de 5 aşamalı SMS servisi ile takip edilip sorgulanmaktadır.

Güney Kore İş Vizesi Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?
Güney Kore İş Vizesi Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Güney Kore Ticaret Vizesi Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Güney Kore ticaret vizesi hamillerine en fazla 3 aylığına geçerli olmak üzere verilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Güney Kore ticari vizesi hakkında merkezimize en sık yöneltilen sorulara ve yanıtlarına aşağıda yer verilmiştir.

Güney Kore Sözleşmeli Ticari Vize Nedir?

Güney Kore sözleşmeli ticari vize Koreli bir şirkete (müşteri veya tedarikçi olarak) atanan ve uygun bulunan yabancı uyruklu kişilere verilen ve denizaşırı bir şirketin büyük endüstriyel makine ve ekipmanlarının veya maddi olmayan ürünlerin tedariki veya satın alınması için büyük anlaşmalara imza atılması gibi süreçleri kapsayan uzun vadeli bir vizedir. Güney Kore sözleşmeli ticari vizesi D-9 vizesi olarak da bilinmektedir.

Güney Kore sözleşmeli ticari vizesine başvurmak için uygun kriterlere sahip başvuru sahipleri, yabancı ticaret kanunu ve yabancı ticaret kontrol yönetmeliği gereğince Kore Ticari Birliği Başkanlığı tarafından bir kimlik numarası verilen yabancı tüccarlar; ticaret gibi kâr amaçlı işletmeler kurmak veya yönetmek isteyen kişiler; gemi yapım ve endüstriyel ekipmanlar (makineler) için kurulum, işletim, onarıma yönelik teknolojik rehberlik veya denetim hizmetleri sağlamak üzere Kore’de bulunan kamu veya özel kuruluşlara gönderilen kişilerdir.

Kore'ye Express İş Vizesi Alınabilir Mi?

Kore’ye express iş vizesi alınamaz. Kore’de acil veya express iş vizesi uygulaması bulunmamaktadır ve vize işlemleri ortalama 4 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Ticari Vize ile Güney Kore'de Çalışılabilir Mi?

Hayır, ticari vize ile Güney Kore’de çalışılamaz. Güney Kore ticari vizesi sadece doğrudan yurtiçi yatırımlar yapma veya yabancı bir şirketin şubesini kurma, kendi işini satın alma, kendi işini yapma niyetini belirterek Güney Kore’de alım yapma ve Güney Kore’ye iş danışmanlığı alma veya sözleşme yapma için yerel resmi/özel kurumlar tarafından davet edilen kişilere iş faaliyetlerini gerçekleştirme izni vermektedir.

Güney Kore’de çalışmak isteyen kişilerin bir iş sözleşmesi bulunması gerekmektedir. Güney Kore’de çalışabilmek için kişilerin Güney Kore çalışma izni veren bir çalışma vizesi edinmesi şartı koşulmaktadır.

Turistik Vize ile Güney Kore'de Ticaret Yapılabilir Mi?

Turistik vize ile Güney Kore’de ticaret yapılamamaktadır. Turist vizesi Güney Kore’de yalnızca turistik amaçlar için kullanılmaktadır.

Güney Kore’ye eğlence veya turizm amacı ile giren kişilerin ilgili vizeye başvurması gerekmektedir. Güney Kore turistik vizesi başvuru sahiplerine Güney Kore turist vizesi ile 90 güne kadar ülkede kalma hakkı tanınmaktadır. Güney Kore’de turist vizesi ile yapılabilecek aktiviteler arasında tatil yapmak, bir ülkeden diğerine geçiş yapmak, Güney Kore’deki bir hastanede tedavi hizmeti almak, bir aile üyesini veya arkadaşı ziyaret etmek ve dini, kültürel, müzik veya sportif etkinliklere katılım gibi çeşitli faaliyetler bulunmaktadır.

Medya Çalışanları Hangi Kore Vizesini Almalıdır?

Medya çalışanları Güney Kore’ye seyahat için mesleki basın vizesi alabilmektedir. Güney Kore’de geçerli basın vizesinin kısa ve uzun süreli olarak iki tür uygulaması bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Güney Kore’de geçici süreli geçerliliği bulunan basın vizesi almalarına gerek bulunmamaktadır. Güney Kore’ye gazetecilik yapmak için gidecek Türkiye Cumhuriyati vatandaşlarının seyahatleri öncesinde online olarak K-ETA (Kore elektronik seyahat izni) başvurusu yapmaları gerekmektedir. Güney Kore uzun süreli basın vizesi için Türkiye Cumhuriyeti. vatandaşlarına yönelik bir muafiyet söz konusu olmadığı için Türk vatandaşlarının Güney Kore basın vizesi başvurusunu yapmaları gerekmektedir.

Güney Kore Ticaret Ateşeliği Nerededir?

Güney Kore Ticaret Ateşeliği, Vivien Bld. 4 fl. Seobingo-dong, Yongsan-gu, Seoul-Republic of Korea adresinde bulunmaktadır. Güney Kore Ticaret Ataşeliğinin 8227941382 telefon numarasından ve 8227962177 fax numarasından ulaşmak mümkündür. Güney kore Ticaret Ateşeliğinin mail adresi seul@ekonomi.gov.tr’dir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: