Güney Kore Dil Eğitmeni Vizesi

Güney Kore Dil Eğitmeni Vizesi Başvuru Süreci 2023

Güney Kore dil eğitmeni vizesi Kore'ye İngilizce veya diğer yabancı dilleri öğretmek için gelen yabancı ülke vatandaşlarına verilen vize türüdür. Güney kore dil eğitmeni vizesi E-2 vizesi olarak da adlandırılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Güney Kore dil eğitmeni vizesi alabilmesi için Kore'de Türkçe dil eğitimi verecek olması gerekmektedir.

Vizem.net, Türkiye'den yapılan Güney Kore yabancı dil eğitmeni (E-2) vizesi başvurularında danışmanlık hizmeti sunan yüksek onay oranlı akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kore Dil Eğitmeni Vizesi Kimlere Verilir?

Kore dil eğitmeni vizesi Güney Kore'ye yabancı dil öğretmek için gelen yabancı ülke vatandaşlarına verilmektedir. Kore dil eğitmeni vizesi; Adalet Bakanlığı tarafından belirlenen nitelikleri taşıyan ve yabancı dil enstitüsüne bağlı dil araştırma enstitüsü, ilköğretim ve üzeri eğitim enstitüsü veya bir işletmeye bağlı dil eğitim enstitüsünde konuşma dili öğretmeyi planlayan kişi şirket veya diğer eşdeğer kuruluşlara verilmektedir. Adalet Bakanı tarafından belirlenen nitelikleri taşıyan ve Milli Eğitim Bakanlığı ile ilk, orta veya lisede asistan olarak yabancı dil öğretmek üzere iş sözleşmesi imzalayan kişiler, Güney Kore dil eğitmenliği vizesine başvuru yapma hakkına sahiptir.

Güney Kore dil eğitmenliği vizesi, yabancı dil enstitüsünde, ilkokuldan daha yüksek bir eğitim enstitüsünde veya bir işletmeye bağlı dil eğitim enstitüsünde dil öğretmeyi planlayan bir kişiler tarafından alınabilmektedir.

T.C. Vatandaşları Kore'ye Dil Eğitmeni Vizesi ile Gidebilir Mi?

T.C. vatandaşları Kore’ye dil eğitmeni vizesi ile sadece Türkçe öğretmek amacıyla gidebilmektedir. T.C. vatandaşlarının Kore’ye dil eğitmeni olarak gidebilmesi için uygun bir üniversitede veya kurumda Türkçe dil eğitmeni kontenjanı olması ve buraya yapılan başvurunun kabul edilmesi gerekmektedir.

T.C. Vatandaşı İngilizce Öğretmenleri Kore'de İngilizce Eğitimi Verebilir Mi?

T.C. vatandaşı İngilizce öğretmenleri, Kore’de İngilizce eğitimi verememektedir. Kore'ye İngilizce eğitmeni olarak gidebilecek kişilerin ana dilinin İngilizce olması gerekmektedir. Kore'ye Amerika, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, İngiltere, İrlanda ve Güney Afrika’dan İngilizce eğitmeni olarak gidilebilmektedir.

Güney Kore'de Dil Eğitmenliği için Vize Başvuru Şartları Nelerdir?

Güney Kore’de dil eğitmenliği için vize başvuru şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Güney Kore dil eğitmeni vizesine başvuran kişinin öğreteceğidilin ana dil olduğu bir ülkenin vatandaşı olması gerekmektedir. İngilizce öğretmenleri için sadece ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, İngiltere, İrlanda ve Güney Afrika vatandaşları kabul edilmektedir.
 • Dil eğitmenliği yapacak kişinin öğretim dilinin ana dil olduğu ülkede en az 10 yıl veya daha fazla ikamet etmiş olması gerekmektedir.
 • Dil eğitmenliği yapacak kişinin, akredite bir okuldan mezun olması ve en az bir lisans derecesine sahip olması gerekmektedir. Güney Kore dil eğitmenliği vizesi başvurusunda geçici bir derece veya mezuniyet mektubu kabul edilmemektedir.

Kore'de Yabancı Dil Eğitmen Vizesi için Eğitmenlik Sertifikası Gerekir Mi?

Kore’de yabancı dil eğitmen vizesi için eğitmenlik sertifikası gerekmemekte, ancak işverenler öğretmenlik sertifikası olan kişilere öncelik vermektedir.

Kore Cumhuriyeti Dil Eğitmeni Vizesi Nasıl Alınır?

Kore Cumhuriyeti dil eğitmeni vizesi Güney Kore'deki bir eğitim kurumu ile iş sözleşmesi yapılması halinde alınmaktadır. Kore Cumhuriyeti dil eğitmeni vizesi alınabilmesi için iş sözleşmesi yapılmasının ardından gerekli evrakların hazırlanması ve Güney Kore Konsolosluğundan vize randevusu alınması gerekmektedir. Kore Cumhuriyeti dil eğitmeni vize randevusu sırasında mülakat yapılmaktadır. Kore Cumhuriyeti dil eğitmeni vize randevusu mülakatı sonrasında gerekli evrakların teslim edilmesi ve vize ücretinin ödenmesi ile vize başvuru işlemleri tamamlanmaktadır.

Kore Yabancı Dil Eğitmeni Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Kore yabancı dil eğitmeni vizesi başvuru evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Onaylı adli sicil kaydı
 • Üniversite diplomasının onaylı kopyası
 • Resmi olarak mühürlenmiş ayrı zarflarda 2 adet üniversite transkripti
 • Güney Kore dil eğitmeni vizesi başvuru formu
 • İmzalanmış iş sözleşmesi
 • 4 adet pasaport ölçülerinde vesikalık fotoğraf ve 2 adet 2 inç x 2 inç ölçülerinde fotoğraf
 • En az 6 ay geçerliliği olan ve en az 1 boş sayfası olan pasaport
 • Pasaportun kimlik bilgileri sayfasının kopyası
 • Orijinal ıslak imzalı sağlık beyanı
 • Başvuru sahibininözgeçmişi
 • Eğitim kurumu tarafından verilen vize onay numarası

Güney Kore Dil Eğitmeni Vizesi için Vize Onay Numarası Nasıl Alınır?

Güney Kore dil eğitmeni vizesi için vize onay numarası başvuru sahibi adına eğitimin verileceği okul ya da eğitim kurumu tarafından alınmalıdır. Güney Kore dil eğitmeni vizesi onay numarasının alınabilmesi için gerekli evrakların Güney Kore’de bulunan eğitim kurumuna teslim edilmesi gerekmektedir. Güney Kore dil eğitmeni vize onay numarası 7-10 gün içinde çıkmaktadır.

Güney Kore Dil Eğitmeni Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Güney Kore dil eğitmeni vizesi başvuru ücreti 60 dolardır. Güney Kore dil eğitmeni vize ücreti randevu sırasında dolar cinsinde ve nakit olarak Güney Kore Konsolosluğu vize birimine ödenmelidir, kredi kartı ile yapılan ödemeler kabul edilmemektedir.

2022 yılı için tüm vize harcı, seyahat sağlık sigortası, ulaşım rezervasyonları, gerekli görüldüğü durumlarda yeminli tercüme ve danışmanlık ücreti dahil olmak üzere Güney Kore dil eğitmeni vizesi masrafları ortalama 125 dolar tutmaktadır.

Kore Yabancı Dil Öğretmeni Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kore yabancı dil öğretmeni vizesi 14 iş günü içinde çıkmaktadır.

Kore Cumhuriyeti Dil Eğitmeni Vize Başvurusu Nasıl Sorgulanır?

Kore Cumhuriyeti dil eğitmeni vize sorgulama işlemi online olarak

https://www.visa.go.kr/openPage.do?MENU_ID=10301 web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Kore Cumhuriyeti dil eğitmeni vizesi için doldurulması ve seçilmesi gereken bilgiler; e-posta örneği​, ad-soyad, uyruk, pasaport numarası, telefon numarası ve yerleşim yeri olarak sıralanmaktadır.

Kore Cumhuriyeti Dil Eğitmeni Vize Başvurusu Nasıl Sorgulanır?
Kore Cumhuriyeti Dil Eğitmeni Vize Başvurusu Nasıl Sorgulanır?

Vizem.net danışmanlık hizmeti kapsamında yapılan Güney Kore dil eğitmeni vizesi başvurularında uzman danışmanlar başvuru sahibi adına vize randevusu almaktadır.

Güney Kore Dil Eğitimeni Vizesi Kaç Aylık Verilir?

Güney Kore dil eğitmeni vizesi başvuru sahibinin iş sözleşme süresinden 1 ay fazla olacak şekilde en fazla 2 yıllığına verilmektedir. Örnek olarak Güney Kore dil eğitmeni vizesi için 12 aylık bir iş sözleşmesi bulunan başvuru sahibine 13 aylık vize verilmektedir.

Yabancı Dil Eğitmeni Vizesi ile Kore'ye Gittikten Sonra Ne Yapılmalıdır?

Yabancı dil eğitmeni vizesi ile Kore’ye gittikten sonraki 90 gün içerisinde yaşanılan yerde bulunan bölgesel göçmen ofisine kayıt yaptırılması gerekmektedir. Güney Kore yabancı dil eğitmeni vizesi sahipleri, ülkeye varış tarihinden itibaren 90 gün içerisinde medikal check-up yaptırmalıdır.

Ziyaret Vizesi Sahipleri Kore'de Yabancı Dil Eğitimi Verebilir Mi?

Ziyaret vizesi sahipleri uygun şartları sağladıkları sürece Kore’de yabancı dil eğitimi verebilmektedir. Kore'ye aile ziyareti, evlilik, Kore kültürünü barındıran kişi bilinen adı ile F-4 vizesi ve benzeri ziyaret vizesi türlerinden biri ile gelen kişilerin eğitim kurumlarının şartlarını sağlamaları durumunda yabancı dil eğitmeni vizesi almalarına gerek kalmadan dil eğitimi verebilmektedir.

Güney Kore kültürünü barındıran kişilere yönelik vize Güney Kore F-4 vizesi olarak adlandırılmaktadır. F-4 vizesi önceden Güney Kore vatandaşlığı almış fakat feragat etmiş veya ebeveynlerinden ya da onların ailesinden birinin vatandaşlığı bulunan kişilerin alabileceği bir vize türüdür.

Güney Kore'de Yabancı Dil Öğretmenlerinin Maaşları Ne Kadardır?

Güney Kore'de yabancı dil öğretmenlerinin maaşı ayda 1.350 ile 3.100 dolar arasında değişmektedir.

Güney Kore’de Türkiye ve çoğu Avrupa ülkesine kıyasla öğretmenler daha yüksek maaş almaktadır. Bir devlet okulunda, özel okulda, üniversitede veya uluslararası bir okulda öğretmenlik yapılmasına bağlı olarak Güney Kore öğretmen maaşları değişiklik göstermektedir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: