Güney Kore Öğrenci Vizesi

Güney Kore Öğrenci Vizesi Başvuru ve Danışmanlık Hizmetleri

Güney Kore öğrenci vizesi, Güney Kore’de eğitim görmek ve diploma almak isteyen kişilerin başvurabileceği bir vize türüdür. Güney Kore öğrenci vizesi aynı zamanda D-2 vizesi olarak bilinmektedir.

Uluslararası ülkelerden değişim programıyla gelerek Güney Kore’de okumak isteyen kişiler, Güney Kore’nin teknolojik açıdan gelişmiş bir ülke olması, eğitim ve yaşam masraflarının Asya ülkelerine kıyasla nispeten daha uygun olması, değişim öğrencilerine burs imkanı tanınması, eğitim hayatından sonra iş fırsatları sunması, okurken yarı zamanlı çalışmaya izin verilmesi ve eğitim kalitesinden ödün verilmemesi nedeniyle Güney Kore’yi tercih etmektedirler. Güney Kore’de eğitim alan kişiler ülkenin sunduğu gibi imkanlardan faydalanırken uluslararası geçerliliği bulunan eğitim kurumlarından diploma veya dil sertifikası alabilmektedir.

Son 5 yıl içinde akredite acente Vizem.net danışmanlığında başvurulan 347 Güney Kore öğrenci vizesi başvurusundan 290'ı için vize onayı alınmıştır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kore Öğrenci Vizesi Başvuru Şartları Nelerdir?

Kore vizesi başvuru şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Güney Kore’deki bir eğitim kurumu tarafından yazılmış bir kabul mektubu alınması gerekmektedir.
 • Güney Kore öğrenci vizesine başvuran kişinin adli sicil kaydının ve sabıka geçmişinin temiz olması gerekmektedir.
 • Güney Kore’deki eğitim ve yaşam masraflarını karşılayacak finansal güce sahip olunması gerekmektedir.
 • Güney Kore öğrenci vizesi alan kişiye konaklayacak yer sağlanması şart koşulmuştur.

Güney Kore D-2 Öğrenci Vizesi Türleri Nelerdir?

Güney Kore D-2 öğrenci vizesi türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Güney Kore lisans eğitimi vizesi (D-2-2)
 • Güney Kore yüksek lisans vizesi (D-2-3)
 • Güney Kore doktora vizesi (D-2-4)
 • Güney Kore doktora sonrası ve akademik araştırmacı vizesi (D-2-5)
 • Güney Kore öğrenci değişim programı vizesi (D-2-6)

Güney Kore Cumhuriyeti Öğrenci Vizesine Nasıl Başvurulur?

Güney Kore Cumhuriyeti öğrenci vizesine başvuracak kişiler, Güney Kore'de eğitim görecekleri kurumdan kabul mektubu alınmasının ardından şahsen veya akredite acenteler aracılığı ile öğrenci vizesine başvurmaktadır. Güney Kore öğrenci vizesi başvurularının Türkiye'de bulunan Güney Kore Konsolosluğunda yapılması gerekmektedir.

Güney Kore öğrenci vizesi başvurusunun yapılabilmesi için gerekli vize evraklarının eksiksiz ve doğru olarak hazırlanması gerekmektedir. Güney Kore öğrenci vizesi için konsolosluklardan vize randevusu alınması, randevu gününde evrak teslimi ve vize ücretinin ödenmesi ile öğrenci vizesi başvuru işlemi tamamlanmaktadır.

Vizem.net eğitim almak üzere Türkiye'den Güney Kore'ye gidecek kişiler için vize evraklarının hazırlanmasından vize takip işlemlerine kadar tüm süreç boyunca danışmanlık hizmeti veren akredite kuruluştur.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Güney Kore Öğrenci Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Güney Kore öğrenci vizesi için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Güney Kore öğrenci vizesi başvuru formu: Eksiksiz olarak, doğru bilgilerle ve Korece veya İngilizce dillerinde doldurulması gerekmektedir.
 • Pasaport: En az 6 ay süreli geçerlilik süresi kalan pasaportun aslı ve fotokopisi sunulmalıdır.
 • Fotoğraf: Güncel ve pasaporta uygun, 35x45 mm boyutlarında arka planı beyaz iki adet renkli fotoğraf istenmektedir.
 • İkametgah: Daimi ikametgah belgesinin aslı ve fotokopisi talep edilmektedir.
 • Kabul mektubu: Koreli bir eğitim kurumu tarafından gönderilmiş antetli kağıda basılmış kabul mektubunda öğrenci vizesi ile yapılacak seyahatinin amacının açıklanması ve alınacak eğitimin ayrıntılarının belirtilmesi gerekmektedir. Güney Kore değişim öğrencisinin eğitim bilgileri ve maddi durumuna dair detaylar kabul mektubunda belgede talep edilmektedir.
 • Güney Kore öğrenci vizesi harcı: Güney Kore öğrenci vizesi randevusu tarihinde 60 ABD doları tutarının ödenmesi gerekmektedir.
 • Maddi referans belgesi: Güney Kore öğrenci vizesi başvuru sahibinin masraflarını karşılayabilecek maddi duruma sahip olduğunu gösterir belge, banka hesap dökümü sunması gerekmektedir.
 • Ulaşım detayları: Bir seyahat acentesi ya da havayolu şirketi tarafından hazırlanmış uçuş programı istenmektedir.
 • Eğitim kurumuna dair belgeler: Kore’de eğitim alacak kişinin gittiği en son okuldan bir yazı veya transkript alarak son eğitim duruma kanıt niteliğinde bir belge alması gerekmektedir.
 • Araştırma detayları: Güney Kore’de belirli çalışma alanlarında araştırma faaliyetinin yapılacağını kanıtlayan belgeler istenebilmektedir.

Güney Kore öğrenci vizesine başvuran kişilerin eğitim alacakları eğitim kurumlarına, kişisel durumlarına ve alınacak eğitimin seviyesine bağlı olarak yukarıdakilere ek evrak sunmaları istenmektedir.

Kore Cumhuriyeti Öğrenci Vizesi için Kabul Mektubu Nasıl Olmalıdır?

Kore Cumhuriyeti öğrenci vizesi için kabul mektubu, Güney Kore Cumhuriyeti’nde eğitim alınacak üniversite veya kurum tarafından başvuru sahibi öğrenci adına ve öğrencinin bilgilerini içerecek şekilde yazılmalıdır.

Kore Cumhuriyeti öğrenci vizesi için yazılan kabul mektubu Korece veya İngilizce dillerinde ve PDF çıktısı olarak kabul edilebilmektedir. Kore Cumhuriyeti’nde geçerli olacak öğrenci vizesinin içeriğinde öğrencinin bilgileri, öğrencinin kabul edildiği eğitim programının adı, eğitim programının başlangıç ve bitiş tarihi gibi detaylara yer verilmelidir. Öğrenci vizesi için yazılan kabul mektubu Güney Kore’deki eğitim kurumu tarafından imzalanmış ve mühürlenmiş olmalıdır.

Güney Kore Öğrenci Vizesi için Başvuru Randevusu Nereden Alınır?

Güney Kore öğrenci vizesi için başvuru randevusu trvisa@mofa.go.kr mail adresi üzerinden randevu talep edilerek alınmaktadır. Güney Kore öğrenci vizesi başvurusu için atılan mail başlığına “(Vize Randevu Talebi) Vize Tipi. Kalınacak Süre” formatında bilgiler girilmelidir. Güney Kore öğrenci vizesi başvurusu için atılacak mailin içeriğinde öğrenci vizesine başvuran kişinin adı-soyadı, uyruğu ve pasaport numarası belirtilmelidir. Güney Kore öğrenci vizesi başvuru mail içeriğine telefon numarası ve yerleşim yeri bilgisi girilmesi tavsiye edilmektedir. Güney Kore öğrenci vizesi başvurusu için alınan randevunun iptali veya değişikliğinin randevu tarihinden en az 2 gün önceye kadar Güney Kore Konsolosluğuna iletilmesi gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak başvurulacak Güney Kore öğrenci vizeleri için randevu alma işlemi Vizem.net danışmanları tarafından yapılmaktadır.

Kore Öğrenci Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Güney Kore öğrenci vizesi başvuru ücreti 2022 yılında 60 ABD dolarıdır.Güney Kore öğrenci vizesine ait vize harcının başvuru randevusu esnasında dolar cinsinde, nakit olarak Güney Kore Konsolosluğu vize birimine ödenmesi gerekmektedir. Güney Kore Konsolosluğuna öğrenci vizesi için yatırılan vize harcında kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

2022 yılı için Güney Kore öğrenci vizesi masrafları; vize harcı, seyahat sağlık sigortası, rezervasyon işlemleri, gerekli görüldüğü durumlarda dilekçe yazımı, yeminli tercüme ve danışmanlık ücreti dahil ortalama 125 ABD doları tutmaktadır.

Güney Kore D-2 Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Güney Kore D-2 vizesi ortalama bir ayda çıkmaktadır. Güney Kore’de eğitim almaya gidecek öğrencilerin seyahatleri öncesinde öğrenci vizesi başvurusu yapmaları tavsiye edilmektedir.

Güney Kore Cumhuriyeti Öğrenci Vizesi için Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Güney Kore öğrenci vizesi takip ve sorgulama işlemi https://www.visa.go.kr/openPage.do?MENU_ID=10301 adresi üzerinden gerekli bilgilerin girilmesinin ardından yapılmaktadır. Pasaport numarası, başvuru numarası veya fatura numarası ile Güney Kore öğrenci vizesi için takip ve sorgulama işlemi yapılırken, Güney Kore öğrenci vizesi sonucu yalnızca pasaport teslimi ile öğrenilmektedir.

Güney Kore Cumhuriyeti Öğrenci Vizesi için Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?
Güney Kore Cumhuriyeti Öğrenci Vizesi için Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Vizem.net danışmanlığında yapılan Güney Kore Cumhuriyeti öğrenci vizesi başvurularının takibi hem online olarak hem de 5 aşamalı SMS bilgilendirme servisi ile yapılmaktadır.

Güney Kore Öğrenci Vizesi Ne Kadar Süreliğine Verilir?

Güney Kore öğrenci vizesi hamiline en fazla 2 yıllığına verilmektedir.

Kore Öğrenci Vizesi Uzatılabilir Mi?

Evet, Kore öğrenci vizesi uzatılabilmektedir.

Kore öğrenci vize süresi uzatma işlemi için Güney Kore’de yaşanılan yere bağlı göçmen ofisine mevcut vize süresi bitmeden en az 2 ay önce başvurulmalıdır. Güney Kore yönetmeliklerindeki zaman kurallarının takibini yapmak Kore vize uzatma işlemi yapacak öğrenciler için önem taşımaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Güney Kore öğrenci vizesi hakkında merkezimize en sık sorulan sorulara ve danışmanlarımızın verdiği cevaplara aşağıda yer verilmiştir.

Öğrenci Vizesi Hamiline Kore'de Çalışma Hakkı Verir Mi?

Öğrenci vizesi hamiline Kore’de çalışma hakkı verilmektedir. Güney Kore’de öğrenci vizesi ile bulunan kişiler ülkede yarı zamanlı çalışabilmektedir. Güney Kore’de yarı zamanlı çalışabilmek için değişim öğrencilerinin en az bir dönemi tamamlamış olması gerekmektedir.

Güney Kore’deki değişim öğrencilerinin üniversitelerinin ilgili birimlerinden “Yabancı Öğrencilerin Yarı Zamanlı Çalışma Onay Formu” belgesini talep ettikten sonra bölgelerine yakın göçmenlik bürosuna belgeyi teslim etmeleri gerekmektedir. Güney Kore’de çalışmak isteyen öğrencilerin gerekli belgeleri teslim etmesi ve onay işlemini yapmasının ardından iş başvurusu yapması mümkündür.

Güney Kore'de Dil Eğitimi Almak İsteyenler Öğrenci Vizesi Mi Almalıdır?

Hayır, Güney Kore’de dil eğitimi almak isteyenlerin öğrenci vizesi alması gerekmemektedir. Güney Kore'de dil eğitimi almak isteyenler için farklı vize seçenekleri bulunmaktadır.

Güney Kore’de alınması planlanan dil eğitiminin süresinin 90 günden az olması durumunda turist vizesine, 90 günden fazla sürmesi durumunda genel eğitim veya diğer adı ile D-4 vizesine ve hem dil eğitimi alıp hem çalışmak istenmesi durumunda çalışma tatil vizesine başvurulmaktadır. Hakwon ve Kore dil enstitüleri Güney Kore working holiday vizesi ile Korece eğitimi almak isteyen kişilerin ihtiyaçlarına yönelik bir eğitim hizmeti sunmaktadır.

Güney Kore D-4 Vizesi Öğrenci Vizesine Çevrilebilir Mi?

Güney Kore genel eğitim vizesi, Güney Kore’de genel bir eğitim almak isteyen ve aldıkları eğitimler yüksek öğretim için geçerli değişim programlarına ait D-2 kategorisine dahil edilmeyen kişilere verilen, D-4 vizesi olarak adlandırılan bir vize türüdür. D-4 kodlu Güney Kore genel eğitim vizesi, D-2 kodlu öğrenci vizesine çevrilebilmektedir.

Güney Kore D-4 vizesini öğrenci vizesine çevirmek için ülkede eğitim gören kişilerin bir kuruma başvurması ve bu kurumdan kabul mektubu alması gerekmektedir. Güney Kore öğrenci vizesi almak için Güney Kore D-4 vizesi ile işlem yapmak isteyen kişilerin ilgili Güney Kore göç ofisine şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

Güney Kore Öğrenci Değişim Programları Nelerdir?

Güney Kore Öğrenci Değişim Programları Nelerdir?
Güney Kore Öğrenci Değişim Programları Nelerdir?

Güney Kore öğrenci değişim programları aşağıda listelenmiştir.

 • Kore öğrenci değişim programı (EF Education First)
 • Mevlana öğrenci değişim programı

Türkiye’deki birçok üniversite ile anlaşmalı üniversiteler arasında Mevlana öğrenci değişim programı sayesinde hem yurt içine hem de yurt dışına öğrenci değişimi yapmaktadır. Güney Kore ile anlaşmalı Türk üniversiteler, öğrencilerini küresel bir deneyim yaşamaları için teşvik etmektedirler.

Türkiye ile değişim programı anlaşmaları bulunan ve önde gelen Güney Kore üniversiteleri arasında Incheon Ulusal Üniversitesi, Kaist Üniversitesi, Seoul Üniversitesi, Woosung Üniversitesi, Kyungpook Ulusal Üniversitesi ve Hanyang Ünviersitesibulunmaktadır.

Kore'ye Değişim Öğrencisi Olarak Gideceklerin Sunması Gereken Belgeler Nelerdir?

Kore’ye değişim öğrencisi olarak gideceklerin sunması gereken belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Dil yeterliliğini kanıtlayan belge : Korece veya İngilizce dil yeterliliği belgesinin sunulması gerekmektedir.
 • Finansal yeterlilik belgesi: Öğrenim ücretinin menşe ülkede ödendiğine ve yaşam masrafını karşılamaya finansal olarak yeterli güvencesi bulunduğuna dair belgeler kanıt olarak sunulmalıdır.
 • Tavsiye mektubu : Kore’de eğitim almaya gelen değişim öğrencilerinin kendi ülkelerinde okudukları üniversitenin dekanından bir tavsiye mektubu almaları gerekmektedir.
 • Davet mektubu : Kore’deki değişim öğrencilerinin değişim öğrencisi statülerini kanıtlayan üniversite davet mektubu veya üniversiteler arası öğrenci değişim sözleşmeleri gibi evrakları sunmaları beklenmektedir.
 • Öğrenim belgesi : Kore’ye değişim öğrencisi olarak gelen kişilerin kendi ülkelerindeki üniversitede en az bir dönem tamamladığını onaylayan bir belge sunulmalıdır.

Yukarıda istenen belgeler standart vize belgelerine ek olarak Kore’ye değişim öğrencisi olarak gelme niyetindeki kişiler tarafından sunulmalıdır.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: