Güney Kore Vize Başvuru Formu

Güney Kore Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Güney Kore vize başvuru formu, Türkiye Cumhuriyeti’nden uzun süreli Kore vize başvuruları için doldurulması gereken formdur. Kısa süreli vizeler için Türk vatandaşlarına vize muafiyeti tanınmaktadır; bu sebeple vize başvuru doldurulması gerekmemektedir.

Güney Kore vize başvuru formu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Vize başvuru formunun doğru ve eksiksiz doldurulması olumlu bir vize başvuru sonucu almak için oldukça önemlidir. Yanlış ve eksik bilgi içeren başvuru formları vize reddine neden olmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Güney Kore vize başvuruları için vize başvuru formu Vizem.net danışmanları tarafından doldurulmaktadır.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Kore Vize Başvuru Formu Nereden İndirilir?

Güncel Güney Kore vize başvuru formunu bu bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz. Bu forma ek olarak eğer Vize Onay Belgesi sahibi iseniz bu formu da doldurarak başvuru formunuz ile birlikte sunmanız gerekmektedir.

Kore vize başvuru formu için örnek bir görsel aşağıda verilmiştir.

Kore Vize Başvuru Formu Nereden İndirilir?
Kore Vize Başvuru Formu Nereden İndirilir?

Güney Kore Vize Başvuru Formu Ücretli Midir?

Güney Kore vize başvuru formu ücretsizdir.

Kore Cumhuriyeti Vize Başvuru Formunda İstenen Bilgiler Nelerdir?

Kore Cumhuriyeti vize başvuru formunun 1. bölümünde isim, soyisim, uyruk, cinsiyet, doğum yeri ve tarihi gibi kişisel bilgiler; 2. bölümünde başvurulan vize türü gibi vize başvuru detayları; 3. bölümünde detaylı pasaport bilgileri; 4. bölümünde adres, telefon ve e-mail gibi iletişim bilgileri istenmektedir. Kore vize başvuru formunun devamında 5. bölümde başvuru sahibinin medeni durumu ve ailesine dair bilgiler, 6. bölümünde başvuru sahibinin eğitim bilgileri ve 7. bölümünde mesleği ve çalışma durumu ile ilgili bilgiler sorulmaktadır.

Vize başvuru formunun 8. bölümünde Kore’ye yapılacak seyahatin amacı, süresi, ziyaret edilecek yerler gibi bilgiler ile Kore’de bir aile üyesi ya da arkadaşın bulunup bulunmadığı bilgisi ile 9. bölümde Kore’ye bir davet söz konusu ise davete dair detaylı bilgiler istenmektedir. Kore vize başvuru formu 10. bölümde Kore seyahatindeki masrafların nasıl karşılanacağı ile ilgili detaylar sorulurken, son olarak 11. bölümde ise başvuru sahibinin formu doldururken yardım alıp almadığı bilgileri istenmektedir.

Kore Cumhuriyeti vize başvuru formunun 12. bölümünde taahhütname bulunmaktadır; başvuru formunun son sayfasındaki taahhütnamenin sonuna tarih yazılarak imza atılması gerekmektedir.

Güney Kore Vize Başvuru Formu Hangi Dilde Doldurulur?

Güney Kore vize başvuru formu Korece ve İngilizce dillerinde doldurulmalıdır. Türkçe doldurulan başvuru formlarında bulunan ö, ğ, ü, ş, ç, ı harfleri o, g,u,s,c,i olarak değiştirilebilmektedir.

Kore Vizesi Başvuru Formu Online Doldurulabilir Mi?

Kore vizesi başvuru formu online doldurulamamaktadır.

Kore vizesi başvuru formunun çıktısı alınarak elde, büyük harfler ile doldurulması ve gerekli kısımlara eksiksiz olarak imza atılması gerekmektedir.

Kore Vize Formu için Fotoğraf Gerekir Mi?

Evet, Kore vize formu için fotoğraf gereklidir. Forma eklenecek olan fotoğraf son 6 ay içinde, beyaz arka plan önünde çekilmiş ve 35 mm x 45 mm boyutlarında olmalıdır. Fotoğraf, Kore vize formunun kişisel detaylar kısmına eklenmelidir.

Güney Kore Vize Formu Nereye Teslim Edilir?

Güney Kore vize formu, Güney Kore dış temsilciliğine teslim edilir.

Kore vize başvuru formu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulduktan sonra, Güney Kore Konsolosluğu vize randevusu sırasında vize memuruna teslim edilmelidir.

Güney Kore Vize Başvuru Formu Doldurma Hizmeti Nereden Alınır?

Güney Kore vize başvuru formu doldurma hizmeti akredite danışmanlık şirketi Vizem.net'ten alınabilmektedir.

Başvuru formu doldurma hizmeti, Kore vize danışmanlık hizmeti kapsamında uzman danışmanlar tarafından başvuru sahiplerinin kişisel bilgileri göz önünde bulundurularak yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: