Güney Kore Vizesi için Pasaport Özellikleri

Güney Kore Vizesi için Pasaport Süresi ve Gereklilikleri

Güney Kore vizesine başvuru yapacak kişilerin Güney Kore tarafından kabul edilen ve üzerine vize işlenebilir durumda olan geçerli bir pasaport ibraz etmesi zorunludur.

Güney Kore dış temsilcilikleri tarafından belirlenmiş Güney Kore vize şartları doğrultusunda pasaport geçerlilik şartlarını sağlamayan kişilerin vize başvuruları kabul edilmemektedir.

Güney Kore vize danışmanlık: 0850 241 1868

Güney Kore Vizesi için Pasaport Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Güney Kore vize başvuru sahibinin vatandaşı olduğu ülkenin yetkili makamlarından aldığı ve en az 6 ay geçerliliği olan pasaport sunması gerekmektedir.

Güney Kore vizesi için pasaportun fiziksel olarak hiçbir şekilde zarar görmemiş olması gerekmektedir. Güney Kore vizesine başvurmak için sunulan pasaportta yer alan tüm bilgilerin güncel olması şartı aranmaktadır.

Yabancı Ülke Pasaportu İle Türkiye’den Vize Başvurusunda Bulunulabilir Mi?

Türkiye’de yasal olarak ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşların kendi ülkelerinden veya dış temsilciliklerinden aldığı geçerli pasaport ve Türkiye’de yasal olarak ikamet ettiğini gösteren oturum izinleri ile Türkiye’den vize başvurusu yapabilmektedir.

Güney Kore Vize İşlemleri için Pasaportun Teslim Edilmesi Gerekir Mi?

Evet, Güney Kore vize işlemleri için pasaportun teslim edilmesi gerekmektedir. Güney Kore vize başvurusu yapılabilecek Güney Kore Ankara Büyükelçiliği’ne ya da Güney Kore İstanbul Başkonsolosluğu’na pasaport aslının teslim edilmesi gerekmektedir.

Güney Kore Vize Başvurusu için Pasaport Nasıl İbraz Edilmelidir?

Güney Kore vize başvurusu için pasaportun aslı ve kimlik bilgilerinin olduğu sayfa, vizelerin olduğu sayfalar ve giriş çıkış damgalarının olduğu sayfalara ait fotokopilerin sunulması gerekmektedir. Vize başvuru sahipleri, pasaport ve diğer vize başvuru evraklarını teslim etmek için randevu oluşturmaktadır ve konsolosluğa bizzat gitmektedir.

Güney Kore Vizesi için Eski Pasaportu Sunmak Gerekir Mi?

Güney Kore vizesi için eski pasaportu sunmak zorunlu değildir. Vize başvuru sahibinin eğer varsa eski pasaportlarına ait fotokopi sunması başvuru sürecinde avantaj yaratmaktadır.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: