Güney Kore Vize Ücreti

2023 Güney Kore Vize Ücreti ve Başvuru Masrafları

Güney Kore vize başvuru ücreti başvuru sahiplerinin uyruğuna, seyahat amacı ile süresine ve ülkeye giriş çıkış sayısına bağlı olarak değişmekle birlikte, Güney Kore Cumhuriyeti’nin farklı ülkeler için uyguladığı farklı Kore vize fiyatları bulunmaktadır. Başvuru sahiplerinin, uygulanan vize fiyatlandırma politikaları sebebiyle kendi milletlerini göz önünde bulundurarak vize harcını hazırlamaları gerekmektedir.

T.C. vatandaşları Türkiye ve Kore Cumhuriyeti arasındaki vize muafiyet anlaşması dolayısıyla kısa süreli Güney Kore vizesinden ve vize ücretinden muaftır; kısa süreli ziyaretler için Kore elektronik seyahat izni ücretinin ödenmesi gereklidir. Uzun süreli Güney Kore vizelerinde Kore vize ücreti olarak vize başvuru harcı, vize randevusu tarihinde ilgili Kore Cumhuriyeti dış temsilciliğinin vize birimine ödenmelidir.

Vizem.net, Türkiye’den yapılan uzun süreli Güney Kore vize başvuruları için verdiği vize danışmanlık hizmeti dahilinde vize başvuru harcına ek olarak vize başvuru formunun doldurulması, evrakların uzmanlar tarafından kontrol edilmesi, vize takibi dahil tüm işlemler yer almaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kimler Kore Vize Ücretinden Muaftır?

Kore, pek çok ülke vatandaşına vize muafiyeti tanımakta ve yalnızca K-ETA almakla yükümlü tutulmaktadır. Vize türüne göre muafiyet süresi değişebilmektedir.

30 günlük Güney Kore ziyaretleri için Arnavutluk, Andorra, Arjantin, Bahreyn, Bosna Hersek, Brunei, Kıbrıs, Esvatini, Fiji, Guyana, Honduras, Kazakistan, Marshall Adası, Mauritius, Monako, Karadağ, Nauru, Yeni Kaledonya, Umman, Palau, Paraguay, Katar, San Marina, Suudi Arabistan, Seyşeller, Güney Afrika, Tunus, Tuvalu ve Vatikan vizeden muaftır.

60 günlük Güney Kore seyahatlerinde Lesotho ve Rusya vizeden muaf iken; Avrupa Birliği ülkeleri, Antigua ve Barbuda, Avustralya, Bahamalar, Barbados, Botsvana, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Dominika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Grenada, Guam, Guatemala, Haiti, İzlanda, İsrail, Jamaika, Kuveyt, Lihtenştayn, Malezya, Meksika, Fas, Yeni Zelanda, Nikaragua, Norveç, Panama, Peru, Saint Kitts ve Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent ve Grenadinler, Sırbistan, Singapur, Surinam, İsviçre, Tayland, Trinidad ve Tobago, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Uruguay ve Venezuela ülkeleri 90 günlük seyahatlerde vizeden muaf tutulmaktadır. 180 günlük seyahatler için Kanada, Kore vizesinden muaftır.

T.C. Vatandaşları Kore Vize Ücretinden Muaf Mıdır?

T.C. vatandaşları Kore vize ücretinden muaf değildir. Kısa süreli Güney Kore seyahatlerinde vizeden muaf tutulan T.C. vatandaşları, Güney Kore kısa süreli vize ücreti ödemezken; uzun süreli vize başvurularında vize ücreti ödemekle yükümlülerdir. Güney Kore'ye kısa süre için seyahat edecek Türk vatandaşları, elektronik seyahat izni almalı ve elektronik seyahat izni başvuru ücretini ödemelidir.

Güney Kore Vize Fiyatları Nasıldır?

Güney Kore vize fiyatları, vize süresi ve ülkeye giriş sayısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Güney Kore’ye vize türleri ve ücretlerini gösteren tablo aşağıda verilmiştir.

Güney Kore Vize TürüVize Ücreti
90 günü aşmayan tek girişli vize40 USD
91 günden uzun süreli tek girişli vize60 USD
Çift girişli vize70 USD
Çoklu giriş vizesi90 USD

Kore Cumhuriyeti Elektronik Vize Ücreti Ne Kadardır?

Kore Cumhuriyeti elektronik vize ücreti kişi başı 10.000 Güney Kore wonudur.

Güney Kore K-ETA vize ücreti, çevrimiçi olarak K-ETA başvuru sırasında kredi kartı ile ödenmektedir.

Güney Kore Vize Harcı Nereye Ödenir?

Güney Kore vize harcı, vize başvurusunun yapıldığı Güney Kore Konsolosluğuna ödenmektedir.

Güney Kore vize harç ödemesi, Amerikan doları cinsinden ve nakit olarak, Güney Kore Konsolosluğu vize randevusunda ödenir.

Kore Vize Başvurusu Reddedilirse Vize Ücreti İade Edilir Mi?

Hayır, Kore vize başvurusu reddedilirse vize ücreti iade edilmez. Vize başvuru ücretinin, vize başvurusunun incelenmesi sürecinde değerlendirme masraflarını kapsaması sebebiyle, vize başvurusunun reddedildiği durumlarda herhangi bir para iadesi söz konusu değildir.

Güney Kore Vize Randevusu Alma İşlemi Ücretli Midir?

Hayır, Güney Kore vize randevusu alma işlemi ücretsizdir. Vize randevusu için ücret talep eden kişi ve internet sitelerine itibar edilmemelidir.

Kore Cumhuriyeti Vizesi için Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Kore Cumhuriyeti vizesi için danışmanlık ücreti 50 ile 75 dolar arasında değişmektedir.

Akredite danışmanlık şirketi Vizem.net’ten alınacak Güney Kore vize danışmanlık ücreti, başvurulacak vize türüne göre değişmektedir.

Detaylı bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: