Hollanda Gaziantep Konsolosluğu

Gaziantep Hollanda Konsolosluğu | Nederlands Honorair Consulaat

Gaziantep Hollanda Konsolosluğu, fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de bulunan Hollanda vatandaşlarına hukuki işlemlerde yardımcı olmak ve yaşanabilen durumlara karşı danışmanlık rolü üstlenmektedir. Gaziantep Hollanda Fahri Konsolosluğu, Türkiye ile Hollanda arasındaki siyasi, ekonomik, sosyal ilişkileri geliştirmek için çalışmaktadır.

Hollanda’nın Türkiye’de bulunan dış temsilcilikleri; İstanbul’da başkonsolosluk, Ankara’da büyükelçilik, Antalya, İzmir, Marmaris ve Gaziantep’te fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

Gaziantep Hollanda Fahri Konsolosu Kimdir?

Gaziantep Hollanda Fahri Konsolosu’nun adı Bora Tezel’dir.

Hollanda Konsolosluğu Gaziantep'te Nerededir?

Hollanda Konsolosluğu Gaziantep’te Gazi Muhtar Paşa Bulvarı Kepkepzade Park İş Merkezi B Blok No: 18/27 27090 Şehitkamil adresinde yer almaktadır.

Gaziantep Hollanda Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu telefon numarası +90 (342) 221 14 17’dir.

Gaziantep Hollanda Fahri Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

Gaziantep Hollanda Fahri Konsolosluğu mail adresi btezel@mb.com.tr’dir.

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu'nun Verdiği Hizmetler Nelerdir?

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de yaşayan Hollanda vatandaşlarına, ticari organizasyonlara ve politik kurumlara danışmanlık yapma ve Hollanda’yı temsil etme görevi üstlenmektedir. Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nun verdiği hizmetler arasında Hollanda ve Türkiye arasındaki siyasi, ekonomik, kültürel ilişkilerin geliştirilmesine yardımcı olmak bulunmaktadır.

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu, vize ve göçmenlik işlemleri konusunda yetki sahibi değildir ve başvuru kabul etmemektedir.

Antep Hollanda Konsolosluğu Vize Başvurusu Alır Mı?

Hayır, Antep Hollanda Konsolosluğu vize başvurusu almamaktadır, çünkü fahri konsoloslukların vize konusunda yetkisi bulunmamaktadır. Kısa süreli (C tipi) Hollanda vize başvuruları, vize başvuru merkezlerine ya da akredite acentelere yapılmaktadır. Uzun süreli (D tipi) Hollanda vize başvuruları İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu ya da Ankara Hollanda Büyükelçiliği üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Hollanda Vize Başvurusu Gaziantep'ten Nasıl Yapılır?

Hollanda’da 180 gün içerisinde 90 günden kısa süre ile bulunacak Türk vatandaşları kısa süreli Hollanda vizesine başvuru yapmalıdır. Kısa süreli (C tipi) Hollanda vize başvurusu, Gaziantep’te bulunan vize başvuru merkezi üzerinden şahsen ya da akredite acenteler aracılığıyla yapılmaktadır.

Hollanda’da 180 günden uzun süre ile ikamet edecek Türk vatandaşları, uzun süreli Hollanda vizesine ihtiyaç duymaktadır ve uzun süreli (D tipi) Hollanda vizesine başvurular, Ankara Hollanda Büyükelçiliği ya da İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yapılan Hollanda vizesi başvurularını değerlendiren ve karara bağlayan kurum Hollanda dış temsilcilikleridir.

Son 59 ay içinde almış oldukları bir Schengen vizesi bulunan kişiler kısa süreli Hollanda vizeleri için gerekli evrakları akredite acente Vizem.net'in İstanbul'daki merkez ofisine yollayarak vize merkezine gitmeden Hollanda vize başvurularını gerçekleştirebilmektedir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Gaziantep Hollanda Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Gaziantep Hollanda vize başvuru merkezi İncilipınar Mah. 7 No’lu Sk. Kaplama İş Merkezi Altı, Şehitkamil, Gaziantep adresinde yer almaktadır.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: