Hollanda İzmir Konsolosluğu

Hollanda Konsolosluğu İzmir | Nederlands Honorair Consulaat

İzmir Hollanda Konsolosluğu fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

Fahri Hollanda Konsolosluğu İzmir ve çevresinde bulunan illerin konsolosluk işlemlerini yürütmektedir.

İzmir Hollanda Fahri Konsolosluğu’nun vize ve seyahat belgesi gibi resmi belgeleri düzenleme yetkisi bulunmamaktadır. Türkiye'de yaşayan Hollanda vatandaşlarının Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu'ndan yapabilecekleri işlemler; pasaport ve kimlik yenileme, noterlik, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri olarak sıralanmaktadır.

İzmir Hollanda Fahri Konsolosu Kimdir?

İzmir Hollanda Fahri Konsolosu Ahmet Oğuz Özkardeş’tir.

İzmir Hollanda Konsolosluğu Nerededir?

Hollanda Konsolosluğu İzmir adresi Gazi Bulvarı No: 114/4, Çankaya Konak’tır.

Hollanda Konsolosluğu İzmir Telefon Numarası Kaçtır?

Hollanda Konsolosluğu İzmir iletişim için telefon numarası (0232) 484 65 88’dir.

İzmir Hollanda Fahri Konsolosluğu Hangi Hizmetleri Vermektedir?

İzmir Hollanda Fahri Konsolosluğu’nun görevleri; ticari alanda ülkesinin çıkarlarını gözetmek, vatandaşların haklarının korunması, seyrüsefer kontrolü ve noterlik işlemlerinin yürütülmesi olup konsolosluk bu bağlamda Türkiye'deki Hollanda vatandaşlarının; doğum, ölüm, evlilik, boşanma ve kimlik işlemlerini yapmaktadır. Fahri Hollanda Konsolosluğu İzmir, Hollanda vatandaşlarına belge tasdiki, imza tasdiki gibi bazı noter işlemlerinde hizmet vermektedir.

İzmir Hollanda Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

İzmir Hollanda Fahri Konsolosluğu’nun Hollanda vizesi verme yetkisi bulunmamakta ve bu sebeple Hollanda Fahri Konsolosluğu İzmir’den vize alınmamaktadır.

Kısa süreli Hollanda vize başvuruları için Hollanda vize başvuru merkezleri ya da akredite acentelerle; uzun süreli Hollanda vize başvuruları için İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu ya da Ankara Hollanda Büyükelçiliği ile iletişime geçilmelidir.

Hollanda Vizesi İzmir'den Nasıl Alınır?

İzmir Hollanda vize başvuru merkezinin geçici olarak kapatılması sebebiyle güncel olarak İzmir Hollanda vizesi başvurusu yapılamamaktadır.

İzmir Hollanda Konsolosluğu vize vermemektedir. İzmir'den kısa süreli Hollanda için vize başvurusu yapacak kişilerin en yakın vize merkezine ya da akredite danışmanlık şirketlerine, uzun süreli Hollanda vizesine başvuracak kişilerin Ankara ya da İstanbul'da bulunan Hollanda konsolosluklarına müracaat etmesi gerekmektedir.

Son 59 ay içinde almış oldukları bir Schengen vizesi bulunan kişilerin gerekli vize belgelerini akredite acente Vizem.net'in İstanbul ofisine yollayarak vize merkezine gitmelerine gerek kalmadan uzman danışmanlar aracılığıyla kısa süreli Hollanda vize başvuruları yapılabilmektedir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: