Avusturya Dil Okulları

Avusturya Dil Okulları ve 2023 Kayıt Ücretleri

Avusturya dil okulları kaliteli ve etkin bir dil eğitimi ve sonrasında ülkede pratik yapma imkanı sunarak, dil eğitimi konusunda sıklıkla tercih edilmektedir. Avusturya'nın günlük yaşantısının zenginliği, vatandaşlarının günlük hayatta birçok dili konuşabilmesi, ülkenin sosyal refahı, dil okullarının kalitesi gibi sebepler göz önüne alındığında Avusturya, dil eğitimi almak için öncelikle tercih edilen ülkeler arasında gelmektedir. Avusturya konumu ve birçok ülkeye komşu olması ile de Avrupa'da dil eğitimi almak isteyen kişiler için önemli avantajlara sahip bir ülkedir.

Vizem.net, Avusturya'daki bir dil okulunda eğitim alacak kişilere dil okulu kayıt işlemlerinden vize başvurularına kadar tüm süreç için danışmanlık hizmeti veren akredite kuruluştur.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Avusturya'da Hangi Diller için Eğitim Alınabilir?

Avusturya'da; Almanca ve İngilizce ağırlıklı olmak üzere Fransızca, İspanyolca, Portekizce, Rusça, Çince, Japonca, İtalyanca, Çekce, Hırvatça, Yunanca, Ukraynaca dillerinde dil eğitimi alınabilmektedir.

En İyi Avusturya Dil Okulları Hangileridir?

En iyi Avusturya dil okulları aşağıda listelenmiştir.

 • Avusturya Inlingua Salzburg Dil Okulu: Salzburg şehrinde, başta Almanca ve İngilizce olmak üzere, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca dil eğitimleri de veren bir kurumdur.
 • İnternationale Sprachkurse Dil Okulu: Salzburg şehrinde, Almanca dil eğitimi veren bir kurumdur.
 • Viyana Sprachkurse Dil Okulu: Viyana şehrinde, Almanca dil eğitimi veren bir kurumdur.
 • Cambridge Enstitüsü Dil Okulu: Viyana şehrinde, İngilizce dil eğitimi veren bir kurumdur.
 • Fransız Enstitüsü Dil Okulu: Viyana şehrinde, Fransızca dil eğitimi veren bir kurumdur.
 • Latin Amerika Enstitüsü Dil Okulu: Viyana şehrinde, Portekizce ve İspanyolca’nın yanı sıra Almanca dil eğitimi veren bir kurumdur.
 • Lernpoint Dil Okulu: Viyana şehrinde, Almanca dil eğitimi veren bir kurumdur.
 • ActiLingua Academy: Viyana’da Almanca dil eğitimi veren bir kurumdur.

Avusturya’daki Almanca Dil Okulları Hangileridir?

Avusturya Almanca dil okulları aşağıda listelenmiştir.

 • Inlingua Salzburg Dil Okulu
 • İnternationale Sprachkurse Dil Kursu
 • Sprachschule Aktiv Wien Dil Okulu
 • ActiLingua Academy
 • Deutsch-Institut Tirol

Avusturya'da Alınabilecek Almanca Dil Eğitimi Türleri Nelerdir?

Avusturya'da alınabilecek Almanca dil eğitimi türleri, eğitimi alacak kişilerin yaşlarına, mesleklerine ve eğitim sürelerine göre değişmektedir. Dil okullarında çoğunlukla genel Almanca standart kurs programı, genel Almanca yoğun kurs programı, iş Almancası kurs programı, yaşlılar için Almanca eğitimi kursu programı, çocuklar için Almanca eğitimi kurs programı, gençler için Almanca eğitimi kurs programı, ebeveynler ile çocuklar için Almanca eğitimi kurs programı gibi programlar bulunmaktadır. Avusturya Almanca kursu birçok dil okulundan özel ders olarak da alınabilmektedir.

Avusturya’daki İngilizce Dil Okulları Hangileridir?

Avusturya İngilizce dil okulları aşağıda listelenmiştir.

 • KERN Training
 • Inlingua
 • Cambridge Enstitüsü Dil Okulları
 • Elite Learning
 • Berlitz
 • Global English Teaching Academy
 • The Language Company

Avusturya Dil Okulu Fiyatları Ne Kadardır?

Avusturya dil okulu fiyatları dil eğitiminin türüne ve süresine bağlı olarak değişmekle birlikte dil okullarının program fiyatları ortalama 300 ile 1900 Euro arasında değişmektedir.

Avusturya dil okulu fiyatları okulun eğitim kalitesine, konumuna, bulundurduğu öğrenci ve öğretmen sayısına, öğrencinin tercih ettiği dil kursunun eğitim süresine, eğitim alınacak dile göre değişmektedir. Viyana ve Salzburg dil okulları, diğer küçük şehirlere göre daha yüksek ücretler istemektedir. Daha kısa süreli yoğunlaştırılmış eğitimlerin ücretleri de standart dil eğitimlerine göre farklı olabilmektedir.

Avusturya'da bulunan Viyana İngilizce dil okulu fiyatları 2 ila 4 haftalık kurslar için 400 ile 800 euro, daha uzun süreli dil kursları ise 500 ile 750 Euro arasındadır; kurslardan özel ders alınmak istenmesi halinde fiyatlar yükselmektedir.

Avusturya Dil Okullarına Nasıl Kayıt Yaptırılır?

Avusturya dil okullarına kayıt yaptırmak isteyen kişiler, öncelikle dil eğitimi almak istedikleri kurumun internet sitesinden araştırma yaparak, tercih ettiği okulun isterlerini belirlemelidir. Kişiler, dil okullarının yönlendirmeleri doğrultusunda, kayıt için istenen gerekli belgeleri elektronik ortamda iletip, online kayıt başvurularını yaparak eğitim sürecine dahil olabilmektedir. Tercih edilen eğitim kurumunun uygulamalarına bağlı olarak öğrencinin, seviye belirleme sınavına girmesi, görüşmeye girerek kendisi hakkında detaylı bilgi vermesi, oryantasyon programına dahil edilmesi gerekebilmektedir.

Avusturya'da Dil Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Avusturya'da dil eğitimi süresi eğitim kurumuna ve seçilen programlara göre değişmekle birlikte genenllikle 2 ile 12 hafta arasında sürmektedir. Hızlı ve yoğunlaştırılmış dil kursları, 2 ile 4 haftalık eğitimler verirken, standart bir dil eğitiminde her kur yaklaşık 8 ile 12 hafta arasında sürmektedir.

Avusturya'nın Hangi Şehirlerinde Dil Eğitimi Alınabilir?

Avusturya'nın her şehrinde dil okulları bulunsa da, özellikle Salzburg ve Viyana şehirlerinde kaliteli dil eğitimi veren çok sayıda dil okulundan dil eğitimi alınabilmektedir.

Avusturya'da dil eğitimi almak isteyen kişiler Avusturya'nın şehirleri içerisinde Viyana'da bulunan dil okullarını şehrin konaklama imkanı, turistik bölgelerinin fazlalığı, insan ve dil çeşitliliği gibi sebeplerden dolayı sıklıkla tercih etmektedir. Bir Viyana dil okulu ile Avusturya'da yabancı dil eğitimi almak isteyen kişiler hem eğitim hem de sosyal yaşantı bakımından oldukça memnun olmaktadır.

Avusturya'da Dil Eğitimi için Gerekenler Nelerdir?

Avusturya dil eğitimi için gerekenler aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Son 10 yıl içinde alınmış, en az 2 adet karşılıklı boş sayfa içeren, talep edilen vize süresinin bitiminden sonra en az 3 ay daha geçerliliği olan bir pasaporta sahip olunması gerekmektedir.
 • Avusturya dil okulu vizesi: Kişinin yaşadığı ülkeden ayrılıp Avusturya'ya girş yaparak dil eğitimi almasına izin veren belgeye sahip olması gerekmektedir.
 • Avusturya dil okulu kabul mektubu: Kişinin dil eğitimi alacağı dil okulu tarafından yazılan kabul mektubuna sahip olması gerekmektedir.
 • Avusturya seyahat sigortası: Kişinin ülkedeki seyahati boyunca olumsuz durumlar için kişiyi güvence altına alan seyahat sigortasına sahip olması gerekmektedir.
 • Finansal yeterliliğin kanıtı niteliğindeki belgeler: Kişinin dil eğitimi boyunca konaklama ve yaşama masraflarını ülkeye girmeden önce banka hesabı dökümü, düzenli gelir belgeleri gibi yöntemlerle ispatlaması gerekmektedir.

Avusturya'da Dil Kursu için Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avusturya dil kursu için vize başvurusunda bulunan kişilerin öncelikle vize için gerekli belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlaması gerekmektedir. Hazırlanan vize evrakları ile yetkili aracı kurumdan vize randevusu alınması ve kişinin vize randevusu tarihinde vize başvuru merkezine giderek evrakları teslim etmesi, biyometri işlemlerini yapması, vize ücretini ödemesi ile vize başvuru sürecini tamamlaması gerekmektedir.

Avusturya'ya dil eğitimi almak için seyahat etmek isteyen kişiler Avusturya dil okulu vizesi için vize başvuru sürecinde profesyonel kurumlardan danışmanlık hizmeti alarak vize başvuru süreçlerini sorunsuz bir şekilde tamamlayabilmektedir.

Vizem.net, Türkiye'den Avusturya dil eğitimi vizesine başvuracak kişilere vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren akredite acentedir.

Detaylı bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Avusturya'da Dil Eğitimi Alınırken Çalışılabilir Mi?

Avusturya'da dil eğitimi alınırken çalışmak mümkün değildir. Avusturya dil okulu vizesi ile devam eden bir dil eğitim programına tabi olan kişilerin eğitim aldıkları süre boyunca bir işte çalışmaları yasaktır.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: