Avusturya Seyahat Sağlık Sigortası

Vize Başvurusu için Avusturya Seyahat Sigortası İşlemleri

Avusturya seyahat sağlık sigortası, Avusturya’da ortaya çıkabilecek acil tıbbi problemleri karşılayabilmek amacıyla yapılan sigorta türüdür. Avusturya vize başvurularında seyahat sağlık sigortası, Avusturya seyahati sırasında acil müdahaleler ya da trafik kazası gibi sağlık problemlerinin yaşanması durumunda masrafların karşılanabilmesi için vize başvurularında talep edilmektedir.

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak yapılan Avusturya vize başvurularında seyahat sağlık sigortası başvuru sahibi adına en uygun fiyat garantisi ile yaptırılmaktadır.

Fiyat bilgisi için: 0850 241 1868

Avusturya Vizesi için Seyahat Sigortası Şart Mıdır?

Avusturya vizesi için seyahat sigortası yaptırılması şarttır.

Avusturya Seyahat Sağlık Sigortası Kimler için Zorunludur?

Avusturya seyahat sağlık sigortası, Avusturya’ya turizm, eğitim ya da çalışma amacıyla gitmek isteyen, Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomi Topluluğu ülkelerinin vatandaşı olmayan tüm kişilerin vize başvuruları için zorunludur.

Kimler Avusturya Seyahat Sigortasından Muaf Tutulur?

Avusturya seyahat sağlık sigortasından AB ve AET ülkesi vatandaşları, eşleri ve 21 yaşın altındaki çocukları muaf tutulmaktadır.

Avusturya Vize Başvurusu için Seyahat Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Avusturya vize başvurusu için seyahat sağlık sigortası Avusturya seyahatinin tamamını kapsamalı, bütün Schengen üyesi ülkelerde ve Schengen bölgesinde geçerli olmalı, hastane tedavileri ya da acil tıbbi müdaheleler gibi nedenler ile ortaya çıkabilecek bütün masrafları karşılamak için en az 30.000 Euro teminatlı olmalıdır.

Avusturya seyahat sağlık sigortası, vize başvuru sürecinde Türkiye’deki sigorta acentelerinden yaptırılabilmektedir. Avusturya vizesi başvurusu için vize randevu gününe kadar gerekli diğer evraklar ile seyahat sağlık sigortasının hazırlanması ve sigorta poliçesinin randevu gününde teslim edilmesi gerekmektedir.

Avusturya Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Durumları Kapsar?

Avusturya seyahat sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Kaza ya da hastalık gibi acil durumlar
 • Acil tahliye
 • Avusturya’da kalanların ülkelerine gönderilmesi
 • Reşit olmayanların ülkelerine gönderilmesi
 • Seyahatin iptal edilmesi
 • Yolculuğun kesintiye uğraması
 • Kazadan dolayı ölüm, yaralanma ya da maluliyet yardımı
 • Yurt dışı cenaze masrafları
 • Kayıp, çalıntı ya da zarar görmüş bagaj, kişisel eşyalar ya da seyahat belgeleri
 • Bagajın gecikmesi
 • Hava yolları ile ilgili problemler nedeni ile uçuş bağlantısının kaçırılması
 • Hava koşullarından dolayı yolculuğun gecikmesi
 • Kaçırılma

Avusturya Seyahat Sigortası Covid-19'u Kapsar Mı?

Avusturya seyahat sağlık sigortası yaptırılırken bazı poliçeler, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve hükümetin düzenlemelerine ve yasalarına uymak koşulu ile Covid-19 ile ilgili hastalıkları kapsamaktadır.

Avusturya seyahat sağlık sigortası hastaneye yatış, ilaç tedavisi ve tıbbi müdahaleler dahil Covid-19 ile ilgili acil sağlık durumlarını ve bazı durumlarda PCR testlerini karşılamaktadır. Avusturya seyahat sağlık sigortası Covid-19 için barınma gibi karantina gerektiren durumları kapsamamaktadır.

Avusturya Vize Başvurusu için Seyahat Sigortası Nereden Yaptırılır?

Avusturya vize başvurusu için seyahat sigortası, Türkiye’deki sigorta acentelerinden yaptırılabilmektedir.

Avusturya Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri Nasıldır?

Avusturya seyahat sağlık sigortası ücretleri, başvurulacak vize türü, sigorta süresi, yaş, Covid-19 geçmişi ve aşı geçmişine göre değişkenlik göstermekle beraber 6 ile 75 Euro arasında değişmektedir.

1 Haftalık Avusturya Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

1 haftalık Avusturya seyahat sağlık sigortası ücreti sigorta süresi, yaş, aşı geçmişi ve Covid-19 geçmişine göre değişiklik göstermektedir ve 1 haftalık Avusturya seyahat sağlık sigortası ücreti ortalama 6 ile 12,5 Euro arasında değişmektedir.

1 Aylık Avusturya Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

1 aylık Avusturya seyahat sağlık sigortası ücreti sigortanın süresi, yaş, aşı geçmişi ve Covid-19 geçmişine göre değişkenlik göstermektedir ve 1 aylık Avusturya seyahat sağlık sigortası fiyatı ortalama 17 ile 32 Euro arasında değişmektedir.

1 Yıllık Avusturya D Vizesi için Seyahat Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

1 yıllık Avusturya D vizesi için seyahat sağlık sigortası ücreti 2022 yılı için yaş, Covid-19 geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak değişkenlik göstermekte ve seyahat sağlık sigortası ücreti 50 ile 75 Euro arasında değişmektedir.

Seyahat sağlık sigortasının, Avusturya D tipi vize alırken hangi durumları kapsadığına ve seyahat sağlık sigortası kriterlerine uyup uymadığına dikkat edilmelidir.

Türkiye’deki Özel Sağlık Sigortaları Avusturya'da Geçerli Midir?

Türkiye’deki özel sağlık sigortaları, poliçenin yurt dışı geçerliliği olması durumunda Avusturya’da geçerli olmaktadır.

Paylaş: