Avusturya Gaziantep Konsolosluğu

Gaziantep Avusturya Konsolosluğu | Honorarkonsulat

Gaziantep Avusturya Konsolosluğu fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir, fakat geçici olarak kapalı olduğu için Gaziantep Avusturya konsolosluğundan güncel olarak herhangi bir işlem yapılamamaktadır. Fahri konsolosluklar bir ülkenin resmi temsilciliğinin bulunmadığı şehirlerde, konsolosluk işlemlerinin yürütülebilmesi ve ülkeler arası ilişkilerin geliştirilebilmesi amacıyla atanan makamlardır.

Gaziantep Avusturya Konsolosluğunun fahri bir konsolosluk olarak pasaport veya kimlik verme, vize başvurularını değerlendirme ve onaylama veya belgeleri yasallaştırma gibi yetkileri bulunmamaktadır.

Hangi İller Avusturya Gaziantep Konsolosluğu'nun Yetki Alanındadır?

Avusturya Gaziantep Konsolosluğunun yetki alanında olan iller Gaziantep, Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya ve Şanlıurfa’dır.

Gaziantep Avusturya Konsolosluğu'ndan Hangi Hizmetler Alınabilir?

Gaziantep Avusturya Konsolosluğu geçici olarak kapatıldığından dolayı güncel olarak hiçbir hizmet vermemektedir.

Gaziantep Avusturya Fahri Konsolosluğu Vize Hizmeti Veriyor Mu?

Gaziantep Avusturya Fahri Konsolosluğu vize hizmeti vermemektedir. Vize başvuruları yalnızca yetkili aracı kurumun vize başvuru merkezlerine yapılabilmektedir.

Türkiye’den yapılan vize başvurularını değerlendirme ve onaylama yetkisi bulunan tek makam İstanbul’da bulunan Avusturya Başkonsolosluğudur. Gaziantep Avusturya Konsolosluğu vize başvurularını değerlendirme ve onaylama yetkisine sahip değildir.

Gaziantep'ten Avusturya Vizesi Nasıl Alınır?

Gaziantep’ten Avusturya vizesi almak için yetkili aracı kurumun vize başvuru merkezlerine şahsen veya akredite acenteler aracılığıyla vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Gaziantep’ten Avusturya vizesi almak isteyen kişiler Gaziantep’te bulunan vize başvuru merkezine müracaat ederek vize başvurularını tamamlayabilmektedir.

Gaziantep’te ikamet eden kişiler, Avusturya vize başvurusu yapmak için akredite bir acente olan Vizem.net’ten danışmanlık hizmeti alabilir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

VFS Global Gaziantep Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

VFS Global Gaziantep vize başvuru merkezi İncili Pınar Mahallesi, 7 Numaralı Sokak, Kaplama İş Merkezi Altı, Şehitkamil/Gaziantep’te bulunmaktadır.

VFS Global Gaziantep vize başvuru merkezi çalışma saatleri pazartesiden cumaya 08.30-12.00 ve 13.00-14.00 arasındadır. VFS Global Gaziantep Avusturya vize başvuru merkezi hafta sonları ve resmi tatillerde kapalıdır.

Paylaş: