Avusturya İzmir Konsolosluğu

Avusturya Konsolosluğu İzmir | Honorarkonsulat

Avusturya Konsolosluğu İzmir’de fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir ancak İzmir’de; yetki alanında olduğu iller ile birlikte kendi bölgesini kapsayan, konsolosluk faaliyetlerinin yürütüldüğü ve ülkeler arası ilişkilerin geliştirildiği fahri konsolosluk geçici olarak kapatılmıştır.

Fahri konsolosluk yetkileri arasında pasaport ve nüfus cüzdanı talep etme, yerinde acil olarak pasaport tanzim etme, vize verme ve yasallaştırma gibi yetkiler yer almamaktadır.

İzmir Avusturya Fahri Konsolosu Kimdir?

İzmir Avusturya fahri konsolosu, fahri konsolosluğun geçici olarak kapatılmasından dolayı bulunmamaktadır.

Hangi İller Avusturya İzmir Konsolosluğu'nun Yetki Alanındadır?

Avusturya İzmir Konsolosluğunun yetki alanındaki iller İzmir, Aydın, Denizli, Manisa ve Uşak’tır.

İzmir Avusturya Konsolosluğu'ndan Hangi Hizmetler Alınabilir?

İzmir Avusturya Konsolosluğu geçici olarak kapatıldığı için güncel olarak herhangi bir hizmet vermemektedir.

Avusturya Konsolosluğu İzmir'de Vize Hizmeti Veriyor Mu?

Avusturya Konsolosluğu İzmir’de vize hizmeti vermemektedir. Avusturya vize başvuruları yalnızca yetkili aracı kurumun vize başvuru merkezine yapılabilmektedir.

Avusturya Vizesi İzmir'den Nasıl Alınır?

Avusturya vizesi İzmir’den yalnızca yetkili aracı kurumun vize başvuru merkezlerinden şahsen başvurularak veya akredite acenteler aracılığıyla alınabilmektedir.

Avusturya vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin İzmir’deki Avusturya vize başvuru merkezi konumlarına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Vizem.net, İzmir dahil olmak üzere 81 ilde ikamet eden kişilere Avusturya vize başvurularında danışmanlık hizmeti sunan akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İzmir Avusturya Vize Başvuru Merkezine Nasıl Gidilir?

İzmir Avusturya vize başvuru merkezi olan VFS Global; Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, Reyent İş Hanı, No:1/C adresinde yer almaktadır.

Avusturya vize başvurusu için aracı kurum olan VFS Global İzmir şubesine; 202, 253, 466 veya 691 numaralı otobüsler ile, Menemen-Cumaovası hattı üzerinden tren ile veya İzmir metrosu ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Paylaş: