İngiltere Dil Okulları

İngiltere Dil Okulları Kayıt ve Başvuru Süreçleri

İngiltere dil okulları, dünyanın her yerinden evrensel dil olan İngilizceyi merkezinde öğrenmek isteyen öğrenciler için tercih edilmektedir. Her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenci İngiltere’deki dil okulları için başvuru yapmaktadır. Bu öğrenciler arasında her sene ortalama 10.000 Türk öğrenci bulunmaktadır.

İngiltere dil okulu tercihlerinde bireylerin pek çok şehir seçeneği bulunmaktadır. İlk akla gelen Londra, dil eğitimi ve yaşam masrafları için diğer şehirlere oranla biraz daha pahalıdır. Brighton, Bournemouth ; daha küçük, daha uygun ve İngilizlerin ağırlıklı yerleşkeleri olarak dil eğitimi için çok tercih edilen şehirler arasındadır. Bunun yanında İngiltere dil kursu başvurusunda bulunan bireyler Oxford, Cambridge gibi dünyaca ünlü üniversite şehirlerini de tercih etmektedir.

Vizem.net İngiltere dil okulları için öğrenci vizesi danışmanlığı vermekte ve burada bulunan 12 dil okulu için öğrenci kaydı ve CAS referans numarası temini sağlamaktadır. Vize işlemlerinden kayıt işlemlerine kadar tüm hizmetin verildiği Türkiye’deki tek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Birleşik Krallık'ta Hangi Diller için Eğitim Alınabilir?

Birleşik Krallık’ta İngilizce, Fransızca, Norveççe, Çince, Almanca, İsveççe, Felemenkçe, İspanyolca, İtalyanca, Farsça, Macarca, Hırvatça, Sırpça, Arapça, Fince ve Japonca dilleri için eğitim alınabilmektedir.

İngiltere Dil Eğitimi Program Seçenekleri Nelerdir?

İngiltere’de dil okulu başvurusunda bulunacak bireylerin öncelikle hangi İngiltere dil eğitimi programını seçeceklerini belirlemeleri gerekir. Farklı alanlara yönelik farklı dil kursları bulunmaktadır. Çeşitli sosyal, akademik amaçlara doğrultusunda dil kursları farklılık gösterir. Aşağıda bazı İngiltere dil eğitimi programları sıralanmıştır.

 • Genel İngilizce ve akademik İngilizce dil kursları
 • Mesleki dil eğitimi kursları
 • IELTS/TOEFL hazırlık kursları
 • İş adamları ve yöneticilere yönelik dil programları
 • Özel dersler içeren dil kursları

İngiltere dil okulu ile alınacak eğitimin süreleri bireylerin tercihlerine bırakılmaktadır. 2 ve 4 haftalık kısa dil eğitimlerinin yanı sıra 6 ay ve 1 yıl gibi uzun süreli dil eğitimleri de bulunmaktadır. Dil okulu fiyatları eğitim süresinin uzunluğuna ve haftalık ders saati yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Öğrenciler isteklerine bağlı olarak haftalık 15-20 saatlik ya da 25-30 saatlik yoğun dil eğitimleri alabilmektedir. Kısa süreli dil eğitimler için genellikle yoğun program olan 25-30 ders saati tercih edilmektedir.

İngiltere’de dil öğrenmek için genel İngilizce dil kurslarını tercih eden bireyler öncelikle bir seviye belirleme sınavına tabi tutulur. Sonuçlara göre kişilerin eğitim görecekleri sınıflar belirlenmektedir. Kurs başlangıç tarihleri genel olarak esnektir ve her hafta başında yeni kayıtlara yönelik olarak yeni gruplar için eğitime başlanmaktadır. Genel İngilizce dil eğitimi kurslarında daha çok konuşma pratiklerinin yanı sıra öğrencilerin gramer ve kelime bilgilerini geliştirmeye yönelik eğitimler verilmektedir.

İngiltere En İyi Dil Okulları Hangileridir?

İngiltere’de en iyi dil okulları aşağıda listelenmiştir.

 • EC English
 • Kaplan İnternational English
 • St Giles İnternational
 • Kings Colleges
 • Churchill House
 • The London School of English
 • Wimbledon School Of English
 • Victoria School Of English
 • Southbourne School of English
 • İnlingua Edinburgh Language School

EC English

EC English
EC English

EC English, İngiltere’nin başkenti Londra şehrinde bulunan dil okuludur ve 2022 İngiltere'deki en iyi 40 dil okulu sıralamasında 2. sırada yer almaktadır. EC English dil okulunda genel İngilizce, iş İngilizcesi, IELTS sınav hazırlığı, şehir İngilizcesi ve hızlandırılmış İngilizce gibi eğitim programları bulunmaktadır.

EC English dil okulu öğrencilerine konaklama imkanı sağlamaktadır ancak öğrencilere aylık 200 GBP’den 570 GBP’ye kadar ev sahibi bir aile ile konaklama veya yurtta yaşama seçenekleri sunmaktadır.

Kaplan International English

Kaplan International English
Kaplan International English

Kaplan International English dil okulu başkent Londra’nın 3 Catedral caddesinde bulunmaktadır ve İngiltere'deki en iyi 40 dil okulu sıralamasında 20. sırada yer almaktadır. Kaplan International English dil okulunda IELTS veya TOEFL sınav hazırlığı, meslek İngilizcesi, uzun dönem İngilizce, genel İngilizce ve hızlandırılmış İngilizce gibi eğitim programları, yaş aralığına göre sınıf ayarlaması ve Almanca ya da Fransızca dilleri için kurslar bulunmaktadır.

Kaplan International English dil okulunda öğrencilere konaklama imkanı sunulmamaktadır.

St Giles International

St Giles International
St Giles International

St Giles International dil okulunun Brighton, Cambridge, Eastbourne ve Londra’da şubeleri bulunmaktadır. İngiltere'deki en iyi 40 dil okulu sıralamasında St Giles International dil okulu 36. sırada yer almaktadır. St Giles International dil okulunda genel İngilizce, sınav hazırlık kursları, çocuklar için yaz kursları, aile kursları ve iş İngilizcesi programları bulunmaktadır.

St Giles International dil okulu öğrencilerine rezidanslarda, otellerde ve ev sahibi aileler ile konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Kings College

Kings College
Kings College

Kings College Londra’da bulunmaktadır. Kings College’da Arapça, Fransızca, İngilizce, Almanca, İtalyanca, Mandarin ve İspanyolca başta olmak üzere birçok yabancı dil için ders verilmektedir. Kings College’da dil eğitimi alan öğrenciler için kültürel etkinlikler ve atölye çalışmaları aracılığıyla eğitim uygulamaları yürütülmektedir.

Churchill House

Churchill House
Churchill House

Churchill House İngiltere’nin Ramsgate kentinde bulunan dil okuludur. Churchill House dil okulunun sınav hazırlık kursları, genel İngilizce eğitimi ve birebir eğitim programları bulunmaktadır.

Churchill House dil okulunun öğrencilerine sağladığı otel, konukevi, müstakil daire veya aile yanında yaşama gibi çeşitli konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

İngiltere Dil Okulu Fiyatları Ne Kadardır?

İngiltere dil okulu fiyatları dil eğitiminin türüne ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Aşağıda 2022 yılına ait bazı İngiltere dil okulu fiyatları tablo halinde verilmiştir.

İngiltere kısa dönem dil okulu fiyatları

OKUL4 HAFTA6 HAFTA8 HAFTA
KAPLAN INTERNATIONAL (LONDRA)840-1092 £1218-1575 £1626-2100 £
KINGS EDUCATION (LONDRA)1046-1219 £1569-1828 £2092-2438 £
ETC INTERNATIONAL COLLAGE (BOURNEMOUTH)620-780 £930-1170 £1240-1560 £
OXFORD HOUSE COLLAGE (OXFORD)628-1024 £888-1464 £1184-1952 £
EC (CAMBRIDGE)976-1232 £1464-1848 £1952-2464 £
CES (EDINBURGH)672-944 £954-1356 £1272-1808 £

İngiltere uzun dönem dil okulu fiyatları

OKUL12 HAFTA28 HAFTA36 HAFTA
KAPLAN INTERNATIONAL (LONDRA)2184-2808 £4536-5880 £5832-7560 £
KINGS EDUCATION (LONDRA)2697-3340 £5622-6675 £7228-8294 £
ETC INTERNATIONAL COLLAGE (BOURNEMOUTH)1550-1950 £3480-4440 £4350-5550 £
OXFORD HOUSE COLLAGE (OXFORD)1776-2928 £3696-5824 £4464-7344 £
EC (CAMBRIDGE)2592-3072 £5152-6496 £6624-8352 £
CES (EDINBURGH)1848-2664 £3696-5236 £4572-6588 £

Yukarıda yer alan okulların eğitim sürelerine göre minimum ve maksimum ücretleri tabloda verilmiştir. Bazı dil okullarının İngiltere içerisinde birden fazla şehirde şubesi bulunmaktadır, şehir farkı da dil eğitiminin fiyatını etkileyen bir unsurdur. Vizem.net üzerinden yapılan başvurularda antlaşması bulunan İngiltere dil okulu fiyatları için %10 indirim uygulanabilmektedir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

İngiltere’de En Ucuz Dil Okulları Hangileridir?

İngiltere dil okullarının ücretleri eğitim türüne ve süresine göre değişmektedir. Bunun yanında seçilen şehir de dil okulu fiyatını etkilemektedir.

Liverpool, Leeds gibi şehirler büyükşehir olmasına karşın yaşam maliyetleri açısından İngiltere’nin en uygun şehirleri arasında yer almaktadır. Bu bölgelerde tercih edilecek bir dil okulu Londra’da tercih edilecek dil okullarından daha uygun olabilmektedir.

Her ne kadar Londra yaşam maliyetleri konusunda zorlayıcı olsa da, burada da ucuz dil eğitimi alma imkanı bulunmaktadır. Center Of English (CES), Twin English gibi dil kursları ile Londra’da da daha düşük maliyetli ve kaliteli dil eğitimi almak mümkündür. İngiltere en ucuz dil okulları sıralamasında Edinburgh, Bournemouth, Leeds gibi şehirlerde bulunan dil okulları başta gelmektedir. Aynı zamanda maddi yükü hafifletmek için İngiltere’de dil eğitimi sırasında part time işlerde çalışılabilir.

Vizem.net danışmanlığında gerçekleştirilen yurtdışında dil eğitimi kayıtlarında öncelikle belirlenen bütçe dahilinde uygun olacak okul listesi öğrenci adayına sunulur. Sonrasında seçilecek okul ile kayıt işlemleri tamamlanarak vize alımına geçilir.

İngiltere’de 3 Aylık Dil Eğitimi Fiyatları Nedir?

İngiltere dil eğitimi fiyatları eğitim türüne ve eğitim alınan şubeye göre değişmektedir. Ancak İngiltere’de 3 aylık dil eğitiminin ortalama fiyatı 1550-3300£ arasında bulunmaktadır.

Vize ücretleri ve İngiltere’deki yaşam maliyetleri bu tutara dahil değildir.

İngiltere’de Ücretsiz Dil Eğitimi Nasıl Alınır?

Yabancılar için burslu İngiltere dil kursu bulunmamaktadır. İngiltere’de ücretsiz dil eğitimi ancak İngiltere’de iltica yolu ile oturum izni almış olan kişiler ve bu kişinin yakınları için bulunur.

İngiltere İngilizce Dil Okulları Konaklama İmkanları Nelerdir?

İngiltere İngilizce dil okulları bünyesinde İngiltere’ye giden öğrencilerin seçtikleri şehirde bir İngiliz ailenin evinde oda kiralayarak kalma imkanları bulunduğu gibi öğrenci yurtlarında konaklamaları da mümkündür.

İngiltere Dil Okuluna Gitmek için Gerekenler Nelerdir?

“İngiltere’de dil eğitimi için ne gerekli?” sorusu İngiltere’de dil alanında eğitim almak isteyen bireylerin sıklıkla yanıtını aradığı bir sorudur. İngiltere dil okuluna gitmek için gerekenler listesinin en başında öncelikle bir dil okulu başvurusu bulunmaktadır.

Kişilerin talepleri, bütçeleri doğrultusunda bir dil okulu tercihi yapılmalıdır, bu tercihler genellikle eğitim türüne ve dil okulunun bulunduğu şehre göre değişiklik gösterir. Örneğin bir Londra dil okulu tercih edecek bir birey ile Bournemouth’da yer alan bir okula gidecek bireyin haftalık harcamaları arasında büyük bir fark olacaktır.

İngiltere’de dil okulu tercihi yapıldıktan sonra, kişilerin bu okulda kendilerine en uygun buldukları eğitim programı seçilmelidir. Ardından detaylı bir masraf planı oluşturulmalı ve eğitim süresince kişilerin ihtiyaç duyacakları kadar yeterli miktarda gelirleri ve birikimlerinin bulunduğundan emin olunmalıdır. İngiltere’de dil eğitimi alırken konaklanacak yer planı hazırlamalı, ardından dil eğitimi alınacak okulun başvuru formu doldurulmalıdır.

Dil okulu başvuruları için Vizem.net üzerinden danışmanlık alınması halinde, başvuru formunun doldurulması ile ön kayıt oluşturmak adına sözleşme imzalanmakta ve okul tarafından ön kayıt ücreti ödemesi talep edilmektedir. Bazı dil okulları okul kabul mektubu olan CAS belgesini göndermek için dil kursunun tüm eğitim maliyetlerinin ödenmesini de talep edebilmektedir.

Kişilerin dil okulundan kabul alması ve CAS belgesini elde etmesi durumunda İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesi başvurusunda bulunulmalıdır. Öğrenci vizesi başvurusu için çeşitli evrakları bir araya getirmek gerekmektedir.

İngiltere’de dil okuluna gitmek için aşağıdaki belgelerin bulundurulması gerekmektedir.

 • Dil okulu kabul belgesi
 • CAS referans numarası
 • İngiltere öğrenci vizesi

Vizem.net Türkiye’den yapılan İngiltere dil eğitimi vizesi başvurularında tüm süreç için danışmanlık hizmeti veren akredite acentedir.

Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere dil okulu ve eğitim imkanları hakkında Vizem.net uzmanlarına sıklıkla iletilen sorular aşağıda yanıtlanmıştır.

İngiltere Dil Kampı Nedir?

İngiltere’deki bazı dil okulları eğitim sistemini konaklama ve isteğe bağlı olarak yemek dahil olarak satışa sunmaktadır. Bu tür eğitim programları İngiltere dil kampı olarak anılmaktadır. Yoğunlaştırılmış bu programlarda alınan eğitimin yanında öğrencilerin gün içerisinde birbiriyle etkileşimi sağlanarak İngilizcenin daha hızlı öğrenilmesi hedeflenmektedir.

İngiltere Cambridge Dil Okulları Hangileridir?

İngiltere Cambridge dil okulları eğitim kurumları ve şubeleri aşağıda listelenmiştir.

 • BELL
 • EC
 • EUROCENTRES
 • KAPLAN INTERNATIONAL
 • LSI
 • REGENT
 • ST GILES
 • STAFFORD HOUSE
 • STUDIO CAMBRIDGE

İngiltere Cambridge’de dil eğitimi almış kişiler, programlarını başarı ile bitirdiklerinde ilgili seviye için sertifika alırlar.

Londra Dil Okulları Hangileridir?

T.C vatandaşlarının en fazla başvuru yaptığı Londra dil okulları aşağıda verilmiştir.

 • Language Studies International
 • The Burlington School of English
 • IELTS Pass
 • Chelsea Independent College
 • Time4London
 • Speak Up London
 • TELC UK
 • EC English Language Schools: London
 • The London School of English
 • International House London

Son 4 yıl içerisinde Vizem.net danışmanlığında yapılan Londra dil okul okulları kayıt başarı ve vize onay oranı %98.2 ile Türkiye’deki en iyi skordur.

Kaplan Dil Okulu İngiltere Şubeleri Hangileridir?

Kaplan International İngiltere’de birçok şehirde en çok şubesi olan köklü bir dil okulu olarak bilinmektedir. Kaplan dil okulu şubeleri; Bournemouth, Bath, Cambridge, Edinburgh, Londra, Liverpool, Manchester, Oxford, Torquay şehirlerinde yer almaktadır. Öğrenciler tüm şubelerde aynı standartlarda eğitim alırlar.

İngiltere’de Dil Eğitimi Almak Ne Kadara Mal Olur?

İngiltere’de dil okulu için toplam maliyet kayıt yaptırılacak okul, kalınacak yer ve şehir ile değişiklik göstermektedir. Düşük bütçeli öğrenciler için İngiltere’de 3 aylık bir dil eğitimi 2022 yılı için ortalama 4250£ tutmaktadır ve bu bedele konaklama, dil kursu ücretleri ve vize işlemleri dahildir.

İngiltere’de Dil Eğitimi ve Çalışma Mümkün Müdür?

İngiltere’de dil eğitimi ile çalışma mümkündür ancak sadece 6 aydan daha uzun süren dil eğitimi programları ile haftada 20 saate kadar çalışılmasına izin verilmektedir.

İngiltere’de kısa dönem dil okulu eğitimi alan kişilere öğrenci ziyaretçi vizesi verilmektedir. Öğrenci ziyaretçi vizesi ile eğitim süresi boyunca İngiltere’de ikamet etme hakkı tanınmaktadır ancak İngiltere dil okulu çalışma izni verilmemektedir.

İngiltere AU Pair Şartları Nelerdir?

İngiltere Au pair uygulaması, 2008 yılında İngiltere hükümetinin yaptığı göçmenlik yasası değişikleri ile yürürlükten kaldırılmıştır. İngiltere’de Tier 5 Gençlik Hareketliliği Programı kapsamında Tier 5 vizesi sahiplerine veya İngiltere uzun süreli öğrenci vizesi sahiplerine au pair olarak çalışma hakkı tanınmaktadır.

Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişiler için İngiltere’de aupair şartları aşağıda listelenmiştir.

 • İngiltere vizesi almak
 • 18 yaş ile 30 yaş arasında olmak
 • İyi derecede İngilizce dil becerilerine sahip olmak
 • Evli ve çocuk sahibi olmamak
 • Sağlıklı bireyler olmak
 • En az orta düzeyde okul sertifikasına sahip olmak

İngiltere Hem Çalış Hem Dil Öğren Programı Nedir?

İngiltere hem çalış hem dil öğren, bilinen adıyla work and study programı, bireylere hem dil öğrenme fırsatı hem de çalışma imkanı sunan bir programıdır. Bu programa katılım için Vizem.net üzerinden danışmanlık hizmeti alınabilir.

Sömestr Tatilinde Programı Olan İngiltere Dil Okulları Var Mıdır?

Türkiye’nin sömestr tatiline girdiği dönemlerle uyumlu 2 ve 3 haftalık İngiltere’de sömestr dil okulları bulunmaktadır. Sömestr tatilinde İngiltere dil eğitimi programlarına katılmak isteyen öğrenciler katılacakları dönemi önceden belirleyerek başvuru yapabilir.

İngiltere Dil Kursu Başvuruları Ne Zaman Yapılmalıdır?

İngiltere dil kursu başvuruları eğitim programı başlamadan en geç 3 ay içerisinde yapılmalıdır. Kayıt ve vize alım işlemleri ortalama 25 iş günü sürmektedir. İngiltere’deki dil kursuna kayıt işlemleri tamamlandıysa, Vizem.net danışmanlığında yapılan öğrenci vize başvuruları ortalama 14 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

İngiltere Yurtdışı Dil Eğitimi ve Covid-19 Koşulları Nasıldır?

2020 yılında Mayıs ayından itibaren İngiltere’de okul ve eğitim kurumlarının kapanması ile bu dönemler için kayıt yaptırmış T.C vatandaşı öğrencilerin kurs ücretleri iade edilmiştir.

2022 Mart ayı itibariyle Türkiye’ye aşı şartı ve karantina uygulaması yürürlükten kaldırılmıştır, İngiltere yurtdışı dil eğitimi kaydı herhangi bir kısıtlama olmaksızın yapılabilmektedir. Olası mağduriyetlerin önüne geçmek için vize başvuruları İngiltere’ye gitmeden 15-20 gün önce yapılmalıdır.

İngiltere’de Burslu Dil Eğitimi Alabilir Miyim?

İngiltere’de burslu dil eğitimi ancak Bursun Türkiye’deki vakıf yada okullar tarafından verilmesi ile alınabilmektedir. İngiltere’deki vakıf ya da okulların yabancı vatandaşlar için uyguladıkları burs ya da ücretsiz öğrenim programları bulunmamaktadır.

İngiltere Dil Okullarına Danışmanlık Almadan Başvuru Yapabilir Miyim?

Evet, İngiltere dil okullarına kayıt şahsen başvuru yapılarak da gerçekleşmektedir, ancak başvuru formu ve doküman işlemleri ile vize başvuru sürecindeki evrak trafiği ilk defa başvuru yapacak öğrenci adayları için zorlayıcı bir süreçtir.

Dil okulu başvurusu ve vize başvurusunun onay alabilmesi için gerekli evrakların eksiksiz ve doğru bilgilerle beyan edilmesi gerekmektedir. Özellikle okul onayı alıp vize onayı alamayan öğrenci adayları için mağduriyetler doğabilmektedir. İngiltere’de dil eğitiminin alınacağı kuruma ve İngiltere Konsolosluğuna danışman eşliğinde başvuru yapılması başvuru reddi olasılığını ortadan kaldırmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: