İngiltere Dil Okulları

İngiltere Dil Okulları Kayıt ve Başvuru Merkezi 2022

İngiltere dil okulları, dünyanın her yerinden evrensel dil olan İngilizceyi merkezinde öğrenmek isteyen öğrenciler için tercih edilmektedir. Her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenci İngiltere’deki dil okulları için başvuru yapmaktadır. Bu öğrenciler arasında her sene ortalama 10.000 Türk öğrenci bulunmaktadır.

İngiltere dil okulu tercihlerinde bireylerin pek çok şehir seçeneği bulunmaktadır. İlk akla gelen Londra, dil eğitimi ve yaşam masrafları için diğer şehirlere oranla biraz daha pahalıdır. Brighton, Bournemouth ; daha küçük, daha uygun ve İngilizlerin ağırlıklı yerleşkeleri olarak dil eğitimi için çok tercih edilen şehirler arasındadır. Bunun yanında İngiltere dil kursu başvurusunda bulunan bireyler Oxford, Cambridge gibi dünyaca ünlü üniversite şehirlerini de tercih etmektedir.

Vizem.net İngiltere dil okulları için öğrenci vizesi danışmanlığı vermekte ve burada bulunan 12 dil okulu için öğrenci kaydı ve CAS referans numarası temini sağlamaktadır. Vize işlemlerinden kayıt işlemlerine kadar tüm hizmetin verildiği Türkiye’deki tek akredite acentedir.

İngiltere Dil Eğitimi Program Seçenekleri Nelerdir?

Bir dil okulu başvurusunda bulunacak bireylerin öncelikle hangi İngiltere dil eğitimi programını seçeceklerini belirlemeleri gerekir. Farklı alanlara yönelik farklı dil kursları bulunmaktadır. Çeşitli sosyal, akademik amaçlara doğrultusunda dil kursları farklılık gösterir. Aşağıda bazı İngiltere dil eğitimi programları sıralanmıştır:

 • Genel İngilizce ve Akademik İngilizce dil kursları
 • Mesleki dil eğitimi kursları
 • IELTS/TOEFL hazırlık kursları
 • İş adamları ve yöneticilere yönelik dil programları
 • Özel dersler içeren dil kursları

İngiltere dil okulu ile alınacak eğitimin süreleri bireylerin tercihlerine bırakılmaktadır. 2 ve 4 haftalık kısa dil eğitimlerinin yanı sıra 6 ay ve 1 yıl gibi uzun süreli dil eğitimleri de bulunmaktadır. Dil okulu fiyatları eğitim süresinin uzunluğuna ve haftalık ders saati yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Öğrenciler isteklerine bağlı olarak haftalık 15-20 saatlik ya da 25-30 saatlik yoğun dil eğitimleri alabilmektedir. Kısa süreli dil eğitimler için genellikle yoğun program olan 25-30 ders saati tercih edilmektedir.

İngiltere’de dil öğrenmek için genel İngilizce dil kurslarını tercih eden bireyler öncelikle bir seviye belirleme sınavına tabi tutulur. Sonuçlara göre kişilerin eğitim görecekleri sınıflar belirlenmektedir. Kurs başlangıç tarihleri genel olarak esnektir ve her hafta başında yeni kayıtlara yönelik olarak yeni gruplar için eğitime başlanmaktadır. Genel İngilizce dil eğitimi kurslarında daha çok konuşma pratiklerinin yanı sıra öğrencilerin gramer ve kelime bilgilerini geliştirmeye yönelik eğitimler verilmektedir.

İngiltere Dil Okuluna Gitmek için Gerekenler Nelerdir?

“İngiltere’de dil eğitimi için ne gerekli?” sorusu İngiltere’de dil alanında eğitim almak isteyen bireylerin sıklıkla yanıtını aradığı bir sorudur. İngiltere dil okuluna gitmek için gerekenler listesinin en başında öncelikle bir dil okulu başvurusu bulunmaktadır.

Kişilerin talepleri, bütçeleri doğrultusunda bir dil okulu tercihi yapılmalıdır. Bu tercihler genellikle eğitim türüne ve dil okulunun bulunduğu şehre göre değişiklik gösterir. Örneğin bir Londra dil okulu tercih edecek bir birey ile Bournemouth’da yer alan bir okula gidecek bireyin haftalık harcamaları arasında büyük bir fark olacaktır.

Kişiler bütçelerine uygun bir dil eğitimi tercihi yapmalıdır. Bireyler dil okulu tercihlerini belirledikten sonra bu okulda kendilerine en uygun buldukları eğitim programını seçmelidir. Ardından detaylı bir masraf planı oluşturulmalı ve eğitim süresince kişilerin ihtiyaç duyacakları kadar yeterli miktarda gelirleri ve birikimlerinin bulunduğundan emin olunmalıdır.

Bunun yanında kişiler konaklayacakları yer planlarını da hazırlamalıdır. Ardından İngiltere’de dil eğitimi alınacak okulun başvuru formu doldurulmalıdır.

Dil okulu başvuruları Vizem.net danışmanları ile birlikte gerçekleştirilmektedir. Başvuru formunun doldurulması ile ön kayıt oluşturmak adına sözleşme imzalanır.

Sonrasında bir ön kayıt ücreti ödemesi talep edilir. Bazı dil okulları Okul kabul mektubu olan CAS belgesini göndermek için dil kursunun tüm eğitim maliyetlerinin ödenmesini de talep edebilmektedir.

Kişilerin dil okulundan kabul alması ve CAS belgesini elde etmesi durumunda bir İngiltere Ziyaretçi Öğrenci vizesi başvurusunda bulunulmalıdır. Öğrenci vizesi başvurusu için de çeşitli evrakları bir araya getirmek gerekmektedir.

Sonuç olarak İngiltere dil okuluna gitmek için aşağıdaki belgelerin bulundurulması gerekmektedir.

 1. Dil okulu kabul belgesi
 2. CAS referans numarası
 3. İngiltere öğrenci vizesi

İngiltere Öğrenci Vizesi hakkında detaylı bilgi için Vizem.net ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Dil Okulu Fiyatları

İngiltere Dil Okulu Fiyatları Ne Kadardır?

İngiltere dil okulu fiyatları dil eğitiminin türüne ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Aşağıda 2022 yılına ait bazı İngiltere dil okulu fiyatları tablo halinde verilmiştir:

Kısa Dönem Dil Okulu Fiyatları
OKUL4 HAFTA6 HAFTA8 HAFTA
KAPLAN INTERNATIONAL (LONDRA)840-1092 £1218-1575 £1626-2100 £
KINGS EDUCATION (LONDRA)1046-1219 £1569-1828 £2092-2438 £
ETC INTERNATIONAL COLLAGE (BOURNEMOUTH)620-780 £930-1170 £1240-1560 £
OXFORD HOUSE COLLAGE (OXFORD)628-1024 £888-1464 £1184-1952 £
EC (CAMBRIDGE)976-1232 £1464-1848 £1952-2464 £
CES (EDINBURGH)672-944 £954-1356 £1272-1808 £
Uzun Dönem Dil Okulu Fiyatları
OKUL12 HAFTA28 HAFTA36 HAFTA
KAPLAN INTERNATIONAL (LONDRA)2184-2808 £4536-5880 £5832-7560 £
KINGS EDUCATION (LONDRA)2697-3340 £5622-6675 £7228-8294 £
ETC INTERNATIONAL COLLAGE (BOURNEMOUTH)1550-1950 £3480-4440 £4350-5550 £
OXFORD HOUSE COLLAGE (OXFORD)1776-2928 £3696-5824 £4464-7344 £
EC (CAMBRIDGE)2592-3072 £5152-6496 £6624-8352 £
CES (EDINBURGH)1848-2664 £3696-5236 £4572-6588 £

Tabloda yer alan okulların eğitim sürelerine göre minimum ve maksimum ücretleri tabloda verilmiştir. Bazı dil okullarının İngiltere içerisinde birden fazla şehirde şubesi bulunmaktadır. Şehir farkı da dil eğitiminin fiyatını etkileyen bir unsurdur.

Vizem.net üzerinden yapılan başvurularda antlaşması bulunan İngiltere dil okulu fiyatları için %10 indirim uygulanabilmektedir.

İngiltere’de dil eğitimi almak ve İngiltere dil okulu fiyatları hakkında daha detaylı bilgi için Vizem.net ile iletişime geçebilirsiniz.
0850 241 1868

İngiltere İngilizce Dil Okulları Konaklama İmkanları Nelerdir?

İngiltere İngilizce dil okulları bünyesinde İngiltere’ye giden öğrencilerin seçtikleri şehirde bir İngiliz ailenin evinde oda kiralayarak kalma imkanları bulunduğu gibi öğrenci yurtlarında konaklamaları da mümkündür. Öğrencilere İngiliz ailenin yanında kalmak tavsiye edilmektedir.

Günlük görülen dil eğitiminin dışında ev içerisinde ve sosyal yaşantıda da İngilizcenin gelişmesi açısından bu uygulamanın çok büyük faydası olacaktır. İngiltere AU pair üzerinden host aile bulunabilir. Bu konuda vizem.net üzerinden danışmanlık hizmeti alınabilir.

İngiltere AU Pair Şartları Nelerdir?

İngiltere AU pair şartları başvuru sahibinin sahip olması gereken çeşitli kalifikasyonları içermektedir. AU pair için İngiltere’de aile ile birlikte yaşayan kişinin;

 1. En az lise mezunu olması gerekir.
 2. A1 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olması gerekir
 3. Ailelerinin yanına gitmeden önce en az 8 saat çocuk güvenliği ve en az 24 saat çocuk gelişimi konusunda eğitim alıp bunu belgelendirmeleri gerekmektedir.
 4. Çocuk güvenliği eğitimim en az 4 saatli bölümü 0 ve 1 yaşlarındaki bebekler ile ilgili olmalıdır.

Yukarıdaki şartları yerine getiren öğrenci adayı İngiltere AU pair şartlarını karşılamış olur.

İngiltere’de En Ucuz Dil Okulları Hangileridir?

İngiltere dil okullarının ücretleri eğitim türüne ve süresine göre değişmektedir. Bunun yanında seçilen şehir de dil okulu fiyatını etkilemektedir.

Liverpool, Leeds gibi şehirler büyük şehir olmasına karşın yaşam maliyetleri açısından İngiltere’nin en uygun şehirleri arasında yer almaktadır. Bu bölgelerde tercih edilecek bir dil okulu Londra’da tercih edilecek dil okullarından daha uygun olabilmektedir.

Her ne kadar Londra yaşam maliyetleri konusunda zorlayıcı olsa da, burada da ucuz dil eğitimi alma imkanı bulunmaktadır.

Center Of English (CES), Twin English gibi dil kursları ile Londra’da da daha düşük maliyetli ve kaliteli dil eğitimi almak mümkündür. İngiltere en ucuz dil okulları sıralamasında Edinburgh, Bournemouth, Leeds gibi şehirlerde bulunan dil okulları başta gelmektedir. Aynı zamanda maddi yükü hafifletmek için İngiltere’de dil eğitimi sırasında part time işlerde çalışılabilir.

Vizem.net danışmanlığında gerçekleştirilen yurtdışında dil eğitimi kayıtlarında öncelikle belirlenen bütçe dahilinde uygun olacak okul listesi öğrenci adayına sunulur. Sonrasında seçilecek okul ile kayıt işlemleri tamamlanarak vize alımına geçilir.

İngiltere En İyi Dil Okulları Hangileridir?

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen birçok Türk öğrenci İngiltere en iyi dil okulları sıralamasını merak etmektedir. İngiltere’de birçok kaliteli ve köklü dil eğitimi veren kuruluş bulunmaktadır. Aşağıda en çok tercih edilen İngiltere’deki en iyi dil okulu sıralaması verilmiştir:

 1. EC English: 1905 yılından itibaren faaliyet göstermekte olan dil okulu, her yıl ortalama 45.000 öğrenciye eğitim sağlamaktadır. Londra, Cambridge, Oxford, Manchester gibi birçok farklı şehirde şubesi bulunmaktadır.
 2. Kaplan International English: Kaplan International English; 80 yılı aşkın tecrübesi ile Bournemouth, Bath, Cambridge, Edinburg, Londra, Liverpool, Manchester, Oxford, Torquay şehirlerinde bulunan şubeleriyle birlikte İngiltere’nin en geniş ağına sahip olan dil okulu ünvanını taşımaktadır. Öğrenci memnuniyeti neredeyse %100 olarak bilinmektedir.
 3. St Giles International: 1955 yılında kurulan eğitim kurumu, her yıl 14.000’i aşkın dünya çapında öğrenciye dil eğitimi hizmeti sunmaktadır. İngiltere’de Cambridge, Brighton, Eastbourne, Highgate ve Londra şubeleri bulunmaktadır.
 4. Kings Colleges: 1957 yılından bu yana hizmet veren Kings Colleges; Londra, Oxford ve Bournemouth şubelerinde faaliyet göstermektedir. Bournemouth kampüsünde ayrıca öğrencilerine yurt imkanı sağlamaktadır.

Bu okulların tamamında british council akreditasyonu bulunmaktadır. Kısa sürede IELTS sınavına hazırlanmak isteyen öğrenci adayları bu okulların hızlandırılmış programlarında eğitim alabilir.

İngiltere Dil Okulu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yazının bu bölümünde İngiltere dil okulu hakkında Vizem.net bünyesine iletilen sorular yanıtlanmıştır. İngiltere dil okulu hakkında daha fazla bilgi almak ve soru sormak için 0850 241 1868 telefon numarasından bizimle iletişim kurabilirsiniz.

İngiltere’de 3 Aylık Dil Eğitimi Fiyatları Nedir?

İngiltere dil eğitimi fiyatları eğitim türüne ve eğitim alınan şubeye göre değişmektedir. Ancak İngiltere’de 3 aylık dil eğitiminin ortalama fiyatı 1550-3300£ arasında bulunmaktadır.

Vize ücretleri ve İngiltere’deki yaşam maliyetleri bu tutara dahil değildir.

İngiltere Dil Kampı

İngiltere Dil Kampı Nedir?

İngiltere’deki bazı dil okulları eğitim sistemini konaklama ve isteğe bağlı olarak yemek dahil olarak satışa sunmaktadır. Bu tür eğitim programları İngiltere dil kampı olarak anılmaktadır. Yoğunlaştırılmış bu programlarda alınan eğitimin yanında öğrencilerin gün içerisinde birbiriyle etkileşimi sağlanarak İngilizcenin daha hızlı öğrenilmesi hedeflenmektedir.

İngiltere Cambridge Dil Okulları Hangileridir?

İngiltere Cambridge dil okulları eğitim kurumları ve şubeleri aşağıda listelenmiştir:

 • BELL
 • EC
 • EUROCENTRES
 • KAPLAN INTERNATIONAL
 • LSI
 • REGENT
 • ST GILES
 • STAFFORD HOUSE
 • STUDIO CAMBRIDGE

Bu okullardan İngiltere’de dil eğitimi almış kişiler, programlarını başarı ile bitirdiklerinde ilgili seviye için sertifika alırlar.

İngiltere’de Dil Eğitimi ve Çalışma Mümkün Müdür?

Uzun süreli dil eğitim programlarında günde 20 saate kadar çalışmak mümkündür. Ancak seçilen programın 6 aydan daha uzun sürmesi gerekmektedir.

Kısa dönemli bir dil okulu bünyesinde eğitim alan öğrencilere çalışma izni verilmemektedir. Kısa dönemli dil okulu vizesi için bireylerin kısa dönemli öğrenci vizesi olan öğrenci ziyaretçi vizesi ile yalnızca eğitim süreleri boyunca İngiltere’de ikamet etmeleri gerekmektedir. Kısa dönemli öğrenci vizeleri için İngiltere’de çalışma izni bulunmamaktadır.

Kaplan Dil Okulu İngiltere Şubeleri Hangileridir?

Kaplan International İngiltere’de birçok şehirde en çok şubesi olan köklü bir dil okulu olarak bilinmektedir. Kaplan dil okulu şubeleri; Bournemouth, Bath, Cambridge, Edinburg, Londra, Liverpool, Manchester, Oxford, Torquay şehirlerinde yer almaktadır. Öğrenciler tüm şubelerde aynı standartlarda eğitim alırlar.

İngiltere Hem Çalış Hem Dil Öğren Programı Nedir?

İngiltere hem çalış hem dil öğren yani aslında work and study programı, bireylere hem dil öğrenme fırsatı hem de çalışma imkanı sunan ayrıcalıklı bir programıdır. Bu programa katılım için vizem.net üzerinden danışmanlık hizmeti alınabilir.

İngiltere’de Ücretsiz Dil Eğitimi Nasıl Alınır?

Yabancılar için burslu İngiltere dil kursu bulunmamaktadır. İngiltere’de ücretsiz dil eğitimi ancak İngiltere’de iltica yolu ile oturum izni almış olan kişiler ve bu kişinin yakınları için bulunur.

Londra Dil Okulları Hangileridir?

T.C vatandaşlarının en fazla başvuru yaptığı Londra dil okulları aşağıda verilmiştir.

 • Language Studies International
 • The Burlington School of English
 • IELTS Pass
 • Chelsea Independent College
 • Time4London
 • Speak Up London
 • TELC UK
 • EC English Language Schools: London
 • The London School of English
 • International House London

Son 4 yıl içerisinde vizem.net danışmanlığında yapılan Londra dil okul okulları kayıt başarı ve vize onay oranı %98.2 ile Türkiye’deki en iyi skordur.

İngiltere’de Dil Okulu Ne Kadara Mal Olur?

İngiltere’de dil okulu için toplam maliyet kayıt yaptırılacak okul, kalınacak yer ve şehir ile değişiklik göstermektedir. Düşük bütçeli öğrenciler için 3 aylık bir dil eğitimi 2022 yılı için ortalama 4250£ tutmaktadır.

Bu bedele konaklama, dil kursu ücretleri ve vize işlemleri dahildir.

Sömestr Tatilinde Programı Olan İngiltere Dil Okulları

Türkiye’nin sömestr tatiline girdiği dönemlerle uyumlu 2 ve 3 haftalık İngiltere’de sömestr dil okulları bulunmaktadır. Bu programlara katılmak isteyen öğrenciler katılacakları dönemi önceden belirleyerek başvuru yapabilir.

İngiltere Dil Kursu

İngiltere Dil Kursu Başvuruları Ne Zaman Yapılmalıdır?

İngiltere dil kursu başvuruları eğitim programı başlamadan en geç 3 ay içerisinde yapılmalıdır. Kayıt ve vize alım işlemleri ortalama 25 iş günü sürmektedir. Eğer kişi İngiltere’deki dil kursuna kayıt yaptırdıysa vizem.net danışmanlığında yapılan öğrenci vize başvuruları ortalama 14 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

İngiltere Yurtdışı Dil Eğitimi ve Covid-19

2020 yılında Mayıs ayından itibaren İngiltere’de okul ve eğitim kurumlarının kapanması ile bu dönemler için kayıt yaptırmış T.C vatandaşı öğrencilerin kurs ücretleri iade edilmiştir. Ancak vize ücretleri iade edilmemektedir. Güncel olarak İngiltere yurtdışı dil eğitimi kaydı yapılabilmektedir. Ayrıca Türkiye’ye karantina uygulanmamaktadır.

Olası mağduriyetlerin önüne geçmek için vize başvuruları İngiltere’ye gitmeden 15-20 gün önce yapılmalıdır.

İngiltere’de Burslu Dil Eğitimi Alabilir Miyim?

İngiltere’de burslu dil eğitimi ancak Bursun Türkiye’deki vakıf yada okullar tarafından verilmesi ile alınabilmektedir. İngiltere’deki vakıf ya da okulların yabancı vatandaşlar için uyguladıkları burs ya da ücretsiz öğrenim programları bulunmamaktadır.

Danışmanlık Almandan Başvuru Yapabilir Miyim?

Evet İngiltere dil okullarına kayıt şahsen başvuru yapılarak da gerçekleşmektedir. Ancak karışık başvuru formu ve doküman işlemleri ve vize başvurusu sürecindeki evrak trafiği ilk defa başvuru yapacak öğrenci adayları için oldukça zor bir süreçtir.

Dil okulu başvurusu ve vize başvurusunun onay alabilmesi için gerekli evrakların eksiksiz ve doğru bilgilerle beyan edilmesi gerekmektedir. Özellikle okul onayı alıp vize onayı alamayan öğrenci adayları için mağduriyetler doğabilmektedir.

Bu nedenle dil eğitiminin alınacağı kuruma ve İngiltere Konsolosluğuna danışman eşliğinde başvuru yapılması başvuru reddi olasılığını ortadan kaldırmaktadır.

Paylaş: