İngiltere Dil Okulu Vizesi Başvuru Merkezi 2021

İngiltere Dil Okulu Vizesi Başvuru Merkezi 2021

Birleşik Krallık için 2 farklı İngiltere öğrenci vizesi bulunmaktadır. Bunlar Genel öğrenci vizesi ve ziyaretçi öğrenci vizesi olarak ikiye ayrılır. İngiltere’de herhangi bir dil okulu bünyesinde eğitim alacak bireylerin bir İngiltere dil okulu vizesi başvurusunda bulunması gerekir.

Dil okullarında eğitim görmek isteyen bireylerin başvuracağı vize türü visitor student visa yani kısa süreli öğrenci vizesi dir. Ziyaretçi öğrenci vizesi 6 aylık kısa dönemli bir vize türüdür. Bazı eğitim programlarının eğitim süresine göre 11 aya kadar da ziyaretçi öğrenci vizesi alınabilmektedir. İngiltere dil okulu vizesi başvuru sahiplerine eğitim sürelerini kapsayacak şekilde sadece dil eğitimi almak amaçlı verilmektedir.

Eğitim sürelerini dolduran bireylerin vize süresi bitiminde İngiltere’yi terk etmeleri gerekir.

Vizem.net İngiltere dil okulu vize başvuruları için vize başvuruları ve okul kayıt işlemleri dahil tüm süreçte danışmanlık hizmeti vermektedir. Öğrencinin vize ihtiyacına bağlı olarak gerekli tüm dilekçe, belge ve başvuru formları deneyimli danışmanlar eşliğinde doldurulmaktadır.

Dil Okulu İngiltere Vizesi Sartları

Dil okulu İngiltere vizesi başvurularında kişilerin belirli genel şartları karşılıyor olması gerekmektedir. Bu şartlar aşağıda sıralanmıştır:

 • İngiltere’de bir eğitim kurumundan kabul almış olmak
 • Eğitim süresi boyunca yaşam maliyetlerini karşılayabilecek olmak
 • Başvuru sahibinin bu eğitime neden ihtiyacının olduğunu kanıtlaması

Bir İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesine en erken eğitim süresinden 3 ay önce başvuru yapılabilmektedir. Bu vize türü ile İngiltere’de ikamet eden öğrencilere çalışma izni verilmemektedir.

İngiltere Dil Okulu Vizesi için Gerekli Evraklar

İngiltere dil okulu vizesi için gerekli evraklar diğer uzun dönemli vize türlerinde talep edilen evraklar kadar fazla olmasa da bireylerin başvuru süreçlerinde dosyalarını titizlikle hazırlaması gerekmektedir.

Acente kullanılmadan şahsen yapılacak İngiltere dil okulu vizesi başvurusu için öncelikle İngiltere vize servisinin resmi adresinden ziyaretçi öğrenci vizesi seçilerek online başvuru formu doldurulmalıdır.

Online başvuru formunun İngilizce karakterler kullanılarak eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulması başvuru süreci adına önemlidir. Bu süreçte hata yapılması sürecin uzamasına ve bazı durumlarda vize reddine sebebiyet vermektedir.

Vizem.net ile yapılan başvurularda gerekli formlar başvuru sahibi adına doldurulur ve gerekli evrakların hazırlanması sağlanır.

Online başvuru esnasında bireylerin vize harç bedelini de kredi kartı ile ödemeleri gerekir. Ardından bireyler aracı kurum olan TLS Contact’a yönlendirilerek kendilerine en yakın vize başvuru merkezinden bir randevu oluştururlar. Randevu günü ve saatinde vize başvuru merkezinde bizzat bulunarak biyometrik bilgilerini vermeleri ve gerekli evrakların teslimini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Vizem.net ile gerçekleştirilen başvurularda saha ekibinden uzman bir danışman başvuru sahiplerine eşlik ederek işlem sürecini hızlandırmaktadır. İngiltere dil okulu vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir. Bunlar bir İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesine başvuru yapacak adayların dosyasında yer alması gereken belgelerdir:

 • En az 1 yıl geçerliliği bulunan pasaport
 • Varsa eski pasaportlar
 • İngilizce öğrenci belgesi ve transkript
 • Mezun öğrenciler için diploma
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Daha önce herhangi bir dil kursuna giden bireyler için kurs sertifikası
 • Mezun erkek öğrenciler için askerlik belgesi
 • 18 yaş altındaki bireyler için muvafakatname
 • Online vize başvuru formu çıktısı
 • Vize harcının ödendiğine dair dekont
 • Dil eğitiminin ücretinin ödendiğine dair dekont
 • Okul kabul mektubu olan CAS belgesi
 • Yaşam masraflarını karşılamaya yetecek birikimin gösterilmesi (Banka hesap dökümleri)
 • Masraflar bir sponsor tarafından karşılanacaksa sponsor belgeleri

Kişisel duruma ve Covid-19 salgını kapsamında alınan önlemler doğrultusunda ekstra evrak talebinde bulunulabilir. Güncel evrak listesini öğrenmek için 0850 241 1868

İngiltere Dil Eğitimi Vizesi Ücreti

İngiltere dil eğitimi vizesi ücreti 6 aylık vize başvuruları için 121 USD olarak belirlenmiştir. 6 aydan daha uzun süreli dil eğitimleri için 11 aylık İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapılmaktadır. 11 aylık İngiltere dil eğitimi vizesi ücreti ise 231 USD olarak belirlenmiştir.

Bu ücretler İngiltere konsolosluğuna ödenen tutarları göstermektedir. Alınan danışmanlık hizmeti doğrultusunda dil eğitimi vizesi ücreti değişiklik gösterebilir. İngiltere’deki dil okuluna kayıt işlemleri de vizem.net danışmanlığında yapıldıysa bu işlemler için ayrıca fatura kesilir.

Başvuru sahibi dilerse sadece form doldurma ve randevu alma hizmetlerinden faydalanabilir. Bu durumda vize başvurusunu şahsen kendisi tamamlamalıdır.

İngiltere Dil Okulu Vizesi Hakkında Sıklıkla Sorulan Sorular

Yazının bu bölümünde İngiltere dil okulu vizesi hakkında sık sorulan sorular yanıtlanmıştır. Daha fazla soru sormak ve bilgi almak için Vizem.net ile iletişime geçebilirsiniz.
0850 241 1868

İngiltere Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır

İngiltere Öğrenci Vizesi için Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

İngiltere öğrenci vizesi için başvuru yapacak bireyler; eğitim alacakları okul, şehir, eğitimin süresi ve bu süreçte konaklanacak yer masrafları kadar parayı banka hesabında bulundurmalıdır.

Dil okulu eğitim harç ücreti ve konaklanacak yerlerin masrafları vize başvuru sürecinde karşılanmış ise bireylerin banka hesaplarında yalnızca günlük yaşam masraflarını karşılayabileceklerini gösterecek kadar para tutmaları gerekir. Bunun için kesin bir miktar talep edilmemekle birlikte 2021 yılı itibariyle 1 haftalık İngiltere seyahati için hesapta en az 7500-8000TL bulundurulmasını önermektedir. Alınacak dil eğitiminin süresiyle orantılı olarak bu masraf hesaplanabilir.

Eğitim için İrlanda Veya İngiltere Vizesi Alarak Seyahat Edilebilir Mi?

Birleşik Krallık ülkeleri; İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’dır. Bir İngiltere vizesi ile bu ülkelere seyahat etmek mümkündür. Ancak İrlanda Cumhuriyeti bir Birleşik Krallık ülkesi değildir.

Direkt olarak İrlanda’ya gitmek için bir İngiltere vizesi faydalı olmayacaktır. Ancak bir İngiltere vizesine sahip birey, öncelikle Birleşik Krallık ülkelerinden birini ziyaret etmek koşuluyla İrlanda’ya giriş yapma hakkı kazanmaktadır. İngiltere dil eğitimi vizesi hamiline eğitim ve vize süresi devam ettiği süre içerisinde İngiltere’den İrlanda’ya gitme hakkı tanır.

İngiltere Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır

İngiltere Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere dil okulu vizesi alabilmek için öncelikle İngiltere’de eğitim görülecek okul belirlenmeli ve başvuruda bulunulmalıdır. İngiltere’de eğitim almak isteyen bireyler, okuldan kabul aldıkları taktirde vize işlemlerini başlatabilmektedir.

Dil eğitimi için bir İngiltere öğrenci vizesi olan kısa dönemli Ziyaretçi Öğrenci vizesi başvurusu yapılmalıdır. İngiltere dil okulu vizesi için öncelikle online başvuru formu doldurulur. Ardından vize harcı kredi kartı ile ödenmelidir. Online başvuru esnasında bireyler kendilerine en yakın İngiltere vize başvuru merkezinden randevu oluşturmaktadır.

Randevu günü ve saatinde randevu merkezinde bulunarak gerekli evrakların teslimi sağlanır. Vizem.net ile yapılan İngiltere vizesi başvurularında bütün formlar ve belgeler başvuru sahipleri adına eksiksiz bir şekilde hazırlanmaktadır.

İngiltere Dil Okulu ve Vize Danışmanlığı

Vizem.net danışmanlığında son 3 yıl içerisinde 230’dan fazla İngiltere dil okulu vizesi %97,6 onaylanma oranı alınabilmiştir. Bu oran Türkiye’deki en yüksek aracı kurum onay oranıdır. Bu başvuruların 61’i için yurtdışı eğitim danışmanlığı kapsamında dil okulu kayıtlarını da vizem.net danışmanları sağlamıştır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: