Karadağ Vize Başvuru Formu

Karadağ Vize Başvuru Formu Doldurma İşlemleri

Karadağ vize başvuru formu, vize başvurularında başvuru sahibinin kişisel bilgileri ve seyahat amacına ilişkin bilgilerin alındığı bir belgedir.

Karadağ vize formu Karadağ vize başvurusu için gerekli evraklar arasında olup kısa ya da uzun süreli tüm Karadağ vize başvurularında sunulması zorunlu bir evraktır. Kısa veya uzun süreli yapılan Karadağ seyahatleri için tek bir ortak form bulunmaktadır.

Türk vatandaşları 90 güne kadar yapacakları Karadağ seyahatlerinde vizeden muaf tutulmakta olup 90 günü aşan seyahatlerinde uzun süreli Karadağ vizesi almaları için vize başvuru formunu beyan etmeleri gerekmektedir.

Karadağ vize başvurusu için: 0850 241 1868

Karadağ Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Karadağ vize başvuru formu elde ya da bilgisayarda doldurulabilmektedir. Karadağ vize başvuru formu eksiksiz şekilde, güncel bilgilerle ve gerçeğe uygun olarak doldurulmalıdır. Güncel Karadağ vize başvuru formuna bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

El yazısı ile doldurulan Karadağ vize başvuru formları mavi tükenmez kalemle okunaklı bir yazı ile doldurulmalıdır. Bilgisayardan doldurulan Karadağ vize başvuru formlarının çıktısı alınmalı ve imzalanmalıdır.

Karadağ vize başvuru formu görseli aşağıda verilmiştir.

Karadağ Vize Formu Nasıl Doldurulur?
Karadağ Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Karadağ Vize Başvuru Formu Hangi Dillerde Doldurulabilir?

Karadağ vize başvuru formu İngilizce, Fransızca ve Hırvatça dillerinde doldurulabilmektedir.

Montenegro Vizesi için Başvuru Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?

Evet, Montenegro vizesi için başvuru formuna fotoğraf eklenmektedir. Montenegro vizesi için başvuru formunda kullanılacak fotoğraf; renkli, 35x45 mm boyutlarında ve biyometrik özellikte olmalıdır.

Montenegro vizesi için başvuru formunda kullanılacak fotoğraf zımba ya da iğne kullanılmadan formun ilgili kısmına yapıştırılmalıdır.

Karadağ Vize Formu Doldurulduktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Karadağ vize formu tam ve eksiksiz şekilde doldurulduktan sonra başvuru sahibi tarafından veya başvuru sahibi reşit değilse her iki ebeveyni ya da vasisi tarafından ıslak imza ile imzalanmalıdır.

Karadağ vize formu doldurulup imzalandıktan sonra konsolosluktan randevu alınması ve formun gerekli evraklar ile birlikte randevuda teslim edilmesi gerekmektedir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: