Ankara Yunanistan Vize İşlemleri

Ankara Yunanistan Vize Türleri ve Başvuru Süreçleri 2023

Ankara’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Yunanistan vize başvuruları Ankara Yunanistan vize başvuru merkezleri üzerinden veya akredite acenteler üzerinden yapılmaktadır.

Yunanistan ve bütün Schengen ülkelerine yönelik vize danışmanlık hizmeti veren 3 akredite acente bulunmakta ve Vizem.net yer bu acenteler arasında yer almaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Yunanistan Vize Başvurusu Ankara’dan Nasıl Yapılır?

Ankara’da Yunanistan vizesine başvuru yapılmadan önce ilk olarak Yunanistan vizesi için gerekli olan belgelerin hazırlanması ve vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Ankara’da bulunan vize aracı kurumundan randevu alınmaktadır.

Yunanistan vize başvurusu yapacak kişiye ait olan pasaportta son 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen vizesi bulunuyorsa Yunanistan vize başvurusu vizem.net üzerinden sadece evrakların gönderilmesi ile tamamlanmaktadır. Talep edilmesi halinde Yunanistan vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi vizem.net danışmanları tarafından doldurulmaktadır.

Ankara’da Yunanistan Konsolosluğu Var Mıdır?

Evet, Ankara’da Yunanistan Konsolosluğu bulunmaktadır. Ankara’daki Yunanistan Konsolosluğu, Büyükelçilik statüsünde hizmet vermektedir.

Ankara Yunanistan Konsolosluğu Nerededir?

Yunanistan Büyükelçiliği Ankara adresi Zia Ur Rahman Caddesi, 9- 11, 06700 Gaziosmanpaşa, Çankaya/ Ankara’dır. Ankara Yunanistan Konsolosluğu çalışma saatleri: Pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günlerinde 09:30- 12:30 arasıdır.

Yunanistan Ankara Konsolosluğu Üzerinden Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Yunanistan kısa süreli (C tipi) vize başvuruları Yunanistan Ankara Konsolosluğu üzerinden yapılamamaktadır. Yunanistan C tipi vize kategorileri arasında turistik vize, aile veya arkadaş ziyareti vizesi, ticari vize, kültürel veya sportif etkinlik vizesi, şoför vizesi, transit vize ve 90 günden kısa süreli eğitim vizesi bulunmaktadır.

Yunanistan uzun süreli (D tipi) vize başvuruları Yunanistan Ankara Konsolosluğu üzerinden yapılabilmektedir.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’ne Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’nde bulunan konsolosluk birimine vize başvurusu yapılabilmektedir.

Yunanistan Büyükelçiliği’ne Ankara’da Hangi Vize Türleri için Başvurulabilir?

Ankara Yunanistan Büyükelçiliği’nin başvuru kabul ettiği vize türleri aşağıda listelenmiştir.

  • Yunanistan aile birleşimi vizesi
  • Yunanistan işçi vizesi
  • Yunanistan eğitim vizesi
  • Yunanistan staj vizesi
  • Yunanistan dil okulu vizesi
  • Yunanistan yatırımcı vizesi
  • Yunanistan girişimci vizesi
  • Yunanistan oturma vizesi

Ankara Yunanistan Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Oluşturulur?

Yunanistan Konsolosluğu Ankara vize randevusu mail ya da telefon yolu ile alınmaktadır.

Telefon yoluyla vize randevusu almak için (0312) 448 06 47 veya (0312) 448 03 87 telefon üzerinden kayıt oluşturulabilmektedir. Yunanistan Konsolosluğu Ankara mail adresi gremb.ank@mfa.gr adresinden vize randevusu alınabilmektedir.

Ankara Yunanistan Konsolosluğu Telefon Numarası ve İletişim Bilgileri Nelerdir?

Yunanistan Büyükelçiliği Ankara iletişim numarası +90 (312) 448 06 47 ve +90 (312) 448 03 87’dir. Büyükelçilik mail adresi gremb.ank@mfa.gr‘dir.

Yunanistan Vizesi Ankara’da Nereden Alınır?

Yunanistan vizesi Ankara’da Kosmos Vize aracılığıyla alınmaktadır. Kosmos Vize Ankara şubesinde yalnızca vize evrakları toplanmakta ve biyometri işlemleri tamamlanmaktadır. Yunanistan vize başvurularını değerlendiren ve onayında yetkili olan tek merci Yunanistan Ankara Konsolosluğu’dur.

Yunanistan vize başvuruları vizem.net danışmanlığında yapılabilmektedir.

VFS Global Ankara Vize Merkezi Üzerinden Yunanistan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

VFS Global Ankara Yunanistan vizesi başvuru merkezi üzerinden Yunanistan vize başvurusu yapılamamaktadır.

Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Ankara Adresi Nedir?

Yunanistan vize başvuru merkezi Ankara adresi Kavaklıdere, Şehit Ömer Haluk Sipahioğlu Sokak, No: 10, Ofis No: 19, Çankaya’dır.

Ankara Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Ankara Yunanistan vize başvuru merkezi hafta içi günlerde 08:00 ile 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Yunanistan Vize Randevusu Ankara’dan Kosmos Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Alınır?

Yunanistan vize randevusu Ankara’dan Kosmos vize başvuru merkezi üzerinden alınmaktadır. Kosmos vize başvuru merkezinin web sitesi ziyaret edilerek randevu al butonuna tıklanır. Randevu alırken başvuru yapılmak istenen şehir olarak Ankara’nın seçilmesi gerekmektedir. Başvurulmak istenen vize türüne göre seçim yapılarak başvuru sahibine ait kimlik numarası, isim soyisim gibi bilgilerin yazılması gerekmektedir. Uygun olan tarih ve saatler seçilerek randevu online olarak oluşturulmaktadır.

Yunanistan Vize Başvurusu Ankara’da Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Yunanistan vize başvurusu, randevu gününde tamamlanan biyometri işlemlerinden sonra ortalama 15 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

Yunanistan Schengen Vizesi Ankara’dan Nereden Alınır?

Yunanistan Schengen vizesi Ankara’da Kosmos vize başvuru merkezinden alınmaktadır.

Vizem.net üzerinden evrak göndererek yapılan Yunanistan vize başvurularında başvuru sahibinin vize merkezine gelmesine gerek yoktur. Yunanistan Schengen vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin son 5 yıl içinde aldığı bir Schengen vizesi varsa sadece gerekli evrakları göndererek vizem.net üzerinden başvuru yapabilmektedir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: