Yunanistan Çiftçi Vizesi

Yunanistan Çiftçi Vizesi Başvuru Süreci 2023

Yunanistan’a çiftçi ve çoban olarak çalışmaya veya çiftlik işletmeye gitmek isteyen Türk vatandaşlarının başvurması gereken vize türü Yunanistan çiftçi vizesidir. Yunanistan çiftçi vizesi almak isteyen başvuru sahiplerinin çiftçi olduğuna dair mesleki belgeleri ibraz etmesi gerekmektedir.

Yunanistan çiftçi vizesi başvurularında %97,8 onay oranı ile vizem.net Türkiye’de onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Çiftçiler Yunanistan Vizesi Alabilir Mi?

Evet, çiftçiler Yunanistan vizesi alabilmektedir.

Çiftçiler için Yunanistan Vize Evrakları Nelerdir?

Çiftçiler için Yunanistan vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: En az 1 yıl daha geçerliliği bulunan pasaportun ve pasaport sayfaları fotokopilerinin başvuru sırasında sunulması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Başvuru sahibine ait 1 adet biyometrik fotoğrafın verilmesi gerekmektedir.
 • Kimlik fotokopisi: Vize başvuru sahibine ait TC kimlik fotokopisinin teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Vize başvuru sahibinin ve tüm ailesinin tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin başvuru evrakları arasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Gayrimenkul fotokopileri: Başvuru sahibinin çiftçi olarak sahip olduğu gayrimenkulleri gösterir nitelikte olan tapuların fotokopisi eklenmelidir.
 • Banka hesap dökümü: Başvuru sahibinin adına kayıtlı banka hesabında talep edilen vize gün sayısı başına en az 50 Euro bulunduğunu gösteren banka hesap dökümü belgesinin bankadan imzalı ve kaşeli olarak alınması gerekmektedir.
 • Vize talep dilekçesi: Yunanistan Konsolosluğu’na hitaben yazılmış vize talep dilekçesinin sunulması gerekmektedir.
 • Çiftçilik belgesi: Başvuru sahibi tarafından e-devlet üzerinden veya tarım il müdürlüklerinden son 1 ay içerisinde alınmış çiftçilik belgesinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Zirai araç ruhsatı fotokopisi: Başvuru sahibine ait varsa zirai aracın ruhsat fotokopisi eklenmelidir.

Yunanistan Çiftçi Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Yunanistan çiftçi vizesi başvurusu talep dilekçesi Yunanistan Konsolosluğu’na hitaben yazılmaktadır. Yunanistan çiftçi vizesi başvurusu talep dilekçesinde başvuru sahibinin sözleşmeli çiftçi olarak çalıştığı çiftliğe ya da kendi işlettiği çiftliğe ait bilgilere yer verilmektedir. İçeriği kapsamında başvuru sahibinin adı, soyadı, doğum tarihi, doğum yeri gibi kimlik bilgileri, pasaport bilgileri, adres ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Yunanistan Vize Başvurusu için Çiftçilik Belgesi Nereden Alınır?

Yunanistan vize başvurusu için ibraz edilmesi gereken çiftçilik belgesi, başvuru sahipleri tarafından e-devlet üzerinden veya ikamet ettiği ildeki Tarım İl Müdürlüğü’ne veya ziraat odasına gidilerek temin edilebilmektedir.

Çiftçiler için Alternatif Finansal Gelir Kaynakları Nelerdir?

Yunanistan çiftçi vizesine başvurmak isteyen kişilerin sahip olması durumunda sunabileceği alternatif finansal gelir kaynakları aşağıda listelenmiştir.

 • Gayrimenkul tapu fotokopisi
 • Araç ruhsat fotokopisi
 • Kiraya verilen taşınmaz için kira sözleşmesi
 • Banka hisse senedi
 • Nafaka kararı

Çiftçiler Yunanistan Vize Başvurusunda Sponsor Olabilir Mi?

Çiftçiler, Yunanistan vize başvurusunda sponsor olabilmekte ve sponsporluğa yönelik dilekçe verebilmektedir.

Çiftçi Schengen Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan çiftçi Schengen vize başvurularının değerlendirilmesi ve karara bağlanması ortalama 15 gün sürmektedir.

Çiftçi Olarak Yunanistan Vizesi Almak Zor Mudur?

Çiftçi olarak Yunanistan vizesine gerekli evraklarla geçerli başvuru yapan, mesleki belgelerinde eksik olmayan, yeterli finansal kaynakları olduğunu belgeleyen kişilerin vize alma süreci kolay olmaktadır.

Çiftçiler için Yunanistan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli illerinde ikamet eden çiftçiler Yunanistan vize başvurularını VFS Global aracı kurumuna başvuru yaparken; diğer illerde ikamet eden çiftçiler başvurularını Kosmos Vize aracı kurumuna başvuru yapmaktadır.

Yunanistan çiftçi vize başvuruları randevu aracılığıyla yapılmaktadır. Yunanistan VFS randevu ve Kosmos randevu için ilgili aracı kurumların web sitelerinden işlem yapılmaktadır.

Türkiye’de il sınırlaması olmadan bütün illerde ikamet eden Türk vatandaşları vizem.net üzerinden danışmanlık hizmeti alabilmektedir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: