Edirne Yunanistan Vize İşlemleri

Edirne Yunanistan Vize Türleri ve Başvuru Süreçleri 2023

Yunanistan için vize başvuruları, Edirne’de ikamet eden herkes için Yunanistan vizesi Edirne başvuru merkezleri aracılığıyla ya da akredite acenteler aracılığıyla yapılabilmektedir. Yunanistan ve diğer Schengen ülkeleri vizeleri için danışmanlık hizmeti veren 7 akredite acente arasında, vizem.net’de bulunmaktadır. Başvuru ile ilgili bilgi ve sorular için 0850 241 1868 numarası kullanılabilmektedir.

Edirne Yunanistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Edirne’den Yunanistan vize başvurusu yapabilmek için, Yunanistan vizesi için gerekli evraklar toplanmalı ve ardından vize başvuru formu doldurularak, Yunanistan vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Başvurunun yapıldığı pasaportta son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi bulunmakta ise, sadece gerekli evraklar gönderilerek vizem.net üzerinden başvuru işlemleri yapılabilmektedir. Vizem.net aracılığıyla yapılan vize başvurularında, başvuru formu ve Yunanistan vize talep dilekçesi danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Yunanistan Konsolosluğu Edirne’de Var Mıdır?

Evet, Edirne’de Yunanistan Konsolosluğu bulunmaktadır ve konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

Edirne Yunanistan Konsolosluğu Nerededir?

Edirne Yunanistan Konsolosluğu; Şükrüpaşa Mahallesi, 123. Sokak, 2 numaralı binada bulunmaktadır. Edirne Yunanistan Konsolosluğuna 0282 235 58 04 numaralı telefon ile ve grcon.adr@mfa.gr e-posta adresi üzerinden ulaşılabilmektedir. Edirne Yunanistan Konsolosluğu hafta içi her gün 09:00 ile 17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Edirne Konsolosluğu Üzerinden Yunan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Edirne Konsolosluğu üzerinden, turistik ve birini ziyaret amaçlı alınan kısa süreli C tipi vizeler için başvuru yapılamamaktadır. Uzun süreli olan D tipi vizeler için, Edirne Konsolosluğu üzerinden vize başvurusu yapılabilmektedir.

Yunanistan Edirne Konsolosluğundan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Edirne Yunanistan Konsolosluğu vize için gerekli evraklar bir araya getirilip, Edirne Yunanistan Konsolosluğu vize başvuru formu doldurulduktan sonra, Edirne Yunanistan Konsolosluğu vize başvuru günlerinden birine randevu alıp, randevu günü Yunanistan Konsolosluğuna giderek vize işlemleri tamamlanmalıdır.

Edirne Yunanistan Konsolosluğundan Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Yunanistan Konsolosluğu Edirne randevu işlemleri telefon ya da e-posta aracılığı ile yapılabilmektedir.

Edirne Yunanistan Konsolosluğu, 0282 235 58 04 numaralı telefon veya grcon.adr@mfa.gr e-posta adresi aracılığıyla ulaşılabilmektedir.

Edirne Yunanistan Konsolosluğu İletişim Bilgileri ve Telefon Numarası Nedir?

Yunanistan Konsolosluğu Edirne telefon numarası (0090284) 2355804’dır. Edirne Yunanistan Konsolosluğu e-posta adresi ise grcon.adr@mfa.gr isimli e-posta adresidir.

Edirne’de İkamet Eden Kişiler için Yetkili Yunanistan Aracı Kurumu Hangisidir?

Edirne’de ikamet eden kişiler için yetkili Yunanistan aracı kurumu VFS Global’dir. VFS Global üzerinden yapılabilen işlemler gerekli evrakların toplanması ve biyometrik işlemler ile sınırlıdır. Yunanistan vizesi başvurusunun onaylanabileceği tek yetkili merci Edirne Yunanistan Konsolosluğudur.

Kosmos Edirne Vize Merkezi Üzerinden Yunanistan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Kosmos Edirne vize merkezi üzerinden Yunanistan vize başvurusu yapılamamaktadır.

Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Edirne Adresi Nedir?

VFS Global Yunanistan vize başvuru merkezi Edirne’de; 1. Murat Mahallesi’nin Talatpaşa Caddesi’nde, 80 numaralı binanın 1. katında bulunmaktadır.

Edirne Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Edirne VFS Global Yunanistan vize başvuru merkezi hafta içi her gün 08:30 ile 15:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

VFS Global Edirne Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

VFS Global Edirne Edirne vize başvuru merkezi üzerinden, Yunanistan vize randevu Edirne’de online olarak VFS Global’ın sitesi üzerinden alınabilmektedir.

Yunanistan Vize Başvurusu Edirne’de Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Yunanistan vize başvuruları Edirne Yunanistan vize evrakları teslim edilip, randevu tarihinde biyometrik işlemler tamamlandıktan sonra, ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Edirne’den Yunanistan Göçmenleri için Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Edirne’den Yunanistan için C tipi vize başvuruları, vizem.net üzerinden sadece evraklar gönderilerek yapılabilmektedir.

Yunanistan göçmenleri vize başvurularını vatandaşlık ve oturma izni için yapıyorlarsa, uygulanması gereken prosedür değişmektedir.

Yunanistan göçmenleri çifte vatandaşlık ve oturma izni alabilmeleri için D tipi vize başvurusu yapmaları ve konsolosluğa şahsen gitmeleri gerekmektedir.

Edirne’de Yunanistan Günübirlik Vize Nasıl Alınır?

Edirne’den Yunanistan’a günübirlik (kapı vizesi) vize sadece Yunan Adaları’na yapılan seyahatlerde geçerlidir ve Schengen özelliği taşımamaktadır.

Günlük Yunanistan vizesi başvuruları için vizem.net hizmet vermektedir ve başvuru yapan kişi son 5 yıl içerisinde vizem.net üzerinden Schengen vizesi almış ise, sadece gerekli evrakları yollayarak günübirlik için vize başvurusu yapabilmektedir.

Edirne’de Yunanistan Sınır Kapıları Hangileridir?

Edirne’deki Yunanistan sınır kapıları aşağıda listelenmiştir.

  • İpsala Sınır Kapısı: Türkiye’den Yunanistan’a açılan önemli gümrük kapılarından birisidir.
  • Pazarkule Sınır Kapısı: Türkiye’den Yunanistan’a açılan ikinci sınır kapısıdır. Genellikle günübirlik geçişlerde kullanılır ve sınır ticaretine kapalıdır.
  • Uzunköprü Sınır Kapısı: Türkiye’den Yunanistan’a açılan demir yolu sınır kapısıdır.

Edirne’den Yunanistan Sınır Vizesi Nasıl Alınır?

Edirne’den Yunanistan sınırlarında vize işlemleri yapılamamaktadır. Yunanistan vize başvuruları, belirlenen seyahat tarihinden en az 15 gün önce yapılmaları gerekmektedir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: