Yunanistan İzmir Vize Başvuru Merkezi

Yunanistan Vizesi için İzmir'den Başvuru Yapmak 2023

Yunanistan vize başvuru işlemleri İzmir’de ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için İzmir Yunanistan vize başvuru merkezleri üzerinden veya akredite acenteler üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Vizem.net Yunanistan ve diğer Schengen ülkeleri için danışmanlık hizmeti veren 7 acente arasında bulunmaktadır. Vizem.net danışmanlığında Yunanistan vize işlemleri İzmir hakkında bilgi almak mümkündür.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Yunanistan Vizesi Başvurusu İzmir’den Nasıl Yapılır?

Yunanistan vize başvurusunu İzmir’de yapabilmek için öncelikle Yunanistan vizesi için gerekli belgeler toplanmalıdır ve Yunanistan vize başvuru formu doldurulmalıdır. Daha sonra ilgili aracı kurumdan randevu alınarak ve randevu günü gerekli evrakları teslim ederek Yunanistan vize başvurusu tamamlanmaktadır. Yunanistan vize başvurusunda bulunulacak kişinin pasaportunda son 5 yıla ait herhangi bir Schengen ülkesinden alınmış Schengen vizesi mevcut ise sadece Vizem.net merkez ofisine gerekli evraklar gönderilerek Yunanistan vize başvurusu yapmak mümkün olmaktadır. Vizem.net danışmanlığında yapılan Yunanistan vize başvuruları için vize Yunanistan vize başvuru formu ve talep dilekçesi danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

İzmir’de Yunanistan Konsolosluğu Var Mıdır?

Evet, İzmir’de Yunanistan Konsolosluğu vardır. İzmir’de Yunanistan Konsolosluğu 1877’de başkonsolosluk statüsüyle hizmet vermek üzere açılmıştır.

Yunanistan İzmir Konsolosluğu Nerededir?

Yunanistan Konsolosluğu İzmir adres bilgisi “Atatürk Caddesi No.262, Alsancak, 35220 İzmir, Türkiye” şeklindedir.

Yunanistan İzmir Konsolosluğu Üzerinden Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Yunanistan İzmir Konsolosluğu üzerinden kısa süreli (C tipi) vize başvuruları için yapılamamaktadır. Schengen vizeleri kısa süreli vizelerdir ve bu vizeler turistik amaçlı vize, aile ziyareti vizesi, iş seyahati vizesi, fuar ziyareti vizesi, kültürel veya sportif etkinliğe ya da bir kongreye katılma vizesi, öğrenci gezileri için vize, tır şoförleri için vize ve havaalanı transit vize olarak sıralanabilmektedir. D tipi Yunanistan vizelerine başvurmak için iseİzmir Konsolosluğundan randevu almak gerekmektedir.

Yunanistan İzmir Konsolosluğuna Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yunanistan İzmir Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunurken öncelikle izmir Yunanistan Konsolosluğu vize başvuru formu Kosmos vize web sayfası üzerinden doldurulmalıdır. Yunanistan vizesi için gerekli belgeler toplandıktan sonra randevu ayarlanmalıdır. Yunanistan İzmir vize başvurunun teslim edilmesi için ve biyometrik bilgilerin verilmesi için Kosmos vize şirketinin İzmir-Konak’da bulunan şubesine gidilmelidir. Gerekli duyulduğu takdirde biyometrik bilgiler verildikten sonra Yunanistan vize başvuru ücreti Kosmos vize şirketine doğrudan ödenmelidir. Yunanistan Konsolosluğu İzmir dilekçe yazılması vize onaylanma oranını artırmaktadır.

İzmir Yunanistan Konsolosluğundan Randevu Alma İşlemi Nasıl Olur?

İzmir Yunanistan Konsolosluğundan randevu alma işlemi, İzmir’de ikamet eden Yunanistan vizesine başvuru yapacaklar için Yunanistan Konsolosluğu İzmir mail adresi ya da telefon numarası ile yapılabilmektedir. İzmir’de ikamet eden Yunanistan vizesine başvuru yapacaklar Yunanistan Konsolosluğu İzmir 0232 464 31 60 telefon numarasıyla ya da “grgencon.smy@mfa.gr” mail adresi üzerinden yapılabilmektedir.

İzmir Yunanistan Konsolosluğu Telefon ve İletişim Bilgileri Nedir?

Yunanistan Konsolosluğu İzmir iletişim için mail adresi “grgencon.smy@mfa.gr” ve Yunanistan İzmir Konsolosluğu telefonu 90232 464 31 60 üzerinden İzmir Yunanistan Konsolosluğu ile iletişim kurmak mümkündür.

İzmir’de İkamet Eden Kişiler için Yetkili Yunanistan Vize Aracı Kurumu Hangisidir?

İzmir’de ikamet eden kişiler için yetkili Yunanistan vize aracı kurumu Kosmos Vize’dir. Kosmos vize, Yunanistan vize işlemlerinden sadece evrakların toplanması ve biyometri işlemlerinin tamamlanmasından sorumludur. Yunanistan vize başvurusunun onaylanmasında tek yetkili merci Yunanistan İzmir Konsolosluğudur.

İzmir Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Adresi Nedir?

İzmir Yunanistan vize başvuru merkezi adresi “Akdeniz Cad. Akdeniz Mah. Sadullah Hamit Birsel İş Merkezi No:14 Büro No:69/A Konak - İzmir” şeklindedir.

İzmir Yunanistan Vize Başvurusu Hangi Saatlerde Yapılabilir?

Yunanistan vize başvurusu İzmir işlemlerini Kosmos Vize üzerinden gerçekleştirmek mümkündür. İzmir Yunanistan vize başvuruları, Kosmos Vize çağrı merkezi üzerinden hafta içi pazartesi ve cuma günleri 08:00 ila 17:00 saatleri arasında yapılabilmektedir.

İzmir Kosmos Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

İzmir Kosmos Yunanistan vize başvuru merkezi üzerinden İzmir Yunanistan vize randevu alma işlemi yapılırken öncelikle Yunanistan vize başvuru formu doldurulmuş olmalıdır. Yunanistan vize başvurusu için randevu alırken başvuru yapılmak istenen şube seçilerek kayıt oluşturulmalıdır. Yunanistan vizesi için destekleyici belgeler randevu gününe kadar hazırlanmalıdır. Aile için Yunanistan vize başvurusunda bulunuluyorsa her bir aile üyesi için ayrı ayrı başvuru formu doldurulmalıdır ve randevu al bölümünde başvuru tipinin aile olarak seçilmesi gerekmektedir.

VFS Global İzmir Vize Merkezi Üzerinden Yunanistan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

VFS Global İzmir vize merkezi üzerinden Yunanistan vize başvurusu yapılamamaktadır.

İzmir’den Yunanistan Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

İzmir’den Yunanistan vizesi alabilmek için normal şartlarda vize işlem süresi, randevu tarihinden itibaren biyometri işlemleri tamamlandıktan sonra 15 gündür.

Yunanistan Kapı Vizesi İzmir’de Nereden Alınır?

Yunanistan kapı vizesi alabilmek için başvuru sahibinin şahsen gelmesine gerek kalmadan vizem.net üzerinden sadece Yunanistan kapı vizesi için gerekli evrakların gönderilmesi yeterli olmaktadır.

İzmir’den Yunanistan kapı vizesini almanın bir başka yolu Yunan Adaları için sefer düzenleyen tur operatörlerinden almaktır. Yunanistan kapı vizesi alırken eksiksiz şekilde Yunan Adaları kapı vizesi evrakları teslim edilmelidir.

İzmir’den Yunanistan’a Tekne ile gitmek için Vize Nasıl Alınır?

İzmir’den Yunanistan’a tekne ile gitmek için kapı vizesi uygulamasının olmadığı Yunan Adaları dışındaki yerlere gidebilmek için multi özelliğe sahip Yunanistan Schengen vizesi almak gerekmektedir. Yunanistan vizesi başvuru dilekçesinde tekne rotası belirtilmelidir.

İzmir’den Yunanistan’a tekne ile gitmek için ilgili kurumlara müracaat etmek gerekmektedir. Yunanistan’a tekne ile gitmek üzere Vizem.net danışmanlığı ile ya da şahsen Kosmos İzmir üzerinden Tekne ile Yunanistan vizesi başvurusu yapılabilmektedir. Yunanistan’a gidebilmek için Sakız Adası’na günübirlik vize gibi birçok vizeye müracaat etmek mümkündür.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: