Yunanistan Online Vize Başvurusu

2023'te Yunanistan Online Vize Türleri ve Başvuru Süreçleri 2023

2022’de Yunanistan online vize başvurusu yapılamamaktadır ancak Yunanistan vize başvuru formu online olarak doldurulabilmektedir. Yunanistan vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, Yunanistan vize online başvuru formunu doldurduktan sonra vize randevularını aracı kurumlar VFS Global ya da Kosmos üzerinden online olarak alabilir.

Vizem.net danışmanlığı ile yapılan Yunanistan vize başvurularında, tüm süreç Yunanistan vize departmanı tarafından yönetilmektedir. Yunanistan vizesi başvuru sahibinin son 59 ay içerisinde alınan bir Schengen vizesi bulunuyorsa, kişinin başvuru merkezine gelmesine gerek kalmaksızın başvuru işlemleri vizem.net uzman danışmanları tarafından tamamlanabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Online Vize Başvurusu Yunanistan için Nasıl Yapılır?

Online vize başvurusu Yunanistan için, öncelikle vize başvuru sahibinin ikamet ettiği ile göre başvuru yapılacak aracı kurum üzerinden randevu alınması gerekir.

VFS Global’den vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin ikamet etmesi gereken iller aşağıda listelenmiştir.

 • Edirne
 • Tekirdağ
 • Kırklareli

VFS Global yetki alanı (Edirne, Tekirdağ, Kırklareli) dışındaki illerde ikamet eden vatandaşların başvuru yapabileceği Kosmos Vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

 • Kosmos İstanbul vize başvuru merkezi
 • Kosmos Trabzon vize başvuru merkezi
 • Kosmos Bursa vize başvuru merkezi
 • Kosmos İzmir vize başvuru merkezi
 • Kosmos Antalya vize başvuru merkezi
 • Kosmos Ayvalık vize başvuru merkezi
 • Kosmos Bodrum vize başvuru merkezi
 • Kosmos Çeşme vize başvuru merkezi
 • Kosmos Kuşadası vize başvuru merkezi
 • Kosmos Marmaris vize başvuru merkezi
 • Kosmos Ankara vize başvuru merkezi
 • Kosmos Gaziantep vize başvuru merkezi

Online Vize Randevu Yunanistan için Nasıl Alınır?

Online vize randevuları Yunanistan için, VFS Global veya Kosmos aracı kurumlarının başvuru sahibinin ikamet iline göre uygun olan şubeleri üzerinden alınmaktadır.

Kosmos aracılığında yapılacak olan Yunanistan vize başvuruları için randevu almak isteyen kişiler, randevu işlemlerini kurumun internet sitesi üzerinden yapabilmektedir. Kosmos’un internet sitesinde yer alan ‘randevu al’ bölümünde; başvuruda bulunulan vizenin tipi, başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, vize başvuru şubesi, vize başvuru şekli ve randevu tarihi gibi bilgilerin girilmesi ile randevu işlemleri yapılabilmektedir.

Kosmos Vize Randevu Ekranı
Kosmos Vize Randevu Ekranı

VFS Global aracılığı ile yapılacak olan Yunanistan vizesi başvuruları için randevu alacak kişiler, randevu işlemlerini kurumun web sitesi üzerinden gerçekleştirebilmektedir. VFS Global’in internet sitesine hesap bilgileri ile giriş yapan vize başvuru sahipleri, ‘şimdi randevu al’ bölümü içerisinde vize başvuru merkezi, randevu tarihi ve randevu saati seçimlerini yaparak Yunanistan vizesi için randevu alma işlemlerini gerçekleştirebilirler.

VFS Global Vize Randevu Ekranı
VFS Global Vize Randevu Ekranı

Yunanistan Vize Başvuru Formu Online Olarak Doldurulabilir Mi?

Yunanistan vize başvuru formu, aracı kurum Kosmos üzerinden yapılan başvurular için online olarak doldurulabilir.

VFS Global üzerinden yapılan vize başvuruları için Yunanistan online vize formu online olarak doldurulamamaktadır.

Yunanistan Vize Online Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yunanistan vize online başvuru formu, aracı kurumun internet sitesi üzerinden doldurulabilmektedir. Yunanistan vize online başvuru formu içerisinde; vize başvuru sahibinin kimlik bilgileri, pasaport bilgileri, adres bilgileri, ikamet bilgileri, çalışma durumu bilgileri, Yunanistan seyahatinin amacına dair bilgiler, seyahat planı, başvurulan vizenin türü, davet eden kişiye veya kuruma dair bilgiler ve konaklama bilgileri gibi bilgiler eksiksiz bir biçimde doldurulmalıdır. Yunanistan vize online başvuru formunda verilen bilgilerin, vize başvuru dosyasında sunulan destekleyici belgeler ile uyumlu olması gerekmektedir.

Yunanistan vize online başvuru formunun örnek bir bölümü aşağıda yer alan görselde verilmiştir.

Yunanistan Vize Online Başvuru Formu Örneği
Yunanistan Vize Online Başvuru Formu Örneği

Yunanistan Vize Ücreti Online Olarak Ödenebilir Mi?

Yunanistan vize ücreti online olarak ödenememektedir. Yunanistan vizesi başvuru sahipleri, vize ücretlerini başvuru merkezlerinde nakit olarak veya kredi kartı ile ödeyebilmektedir.

Vizem.net danışmanlığı ile yapılan Yunanistan vize başvurularında, vize ücreti ödemeleri saha danışmanları tarafından başvuru sahibi adına yapılmaktadır.

Yunanistan Online Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Yunanistan online vize takip işlemi, başvuru sahibinin vize işlemlerini gerçekleştirdiği aracı kurumun internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

Yunanistan vize başvurularını Kosmos aracı kurumu ile yapan başvuru sahipleri, Kosmos’un internet sitesinde yer alan ‘başvuru takip’ bölümünde vize takip işlemlerini gerçekleştirebilirler. Kosmos’un internet sitesinde, başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası veya vize başvurusu sırasında verilen teslim fişinde yer alan barkod numarasının girilmesi ile Yunanistan vize takip işlemleri yapılabilmektedir.

Kosmos Vize Başvuru Takip Ekranı
Kosmos Vize Başvuru Takip Ekranı

Yunanistan vize başvurularını VFS Global aracı kurumu ile gerçekleştiren kişiler, vize takip işlemlerini VFS Global’in internet sitesinde yer alan “başvurunuzu takip edin” bölümünden yapabilirler. “Başvurunuzu takip edin” bölümünde yer alan yazı içerisinde turuncu renk ile verilmiş “çevrimiçi olarak da takip edebilirsiniz” yazısına tıklandığında, kişi vize takip portalında yönlendirilmektedir. VFS Global’in vize takip portalında, başvuru sahibinin soyadı ve vize başvurusu esnasında verilen makbuzda yer alan referans numarası bilgileri ile vize takip işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

VFS Global Yunanistan Vize Takip Ekranı
VFS Global Yunanistan Vize Takip Ekranı
VFS Global Vize Başvuru Sorgulama
VFS Global Vize Başvuru Sorgulama
Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: